Високий рівень тестостерону в крові відбивається на запаху шкіри у чоловіків: дослідження

Високий рівень тестостерону в крові відбивається на запаху шкіри у чоловіків: дослідження

Запах людини може розповісти про неї більше, ніж вона сама. За запахом тіла можна визначити не тільки фізичний стан, а й психологічний. Це пов’язано з тим, що запах визначається безліччю чинників, зокрема виділення потових залоз і навіть метаболічними процесами всередині організму.

Вчених Університету Маккуорі (Австралія) зацікавило: чи можуть самотні чоловіки пахнути інакше, ніж зайняті? Вони провели експеримент за участю 82 жінок, яким потрібно було оцінити запах шести чоловіків. Ґрунтуючись на їхніх відповідей, дослідники дійшли висновку, що чоловіки, які ведуть одиничний спосіб життя, пахнуть інтенсивніше, ніж ті, хто живе у стабільних стосунках. На думку експертів, на це впливає різний рівень тестостерону у крові.

Як пояснили дослідники, вищі концентрації цього гормону були відзначені  у самотніх чоловіків,  ніж у тих, хто мав пару. При цьому вчені зазначають, що це не завжди відповідає дійсності, оскільки рівень тестостерону у чоловіків змінюється з віком.

— Сильніший запах тіла допомагає більше виділитися чоловікові, що свідчить про його бажання домінувати. Проте причини появи запаху може бути прозовими. Так, ті чоловіки, які у відносинах, зазвичай, частіше миються. Відповідно, їхня шкіра пахне менш інтенсивно, — пояснив дослідник, доктор Мехмет Махмут в інтерв’ю американському тижневику Newsweek.

Раніше проведене дослідження фахівців Бернського університету (Швейцарія) показало, що запах конкретного чоловіка може бути привабливим для однієї жінки, але непривабливим для іншої. Однак знання особливостей чоловічого запаху може виявитися корисним для кращого сприйняття відмінностей.

Дослідження опубліковано в журналі Frontiers in Psychology («Кордони в психології»). 

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама