Як досягти тривалої ремісії при цукровому діабеті ІІ типу

Як досягти тривалої ремісії при цукровому діабеті ІІ типу

Підшлункова залоза відіграє важливу роль у нормалізації рівня цукру в крові. Усередині неї знаходяться клітини, які називаються бета-клітинами, які виробляють гормон інсулін. Він контролює рівень глюкози (цукри) у крові. Якщо його порушено, то розвивається цукровий діабет.

Раніше вчені довели, що люди, які страждають на ожиріння або зайву вагу, можуть домогтися ремісії діабету. Для цього їм достатньо схуднути. Фахівці Університету Ньюкасла (Великобританія) вирішили з’ясувати, чи відбувається те саме у людей з діабетом ІІ типу з нормальним індексом маси тіла або трохи вищим за нормальний.

Для проведення експерименту вчені попросили 20 хворих на діабет з нормальною вагою дотримуватися дієти. Після того, як вони змогли схуднути на 10–15% маси тіла, у 70% респондентів спостерігалася ремісія захворювання в тій же пропорції, як і у пацієнтів з ожирінням та надмірною вагою.

Подальше дослідження дозволило виявити, що у зразку рівні жиру в печінці та підшлунковій залозі значно знизилися.

— Розвиток цукрового діабету ІІ типу вказує на те, що у людини внутрішнього жиру набагато більше, ніж вона може винести, навіть якщо навіть худа. Надлишок жиру проникає у печінку та підшлункову залозу, порушуючи нормальну функцію та викликаючи діабет ІІ типу. Збільшення жиру в підшлунковій залозі навіть на 0,5 г здатне порушити нормальний виробіток інсуліну, — пояснює один з авторів дослідження Рой Тейлор, передає інформаційний портал ANSA.

Регуляція рівня інсуліну важлива як для управління цукровим діабетом, але й загального здоров’я організму. Баланс інсуліну та глюкози в крові відіграє роль в енергетичному обміні, управлінні вагою та процесах зберігання їжі. А нормалізація ваги допомагає уникнути не лише розвитку діабету ІІ типу, а й серцево-судинних захворювань. Тому лікарі радять стежити за своєю вагою.

Дослідження було подано на конгресі Європейської асоціації з вивчення діабету (EASD).

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Експерти пояснили, чому молоді люди човгають ногами гірше за літніх
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
2 хвилини занять спортом допоможуть зміцнити здоров'я серця та судин: дослідження
Відповідно до рекомендацій фахівців Всесвітньої ор...
Реклама