Як продовжити оргазм чоловікові та отримати максимальне задоволення

пляшка з шампанським з пробкою, що вилітає

Як відомо, оргазм — це фізіологічна реакція на стимуляцію члена. Ерекція, сім’явипорскування та оргазм у чоловіка зазвичай відбуваються разом. Проте існує еякуляція без оргазму, оргазм без ерекції чи еякуляції та навіть ретроградна еякуляція. Чому це відбувається?

Як отримують оргазм

Порівняно з жінками спектр форм сексуальної стимуляції, що призводять до оргазму, у чоловіків набагато менший, тому що основною формою для них є стимуляція статевого члена. Важлива інтенсивність переживань перед сім’явипорскуванням або під час нього.

Останні дослідження показують, що у чоловіків, як і у жінок, оргазм проходить чотири фази. Однак не завжди вони відбуваються.

Фаза збудження

Ерекція члена прогресує, напруга м’язів живота та міжреберних м’язів збільшується. В результаті вкорочування насіннєвого канатика яєчка частково підіймаються. Частішає дихання, збільшується частота серцевих скорочень, підвищується артеріальний тиск. У деяких чоловіків спостерігається ерекція сосків.

Фаза плато

На шкірі внизу живота з’являється рум’янець. Потім підвищується м’язовий тонус і тиск, частішає пульс. Спостерігаються скорочення міжреберних м’язів, збільшується окружність члена, а край його головки стає яскравіше. Яєчка збільшуються, підіймаються високо до промежини. З’являються виділення, які можуть містити сперматозоїди.

Фаза оргазму

Посилюється рум’янець на тілі, з’являються спазми м’язів, прискорене дихання, частий пульс і підвищений артеріальний тиск. У сечівнику члена кожні 0,8 секунди відбуваються скорочення, що поступово слабшають, що пов’язано з виштовхуванням сперматозоїдів назовні. Початкові порції сперматозоїдів можуть викидатися на відстані 30–60 мм, якщо член не знаходиться у піхві.

Фаза релаксації

Зникає ерекція сосків, напруга м’язового корсета. Дихання, тиск, частота серцевих скорочень приходять у норму. Член зменшується, яєчка потрапляють у мошонковий мішок.

Оргазму можна досягти не лише за допомогою традиційного статевого акту. Є багато видів стимуляції, що призводять до інтенсивного відчуття задоволення.

Передчасна еякуляція виникає у кожного третього

Згідно з офіційними даними, 28% чоловіків страждають на передчасну еякуляцію (ПЕ), коли партнер закінчує швидше статевий акт, ніж партнерка, що не дозволяє їм отримати оргазм.

Передчасну еякуляцію часто плутають з еректильною дисфункцією. Лікарі заспокоюють: ПЕ на різних періодах свого життя переживали 70% чоловіків. У юності вона може бути пов’язана з гормональною перебудовою, у середньому віці з наявністю хронічних захворювань, таких як гіпертонія, діабет, простатит чи гіпертиреоз. Також передчасна еякуляція може бути викликана тривалим утриманням, частою зміною партнерів, почуттям невпевненості в собі, а також зловживанням нікотину або алкоголю.

Правильне лікування передчасної еякуляції сприяє не тільки гармонійним, сексуальним стосункам, але й позитивному настрою. Однак як бути у тих випадках, якщо спостерігається ретроградна еякуляція?

Ретроградна еякуляція — причина безпліддя

Ретроградна еякуляція це патологія сім’явипорскування, під час якого сперматозоїди спочатку трохи опускаються по сечівнику, а потім повертаються в сечовий міхур. Причиною ретроградної еякуляції є дисфункція м’яза сфінктера сечового міхура: він не спазмує під час оргазму та сім’явипорскування.

Під час нормальної еякуляції шийка сечового міхура закривається м’язовими волокнами сфінктера, що скорочуються. Сперма виводиться зі статевого члена через сечівник. При ретроградній еякуляції шийка сечового міхура не закривається. Сперма заднім числом виштовхується в сечовий міхур, а не виходить зі статевого члена під час еякуляції. 

Ретроградна еякуляція не викликає еректильної дисфункції та не впливає на загальний стан здоров’я чоловіка. Але призводить до неможливості запліднення своєї партнерки.

Ретроградна еякуляція може бути тимчасовою чи постійною. Тимчасову може спричинити приймання деяких препаратів.

Ліки, які можуть спричинити тимчасову ретроградну еякуляцію

 • седативні засоби та антидепресанти;
 • препарати для лікування гіперплазії передміхурової залози;
 • ліки проти гіпертонії.

Стійку ретроградну еякуляцію можуть спричинити

 • цукровий діабет. Ретроградна еякуляція є ознакою діабетичної нейропатії;
 • неврологічні захворювання, такі як розсіяний склероз;
 • порушення скорочувальної здатності м’язів сечівника;
 • захворювання сечового міхура;
 • травми спинного мозку;
 • операції передміхурової залози;
 • алкоголь.

При лікуванні стійкої ретроградної еякуляції призначають препарати, які стимулюють скорочення м’язів та сприяють еякуляції. До них відносяться так звані альфа 2-агоністи, наприклад ефедрин. Якщо фармакологічне лікування є неефективним, використовують електростимуляцію або електровібрацію.

Хірургічні методи лікування порушень еякуляції застосовуються рідко, але з їхньою допомогою можна відновити нормальне сім’явипорскування сперми.

Якщо немає сім’явипорскування: причина серйозна

Відсутність сім’явипорскування, або аспермія, може бути викликана багатьма причинами. Аспермію іноді плутають із ретроградною еякуляцією, коли сперма виштовхується у сечовий міхур. Іноді відсутність сім’явипорскування пов’язують з азооспермією, при якій в еякуляті відсутні сперматозоїди.

Причини появи аспермії

 • рак передміхурової залози;
 • аномальна будова репродуктивної системи;
 • бактеріальні інфекції, наприклад, запалення сечовивідних шляхів;
 • непрохідність еякуляторної протоки;
 • травми;
 • операції у статевих органах;
 • діабет.

Аспермія супроводжується відсутністю сім’явипорскування, еректильною дисфункцією, зниженням лібідо, погіршенням психологічного здоров’я. Це може призвести до серйозних наслідків, тому при перших випадках відсутності сім’явипорскування слід звернутися до лікаря.

Першопричиною відсутності сім’явипорскування можуть бути дефекти будови сечостатевої системи як на етапі вироблення сперми, так і її виходу.

Проблеми можуть виникнути вдруге, якщо шляхи виходу сперми пошкоджені чи заблоковані через наявність хронічного захворювання, чи травми.

Також аспермія може бути спричинена низьким рівнем тестостерону, що характерно при діабеті або гіпотиреозі. Однак найчастіше відсутність сім’явипорскування спостерігається при неврологічних захворюваннях, таких як розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, або має психогенну основу.

Аноргазмія: секс без насолоди

Для чоловіка, як і для жінки, чуттєвою насолодою від фізичної близькості є оргазм. Але як бути, якщо сім’явипорскування відбувається, а оргазму немає? Це може бути викликане як фізичними, і психологічними чинниками.

Причини появи аноргазмії

 • відсутність збудження;
 • захворювання щитоподібної залози можуть призвести до гормональних порушень та зниження лібідо, що одночасно впливає на рівень сексуальних потреб, ерекцію та статевий акт;
 • знижена концентрація тестостерону. Його рівень знижується з віком, що пов’язано зі зниженням лібідо та труднощами в досягненні ерекції, необхідної для подальшого оргазму;
 • депресія, стрес, тривожні синдроми. Відповідно до дослідження вчених, взаємозв’язок між психічними проблемами та сексуальними дисфункціями має двосторонній характер. Наявність одного стану може спричинити появу іншого. Однак покращення в результаті лікування одного розладу позитивно впливає на прогноз іншого;
 • приймання лікарських засобів. Деякі з них можуть спричинити побічний ефект у вигляді сексуальної дисфункції;
 • зловживання алкоголем.

Фізичні причини аноргазмії у чоловіків можуть містити наявність хронічних захворювань, гормональні проблеми, а також побічні дії деяких ліків.

Психологічні причини можуть включати депресію, тривогу, стрес, проблеми у стосунках чи проблеми із самооцінкою.

Лікування аноргазмії у чоловіків залежить від причини її появи. У деяких випадках може знадобитися терапія, в інших психотерапія чи консультація із сексологом.

