Фіто-меню для щасливого життя
Хто така здорова людина?
Та, хто не згадує про своє здоров’я. Не знає графіка прийому фахівців в районній поліклініці. Не дивиться медичні страшилки по телевізору, не нишпорить цілодобово в інтернеті в пошуках інформації про ліки. Вона прокидається бадьорою та активною, їй не потрібно збирати себе по частинах. Вона не замислюється над своїм харчуванням і рівнем фізичної активності.
Ви таких часто зустрічали?
Так, якщо ви молоді або працюєте з дітьми. Здебільшого вони здорові (регулярні вірусні інфекції не беруться до уваги). Але період повного (або майже повного здоров’я) дуже короткий. В той же час наше життя стає довшим, і в ньому стільки цікавого! Хочеться, щоб роки пройшли активно і насичено.
Та без здоров’я аж ніяк. Одного дня ми розуміємо (нажаль, не всі), що зберегти це саме здоров’я можна, тільки дотримуючись певних правил. На 30 відсотків наш загальний стан генетично обумовлений, а вже решта – це особиста відповідальність кожного.
А що насправді?
Лікарі різних країн та спеціальностей дійшли до висновку: причина майже всіх серйозних захворювань криється в порушенні обміну речовин. Щоб жити добре, нам потрібне свіже повітря, чиста вода і хороша їжа. Все просто: отримав, переробив, взяв необхідне, позбувся зайвого – живи та радій. Але, чи то якість речовин, що ми отримуємо, залишає бажати кращого, чи то внутрішні органи і системи працюють з перебоями. Замість радості розвивається інтерес до медичних ресурсів.
Чудово, якщо вам від народження дісталося надійне, як японський автомобіль, тіло. Але навіть в такому випадку не можна ганяти його на знос, годувати паскудним паливом, забувати про техогляди, інакше воно швидко посиплеться.
Як показує практика, до машин люди ставляться з більшою увагою, ніж до себе самих. Але ж людський організм – це неймовірно складна, багатозадачна біомашина. Кожна його клітина вимагає повноцінного харчування, інакше починаються збої. Спочатку малопомітні, а потім системні, що переходять у важкі хронічні стани. Ось тут і трапляється близьке знайомство з лікарями та фармацією.
Їжі багато, а користі мало
З середини ХХ століття, коли готову їжу почали виробляти в промислових масштабах, структура харчування людини дуже сильно змінилася, а організм залишився тим самим, що і тисячі років тому. Він до цих пір не може звикнути до великої кількості солодкої, жирної, обробленої їжі з низьким вмістом біоактивних речовин та клітковини. До того ж, їжа стала доступною – за м’ясом не потрібно полювати, а пшеницю вирощувати, ходячи за плугом.
Хімічний склад звичних простих продуктів також сильно змінений: фермерських тварин превентивно годують антибіотиками, завдяки пестицидам позбуваються від бур’янів і комах-шкідників, овочі ростуть влітку і взимку в теплицях під штучним сонцем – слава добривам. І частинки всього цього арсеналу для боротьби за урожай ми вживаємо в їжу.
Перезавантаження
«Схоже, щось з нами не так», – стали помічати люди в 70-х роках ХХ століття, тоді і почала розвиватися індустрія біоактивних добавок, покликаних відновити баланс поживних речовин в раціоні громадян. І виявилося, що дієтичні добавки не тільки попереджають хвороби, а й повертають здоров’я.
Хрещеним батьком ідеї покращувати свій раціон за рахунок добавок можна вважати Лайнуса Поллінга, американського біохіміка, Нобелівського лауреата, який вживав вітамін С у великій кількості. Незабаром прогресивні держави взяли програми по обов’язковому збагачення продуктів харчування різними вітамінами і мікроелементами. Вітамін D, кальцій, фтор, селен та інші мінерали додають в молоко, хліб, дитяче харчування в США, країнах Західної та Північної Європи.
Сучасний ринок дієтичних добавок широкий та різноманітний. Їх випускають на всіх континентах з урахуванням місцевих традицій і можливостей виробництва. Відмінність біоактивних добавок від фармакологічних препаратів в тому, що сертифікація перших значно простіша, а вимоги та контроль якості не такі суворі. Недобросовісні виробники цим користуються, аптечні полиці забиті засобами від безіменних виробників. Тому що сьогодні вони випускаються якимось сумнівним «науково-виробничим підприємством», а завтра, якщо щось піде не так, ви вдень з вогнем не знайдете батьків «чудо-пігулок».
Дієтичні добавки не повинні лікувати як аптечні препарати. Ми говоримо про м’який, поступовий і безпечний вплив, без побічних ефектів. Організм – це самоналагоджувальна система, він не ламається «раз і назавжди», а весь час змінюється. І дуже часто, щоб повернути здоров’я, потрібно просто додати тілу те, чого не йому вистачає, а саме природних біологічно активних компонентів, вітамінів та мінералів з цілющими властивостями.
Відповідальність
Колись кожен аптекар з гордістю підписував власноруч виготовлені мікстури та мазі своїм ім’ям. Він пишався тим, що може допомогти хворим, і брав на себе відповідальність за результат. Зараз таке не зустрічається. Хіба стануть фармгіганти розміщувати імена розробників на упаковках?
Назва «Бальзами Короткова» – це яскраве свідчення того, що виробник упевнений в їхній якості і не боїться давати своє прізвище на кожному тюбику або баночці. Перші бальзами були випущені в 2005 році. Зараз їх асортимент розширився до більш ніж тридцяти найменувань, комбінації із яких допоможуть при сотнях різних станів. Кожен препарат запатентований, має унікальну формулу. Їх автор, Андрій Коротков, лікар з академічною освітою, фітотерапевт і травник у третьому поколінні. Він з дитинства вивчав властивості рослин і мінералів свого регіону, щоб розробляти нові рецепти.
«Бальзами Короткова» випускає казахська компанія «PHYTO-APIPHARM – підприємство з високотехнологічним обладнанням, яке допомагає максимально зберігати біоактивні властивості компонентів. Головний секрет якості – це сировина. Мало просто зібрати лікарські трави в чистому місці, а потім правильно зберегти зібраний матеріал. Важливо зробити це тоді, коли рослина перебуває у своїй «піковій формі».
У промислових районах трави і дерева накопичують токсини, тому вони зовсім не підходить для лікувальних цілей. Але Казахстан – це велика країна, де луки і гірські райони Алтаю і Тянь-Шаню зберегли природну чистоту. Саме звідти, в основному, надходить сировина для «Бальзамів Короткова»: трави, мінерали, продукти бджільництва.
А що всередині?
Точний склад зазначений в інструкції до кожного препарату. Назви деяких компонентів здадуться вам знайомими, про інших почуєте вперше. Серед них є багато знайомих інгредієнтів: мед, бджолиний віск, масло соняшнику, екстракт звіробою, листя волоського горіха і подорожника, плоди кінського каштана, собача кропива, материнка, корінь солодки. Звичні для нас компоненти поєднуються з дещо екзотичними панцерією, елеутерококом, аралією маньчжурською та левзеєю сафлоровидною, які ростуть в Алтайському краї, Середній Азії, на Тянь-Шані.
Всі ці рослини володіють сильними антисептичними, протизапальними, знеболювальними властивостями; якісь стимулюють нервову систему; інші заспокоюють і покращують кровообіг, знімають набряки, подразнення і так далі. В «Бальзамах Короткова» немає випадкових речовин, вони всі відібрані за своїм хімічним складом і силою впливу на організм.
Багато лікарських трав продаються у звичайних аптеках, здавалося б, купуй, заварюй та пий. Але особливість по-справжньому «працюючих» препаратів – це симбіоз компонентів, коли дія одного посилюються іншими. Щоб виявити цю сполучуваність потрібні роки досліджень та спостережень.
Висока фіто-кухня
Серед продуктів «PHYTO-APIPHARM» є засоби для вживання внутрішньо і для зовнішнього нанесення. Їстівні бальзами (всі медові «апіфіти») – приємні на смак, навіть діти приймають їх із задоволенням. Екстракти в маслі з високою біоактивністю («олефіти») упаковані в зручні капсули. Дозування залежать від стану здоров’я або діагнозу. Вони ретельно прописані в інструкціях до препарату. Топічні засоби можна застосовувати під час масажу, в якості примочок і компресів (знеболюючий і протизапальний «Бальзам Панцерія», дерматологічний «Бальзам Апіфлора», косметичний «Бальзам Вікторія»).
Окремо слід відзначити Мінерал сорбент-гель «Сорболют» – детоксикант високого класу. Давно відомо, що від «зовнішніх прибульців» нас рятують внутрішні захисники – білі клітини крові, які безстрашно вступають в бій з чужинцями. Але навіть після перемоги «наших» отруйні останки ворогів отруюють тіло людини. У таких ситуаціях сорбент незамінний. Це самий важливий препарат, коли потрібно відновити і очистити організм від шкідливих речовин.
Серед «Бальзамів Кроткова» є загальнозміцнюючі засоби: «Масло чорного кмину» в капсулах, «Віта-апіфіт», «Імуно-апіфіт», вони багаті вітамінами та незамінними амінокислотами, прискорюють процес відновлення після хвороби, покращують обмін речовин, м’яко впливають на систему травлення систему.
Ну, і звичайно, доктор Коротков пропонує значний перелік специфічних продуктів, які вживаються або поодиноко, або в комбінації з іншими для профілактики та поліпшення стану шлунково-кишкового тракту, сечостатевої сфери, серцево-судинної, ендокринної, нервової систем, а також кісток, м’язів і шкіри. Ентеро-, гастро-, кардіо-, гінеко-, андро, нейро-, гема-, гельмінто- апіфіти і олефіти дозволяють боротися практично з будь-якими проблемами в сфері здоров’я.
Кожен препарат супроводжується докладним описом, в ньому також вказані варіанти поєднань бальзамів. Зазвичай від суто рослинних препаратів ніхто не чекає миттєвого поліпшення здоров’я, оскільки вони діють м’яко і поступово. Але на практиці виявилося, що багатьом людям рецепти Короткова допомагають вже в перші дні вживання. Побічні ефекти – велика рідкість, найчастіше вони пов’язані з алергічними реакціями на якісь компоненти.
Головний компонент щастя – це здоров’я. Зберегти та відновити його допоможе розумний підхід до життя, своєчасна профілактика, активний спосіб життя і раціон, багатий природними, біологічно активними речовинами.