ВООЗ: половина населення Європи страждає на захворювання порожнини рота

ВООЗ: половина населення Європи страждає на захворювання порожнини рота

Захворювання порожнини рота включають різні стани, що охоплюють зуби, ясна, язик, слизову оболонку порожнини рота та інші структури. Серед них: карієс, гінгівіт, пародонтит.

Згідно з доповіддю Європейського регіону Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), яка включає 53 країни Європи та Центральної Азії, 50,1% дорослого населення страждають хоча б на одне стоматологічне захворювання, що еквівалентно 466 млн особам.

Карієс є найбільш поширеною проблемою: він вражає 33,6% дорослих та 39,6% дітей віком від одного до дев’яти років. 17,9% жителів країн з високим рівнем доходу страждають на пародонтит. Кожен четвертий втратив бодай один зуб.

Поширеність раку порожнини рота також висока: у 2020 році було зареєстровано 69 856 випадків захворювання та 26 500 смертей. Відповідно до доповіді, захворювання порожнини рота найпоширеніші серед найбільш знедолених верств населення: людей із низькими доходами чи обмеженими можливостями. Тільки в Італії 36,1% населення страждає на карієс, 18,2% — пародонтитом, а 29,4% — втратою зубів.

— Багато основних функцій, таких як мова та спілкування, приймання їжі, дихання залежать від хорошого здоров’я порожнини рота. Проблеми з нею впливають не лише на здоров’я, а й на продуктивність людини, тому необхідно приділити увагу розв’язанню цієї проблеми, — зазначив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Анрі Клюге, передає інформаційне агентство ANSA.

Для зменшення ризику виникнення таких захворювань експерти рекомендують доглядати порожнину рота, регулярно відвідувати стоматолога та вести здоровий спосіб життя.

Реклама
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама