ВООЗ: до 2050 року 2,5 мільярда людей у ​​світі страждатимуть від втрати слуху

Дата створення: 28 Березня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
ВООЗ: до 2050 року 2,5 мільярда людей у ​​світі страждатимуть від втрати слуху

Щорічно березень відбувається під егідою охорони здоров’я вуха та слуху. Його погіршення дедалі більше спостерігається у молодих

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), сьогодні понад 1,5 млрд людей у світі відчувають протягом усього життя деяке зниження слуху, з них близько 430 млн вимагають догляду. А до 2050 року кількість таких хворих може сягнути 2,5 млрд людей на землі.

«Втрата слуху, якщо її вчасно не виявити та не усунути, може мати далекосяжні наслідки. Це може негативно впливати на розвиток мови, психосоціальний добробут, якість життя, рівень освіти та економічну незалежність на різних етапах життя. Втрата слуху коштує більш ніж 980 млрд доларів на рік», — сказано в доповіді ВООЗ, присвяченій минулому Дню охорони слуху.

Особливо турбує фахівців, що понад 1 млрд молодих людей постійно наражаються на ризик втрати слуху, часто неусвідомлену, слухаючи гучну музику протягом тривалого часу. І закликають суспільство допомогти у розв’язанні цієї проблеми.

На прохання лікарів уже відгукнулося багато компаній, які випустили спеціальні додатки для вимірювання шуму. Це дозволить запобігти втраті слуху та погіршенню когнітивних функцій у молоді, сподіваються фахівці.

Читайте також: Вплив шуму транспорту може сприяти розвитку деменції у літніх людей

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама