Адаптована інструкція

Лікарська форма:

краплі

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина, Glienicker Weg 125, 12489, Берлін, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються у разі функціональних розладів з боку травного тракту. Інші засоби, що застосовуються у разі функціональних розладів з боку травного тракту. Силікони.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: 1 мл крапель оральних, емульсії містить симетикону 100 мг;
  • допоміжні речовини: макроголустеарат, гліцеролмоностеарат, карбомери, ароматизатор із запахом банана, калію ацесульфам, сорбіт рідкий, що не кристалізується (Е 420), натрію хлорид, натрію цитрат, натрію гідроксид, сорбінова кислота, вода очищена.

Лікарська форма:

краплі

Основні фізико-хімічні властивості:

Малов’язка емульсія молочно-білого кольору, з фруктовим банановим запахом.

Виробник:

Берлін-Хемі АГ (Менаріні Груп), Німеччина

Місцезнаходження виробника:

Glienicker Weg 125, 12489, Берлін, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються у разі функціональних розладів з боку травного тракту. Інші засоби, що застосовуються у разі функціональних розладів з боку травного тракту. Силікони.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Симетикон – нетоксична поверхнево-активна речовина, виготовлена на основі кремнію, є піногасником. Він змінює поверхневий натяг бульбашок газу, що утворюються у вмісті шлунка та слизу кишечнику, і спричиняє їх руйнування. Вивільнені гази всмоктуються стінкою кишки або видаляються при перистальтиці кишечнику.

Фармакокінетика.

Симетикон діє винятково на поверхні пухирців газу і не всмоктуеться слизовою оболонкою травного тракту. Симетикон не всмоктуеться при пероральному застосуванні і виводиться кишечником у незміненому вигляді.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування при скаргах з боку шлунково-кишкового тракту, пов’язаних із газоутворенням, наприклад, метеоризм, в тому числі в післяопераційний період; коліки у немовлят.

Як допоміжний засіб при проведенні діагностичних досліджень органів черевної порожнини (рентгенографія, ультразвукове дослідження) та підготовка до гастродуоденоскопії.

В якості піногасника при інтоксикаціях поверхнево активними речовинами (пральні порошки або миючі засоби).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до симетикону або до інших компонентів препарату, повна кишкова непрохідність.

Особливості застосування:

Препарат слід використовувати з обережністю у пацієнтів з обструктивними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

При першій появі, а також при повторних або стійких скаргах треба провести клінічне обстеження. Через можливість проковтування дітьми мірної склянки, необхідно тримати її у недоступному для дітей місці. Лікарський засіб також тримати в недоступному для дітей місці.

Препарат містить 199,17 мг сорбіту в 1 мл крапель, тому його не слід призначати хворим із рідкісною спадковою формою непереносимості фруктози.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застережень немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Застережень немає.

Діти:

Препарат застосовують у педіатричній практиці.

Спосіб застосування та дози:

Перед застосуванням вміст флакона треба добре збовтати. Для дозування крапель флакон тримати вертикально наконечником-піпеткою донизу. До ковпачка флакона прикріплена мірна склянка для відмірювання дози, з нанесеною шкалою у міліметрах. У разі необхідності, наприклад, при застосуванні дози 25 крапель та вище, цю мірну склянку використовувати для відмірювання дози замість наконечника-піпетки. 25 крапель дорівнює 1 мл лікарського засобу (100 мг симетикону).

Для симптоматичного лікування розладів з боку травноїсистеми, спричинених газоутворенням.

Препарат застосовувати під час або після їди, а за необхідності – перед сном. Тривалість лікування залежить від наявності скарг.

Немовлята:5-10 крапель на пляшку при кожному годуванні або 5-10 крапель перед кожним годуванням груддю (дають дитині за допомогою чайної ложки).

Діти 1-6 років: по 10 крапель 3-5 разів на добу.

Діти 6-14 років: по 10-20 крапель 3-5 разів на добу.

Діти від 14 років та дорослі: по 20 крапель 3-5 разів на добу.

Для підготовки до рентгенологічного або ультразвукового дослідження.

Дорослі: по 1 мл після їди 3 рази на добу перед проведенням дослідження та 1 мл вранці в день обстеження.

В якості добавки до суспензії контрастної речовини.

Дорослі: 2-4 мл на 1 л суспензії для проведення подвійного контрастування.

Для підготовки до гастродуоденофіброскопії.

Дорослі: 2-3 мл перед проведенням дослідження. У разі необхідності під час дослідження через інструментальний канал ендоскопа можна додатково ввести ще декілька мілілітрів емульсії.

В якості антидота при отруєнні поверхнево-активними речовинами, в залежності від важкості отруєння

Дорослі: 4-8 мл одноразово. Діти: 1-4 мл одноразово.

Передозування:

До цього часу випадки передозування невідомі. Оскільки симетикон у хімічному та фізіологічному відношенні інертний, то інтоксикація практично виключена. Навіть значна кількість препарату Еспумізан бебі добре переноситься без виникнення будь-яких симптомів інтоксикації. У разі застосування доз більших, ніж рекомендовано, слід звернутися до лікаря.

Побічні дії:

В окремих випадках при застосуванні препарату спостерігалися шкірні реакції гіперчутливості, включаючи свербіж, шкірне висипання, кропив’янку.

Лікарська взаємодія:

До цього часу невідомі.

Термін придатності:

Для закритого флакона – 3 роки, після першого відкриття – 6 місяців. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Спеціальні умови зберігання не вимагаються.

Форма випуску / упаковка:

По 30 мл або по 50 мл у флаконі з насадкою для дозування крапель та кришкою, що загвинчується; 1 флакон у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.