Втрата нюху через вірусне запалення може стати причиною хвороби Альцгеймера: вчені

Втрата нюху через вірусне запалення може стати причиною хвороби Альцгеймера: вчені

Згідно з новим дослідженням фахівців Університету Колорадо Аншутц (США), порушення нюхового тракту впливає на гіпокамп, який відповідає за пам’ять та навчання

Відомо, що однією з ранніх ознак хвороби Альцгеймера (БА) є втрата нюху. Щоб переконатися в цьому, американські вчені вивчили мозкову тканину шести осіб, які мали сімейну хворобу Альцгеймера, на вміст рибонуклеїнової кислоти (РНК). Вона є однією з основних макромолекул, які відіграють важливу роль у кодуванні генів.

Експерти виявили в нюхових цибулинах респондентів ознаки вірусної інфекції. В нюховому тракті, який несе інформацію в гіпокамп, крім запалення, вони також помітили мієлінізацію. Мієлін є захисним жировим шаром навколо нервів, який дозволяє електричним імпульсам рухатися швидко і плавно. Якщо він пошкоджений, сигналізація зупиняється.

— Це вказує на те, що вірусна інфекція та пов’язане з нею запалення, а також дисрегуляція мієлінізації нюхової системи можуть порушити функцію гіпокампа, що сприяє прогресу захворювання, — зазначив керівник дослідження, доцент кафедри неврології Ендрю Бубак.

Вчені давно вже давно говорять, що віруси впливають на когнітивні функції. Так, деякі дослідження пов’язують вірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, з деменцією.

Водночас вірус вітряної віспи, що викликає оперізувальний лишай, і вірус простого герпесу можуть депонувати в нюхової цибулини бета-амілоїд — білок, що є критично важливим для розвитку хвороби Альцгеймера. Віруси часто залишаються там багато років навіть після зникнення симптомів.

— Весь нюховий шлях йде до гіпокампа. Якщо ви зменшите передачу сигналів цим шляхом, ви отримаєте менше сигналів для гіпокампа, — зазначив Ендрю Бубак, пише SciTechDaily.

Дослідники сподіваються надалі зосередитися на кращому розумінні взаємозв’язку між нюховою системою та гіпокампом у контексті вірусної сприйнятливості та нейродегенерації.

Результати дослідження опубліковані в журналі Neurobiology of Aging («Нейробіологія старіння»).

Реклама
Споживання солі в Китаї — одне з найвищих у світі
Високе споживання натрію призводить до підвищення ...
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Реклама
Гастрит із підвищеною кислотністю
Причини розвитку гастриту з підвищеною кислотністю...
Діарея: психосоматика
Діарея при тривожному розладіПсихогенна діарея — с...
Реклама
Кохання викликає зміни у структурах мозку: лікар
Антрополог і дослідник міжособистісних відносин, д...
Вчені назвали напій, який зволожує організм краще за воду
Молоко містить воду, що робить його чудовим джерел...
Реклама