Вживання молока може викликати акне

Вживання молока може викликати акне

Чи є знежирене доброю його заміною?

44% хлопчиків страждали на прищі

Інститут харчування Польщі рекомендує, щоб добова кількість молока та молочних продуктів у раціоні людини становила 2–3 порції. Однак ряд досліджень показують, що споживання цього продукту пов’язане з більш частим виникненням вугрової висипки, акне. А у багатьох людей воно може негативно позначитися на стані шкіри, сприяючи затиканню пір та надмірної активності сальних залоз.

Так, вчені з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я (США) провели експеримент за участю понад 47 тисяч жінок. Як виявилось, споживання коров’ячого молока в період статевого дозрівання пов’язане з акне. Підлітки, які випивали не менше 2 склянок молока на день, на 44% частіше хворіли на прищі, ніж інші.

В іншому дослідженні понад 4 000 хлопчиків у віці 9–15 років відповіли на питання про дієту. Виявилося, що у тих, хто пив молоко, найчастіше були прищі. Тому, якщо у вас проблеми зі шкірою та ви п’єте молоко, варто поспостерігати за шкірою після виключення цього напою з раціону.

Приводить до затикання пір

Можна припустити, що оскільки молоко сприяє появі прищів, його продукти, такі як сир, йогурт, вершки будуть аналогічні.

Передбачається, що причиною несприятливого впливу молока на шкіру є вміст в ньому гормонів та інших біологічно активних сполук. Особлива увага приділяється фактору зростання ІФР–1, що присутній у молочних продуктах, який стимулює вироблення шкірного сала, призводить до розширення та затикання пор шкіри. Інгредієнти, що містяться у молоці, можуть сприяти запаленню в організмі. Молоко та продукти з нього значно збільшують вироблення інсуліну, що також сприяє утворенню вугрового висипу. Вони також можуть містити гормони, такі як стероїди та тестостерон, зв’язок яких з акне було підтверджено у наукових дослідженнях.

Є альтернатива

Якщо ви забезпечуєте свій організм кальцієм із джерел, відмінних від молока, то соєве молоко стане для вас гарною альтернативою. Однак будьте обережні із вмістом цукру. Вибирайте ті, які є несолодкими та без штучних добавок. Вживання рослинного молока замість коров’ячого дасть вам гарний шанс покращити стан шкіри та зменшити акне. Такий напій легко може замінити коров’яче молоко у млинцях або каші.

Заміна жирного коров’ячого молока знежиреним навряд чи розв’яжуть проблему акне. Відповідно до досліджень, незалежно від вмісту жиру, вживання молока може призвести до акне. Є навіть докази того, що знежирене молоко посилює проблему більше, ніж жирне, тому що воно містить менше естрогену для запобігання проривам.

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама