Передчасна еякуляція трапляється у кожного третього чоловіка

Передчасна еякуляція трапляється у кожного третього чоловіка

Швидкий статевий акт, або передчасна еякуляція, — поширений сексуальний розлад у чоловіків. За статистикою, 28% чоловіків на різних етапах свого інтимного життя стикалися з такою проблемою. Проте лікарі заспокоюють: особливих проблем немає. І називають способи, які дозволяють продовжити статевий акт

Чому хлопець швидко випускає сперму

Передчасна еякуляція (ПЕ) це сексуальна дисфункція, яка включена до Міжнародної класифікації хвороб та проблем зі здоров’ям МКХ-10. Її настання може відбутися через одну-п’ять хвилин після початку статевого акту, що не дає можливість подружжю отримати задоволення від фізичної близькості.

Згідно з дослідженням вчених Вальдінгера і МакМехона, у більшості чоловіків передчасна еякуляція відбувається протягом 1 хв від початку статевого акту. Згідно з іншими тестами, які були проведені у п’яти різних європейських країнах, у 56% респондентів передчасна еякуляція відбувається через 2 хв і у 76% осіб менш ніж через 4 хв. При цьому оптимальна тривалість статевого акту становить 7–13 хв.

Передчасна еякуляція є найчастішою сексуальною дисфункцією серед чоловіків віком до 30 років. Однак вона може з’явитися у будь-якому віці та бути викликана різними причинами.

У 20–29 років передчасна еякуляція пов’язана з недостатнім сексуальним досвідом, психологічним напруженням, а також може бути наслідком неправильного способу життя.

У 30–39 років на її появу впливають стрес і хвороби нервового характеру: депресії, неврози, порушення сну.

У 40–49 років швидке сім’явипорскування у чоловіків може бути викликане втомою, хронічними та серцево-судинними захворюваннями, такими як діабет та гіпертонія.

Після 50 років швидкий статевий акт може бути пов’язаний з наявністю захворювань серця та сечовивідних шляхів, старінням тканин статевого члена та зниженням синтезу оксиду азоту в крові.

Швидке сім’явипорскування у чоловіка може бути

Передчасне. Воно з’являється ще до ласок чи на початку їх. Іноді швидке сім’явипорскування у чоловіка відбувається перед статевим актом або в момент введення члена у піхву;

Раннє. У цьому випадку передчасна ерекція настає після початку статевого акту або через кілька фрикційних рухів. Іноді швидкий статевий акт відбувається через нетривалий час коїтусу, що не дозволяє партнерам досягти оргазму.

Передчасна еякуляція може виникнути внаслідок психогенних чи соматичних причин, які є маркерами органічних захворювань. Передчасна еякуляція може мати ситуативний характер. Так, у здорового чоловіка швидка еякуляція може статися, якщо партнерка недостатньо приваблива для нього або викликає невпевненість у своїх силах.

Психогенні фактори розвитку передчасної еякуляції

 • бажання чоловіка виглядати ідеально в очах жінки та страх перед невдачею у ліжку;
 • погані стосунки з партнеркою;
 • невдалий сексуальний досвід;
 • відсутність сексуального досвіду;
 • рідкісне чи нерегулярне статеве життя;
 • тривожний невроз;
 • алкоголь;
 • депресія.

Соматичні фактори розвитку передчасної еякуляції

 • еректильна дисфункція;
 • захворювання сечостатевої системи, наприклад, гіпертрофія або запалення простати;
 • гіпотиреоз;
 • цукровий діабет;
 • неврологічні захворювання.

Як запобігти швидкому сім’явипорскуванню

Якщо поява швидкої еякуляції викликана психічними розладами, наприклад, депресією або неврозом, використовують антидепресанти. Особливо добрий ефект мають селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС). Ефективність СІЗЗС, особливо у поєднанні з психотерапією, становить 80%. Однак речовини, що входять до їх складу, такі як пароксетин, сертралін або флуоксетин, можуть викликати побічні ефекти. Тому лікарі призначають СІЗЗС лише у складних випадках передчасної еякуляції.

При еректильній дисфункції застосовують препарати для пудендального або статевого нерва. Також допомагають ін’єкції простагландину в печеристі тіла члена. Робити їх чоловік може самостійно перед запланованим статевим актом. Це дозволить запобігти появі передчасної еякуляції.

Для покращення сексуального здоров’я введіть у раціон продукти, які сприяють виробленню тестостерону. Серед них — риба, горіхи, гарбузове насіння, селера, виноград та хліб із цільної пшениці. Також лібідо підвищують афродизіаки. До них належать морепродукти, такі як устриці та креветки, овочі (спаржа, помідори), спеції (коріандр, куркума, базилік, імбир, кориця).

Уникнути осічки в ліжку допоможе комплекс вправ APE (Anti Premature Ejaculation). Ось деякі з них. 

Масаж. Щодня масажуйте ерогенну зону, розташовану посередині довжини грудини, на висоті сосків. Масажуйте її ніжно протягом 5 хв.

Аналогічно масажуйте точку, розташовану на лівому стегні, у місці сідничного нерва. Вона відповідає за правильний час сім’явипорскування. Масаж не повинен тривати довше 5 хв.

Контролюйте уяву. Зручно сядьте чи ляжте. Зробіть кілька глибоких, спокійних вдихів. Уявіть, як кохаєтеся з партнеркою з усіма анатомічними подробицями. Уявіть взаємні ласки, ерекцію та проникнення статевого члена у піхву: спершу ви рухаєтеся повільно, потім все швидше та швидше. Ваш шлях до оргазму довгий і приємний. Коли відчуєте, що настав час повертатися, затримайтеся на мить.

Медитуйте 15–20 хв. Подібна візуалізація під час сексу не дозволить допустити передчасної еякуляції, та ваше сексуальне життя поступово нормалізується.

Як контролювати передчасне сім’явипорскування

Уникайте тривалої статевої помірності. Систематична сексуальна активність із постійною партнеркою дозволяє запобігти швидкій еякуляції.

Випийте два келихи вина (не більше) перед сексом. Це дозволить контролювати статевий акт та продовжити його.

Не поспішайте під час статевого акту. Зосередьтеся тільки на ньому та задоволенні своєї партнерки.

Як затримати передчасне сім’явипорскування

Після введення члена у піхву намагайтеся не рухатися. Зупиніть фрикційні ходи.

Щоб продовжити статевий акт, зробіть кілька глибоких вдихів і подумайте, що дозволить вам трохи сповільнити своє бажання. Після цього почніть рухатись повільно.

Під час статевого акту намагайтеся бути розслабленим — дихайте через ніс. Через кожні 10 с робіть глибокий вдих через ніс, затримуйте дихання на кілька секунд і повільно видихайте через рот.

Якщо не можете зупинити еякуляцію, спробуйте метод блокування еякуляції stop&go. Вийміть пеніс із піхви партнерки таким чином, щоб у ньому залишилася тільки головка статевого члена. Перестаньте рухатися, зробіть кілька повільних та глибоких вдихів через ніс, очікуючи, коли збудження впаде.

Використовуйте спеціальні спреї та гелі, які затримують передчасну еякуляцію. Вони знижують чутливість статевого члена до подразників та одночасно підвищують артеріальний тиск, що покращує ерекцію.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
Невролог назвав продукти, що перешкоджають старінню мозку
Старіння мозку може бути пов'язане з різними когні...
Фізичні вправи допоможуть відновитись після інфаркту: кардіолог
Фізична активність має значення для здоров'я серце...
Реклама