Як мікробіом впливає на здоров’я мозку

Як мікробіом впливає на здоров'я мозку

Доведено, що крихітні мікроби, які є в шлунково-кишковому тракті, можуть впливати й на думки. Існує 3 способи, як це може статися

1. Блукаючий нерв

Вважається, що кишківник і мозок тісно пов’язані через вісь «кишківник-мозок». Щоб зрозуміти, як сигнали з кишківника можуть досягати мозку, багато вчених зосередилися на вивченні блукаючого нерва. Він найдовший з усіх черепних та проходить від стовбура мозку до товстої кишки.

Дослідження показують: те, що відбувається в кишківнику, впливає на мозок. Можливо, мікробіом може безпосередньо впливати на сигнали, що передаються блукаючим нервом у мозок.

2. Імунна система

Більшість імунної системи розташована в кишківнику. І там реагує на інформацію, подану зовнішнім світом, у тому числі мікробіомом.

На думку вчених, мікробіом кишківника та імунна система перебувають у  двосторонньому зв’язку та постійно впливають один на одного. Наприклад, запалення кишківника пов’язано з підвищеним ризиком розвитку депресії.

Вважається, що стан кишкового мікробіому впливає на імунітет декількома способами. Також фахівці припускають, що сигнали мікробіому потрапляють у кровообіг та досягають мозку. А звідти впливають на імунну систему.

3. Метаболіти мікробіому

Щодня ми споживаємо неймовірну кількість різноманітних речовин, які організм здатний легко розщепити. Так, вуглеводи у хлібі швидко перетворюються на глюкозу, яку ми засвоюмо через слизову оболонку кишківника. Попри нам бракує ферментів для розщеплення низки харчових компонентів. І тут можна отримати невелику допомогу мікробіому.

Так, кишківник не може поглинати чи розщеплювати клітковину. Але коли певні бактерії в кишківнику вступають у контакт з її волокнами, то перетравлюють їх та виробляють молекули, так звані коротколанцюгові жирні кислоти (SCFA).

Дослідження показують, що вищі рівні SCFA у кишківнику пов’язані з нижчим рівнем кортизолу. Також вважається, що SCFA можуть заспокоїти запалення та, відповідно, покращити здоров’я мозку і навіть настрій. З цього випливає: те, що відбувається у нашому мозку, насправді є відображенням того, що відбувається у тілі.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Як правильно приймати вітаміни, щоб вони ефективно засвоїлися
Вітаміни відіграють важливу роль у підтримці здоро...
Реклама