Як продовжити оргазм

Згідно з дослідженням вчених, жіночий оргазм у середньому триває 26 секунд, максимально 107 секунд. Чоловічий оргазм зазвичай триває від 3 до 12 секунд, в середньому всього 4 секунди. З цієї причини багато чоловіків ставлять справедливе питання: як продовжити оргазм?

На думку 44% респондентів, статевий акт має закінчуватись такою кульмінацією як оргазм. Однак найчастіше не відчувають його. Причини тому можуть бути різні: недостатня сексуальна грамотність, тривала помірність, незнання свого тіла і т. д. Однак є прості способи, які допомагають досягти чуттєвого задоволення.

Тренуйте м’язи тазового дна. Регулярні вправи Кегеля можуть допомогти укріпити ці м’язи, що допоможе продовжити оргазм.

Уповільніть темп. Якщо ви помітили, що ваше збудження швидко зростає, спробуйте сповільнити темп сексуальної активності. Це може допомогти знизити рівень збудження та продовжити оргазм.

Змініть позу чи техніку. Так ви знизите рівень збудження та зможете продовжити оргазму.

Використовуйте презервативи. Деякі з них містять бензокаїн або лідокаїн, які мають пролонговану дію і можуть допомогти затримати оргазм.

Спробуйте техніку «стоп-старт». Вона включає зупинку стимуляції, коли ви відчуваєте, що близькі до оргазму, і потім відновлення її після того, як рівень збудження трохи знизиться.

Відволікайтесь. Багато людей вважають, що відволікання уваги під час допомагає продовжити оргазм.

Чоловічий мультиоргазм буває рідко

Вважається, що множинні оргазми привілей жінок. Однак чоловіки також можуть випробовувати їх, хоч і не так часто. На думку вчених, чоловічі мультиоргазми бувають рідко і виникають лише у 10% щасливців.

Існує два типи чоловічих множинних оргазмів: спорадичний та конденсований.

Спорадичний чоловічий мультиоргазм має тимчасовий характер. Як правило, він спостерігається у кількох випадках. Він може бути викликаний високим рівнем збудження або сексуальною стимуляцією, а також прийманням деяких препаратів, які підвищують чутливість, що призводить до множинних оргазмів.

 • Якщо спорадичний чоловічий мультиоргазм викликає хворобливі відчуття або перевтому, слід звернутися до андролога або сексопатолога.

Конденсований чоловічий мультиоргазм це ні що інше, як здатність відчувати кілька оргазмів протягом короткого часу без еякуляції. Іноді його називають «сухим оргазмом».

Існує кілька способів досягнення конденсованого мультиоргазму у чоловіків. Один з них включає скорочення м’язів м’яза тазового дна, щоб дозволяє затримати еякуляцію і пережити множинний оргазм. Однак це потребує тривалих тренувань.

Здатність відчувати множинні оргазми знижується з віком. У 20 років чоловік може відчувати множинні оргазми, в 30 років — вже менше, а в 40 років вони, як правило, не спостерігаються.

Чому чоловік засинає після сексу?

Жінки часто ображаються на чоловіків за те, що після сексу вони повертаються на інший бік і засинають. Однак цьому є пояснення.

Багато досліджень показали, що після сексу, особливо якщо вдалося досягти оргазму, у чоловіків з’являються фізична втома та сонливість.

Бажання спати також викликають гормони. Під час оргазму у чоловіка підвищується рівень норадреналіну та серотоніну. Це вони забезпечують насолоду від фізичної близькості. Пролактин може викликати у чоловіка бажання знову зайнятися коханням. А окситоцин і вазопресин, які також продукуються під час оргазму, підвищують секрецію гормону сну, мелатоніну. Це і призводить до розслаблення та сонливості.

До речі, після сексу почуття розслабленості виникає й у жінки. Тому після сексу багато партнерів засинають разом. На думку американських учених, чим швидше партнерка засинає після сексу, тим вище її готовність до повторного статевого акту.

Також, на думку експертів, пари, що засипаються разом після сексу, можуть похвалитися сексуальною сумісністю. Експерти вважають, що швидке засинання після сексу — це несвідоме вираження задоволення від інтимних відносин. Також для жінок спати з партнером після статевого акту набагато важливіше, ніж для чоловіків, і вони зазвичай ініціюють спільний сон «після».

Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама