Цефотаксим Лек инструкция по применению

Цефотаксим Лек фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Цефотаксим Лек порошок д/приг. р-ра д/ин. по 1 г во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/1496/01/01 от 25.08.2009. Приказ № 627 от 25.08.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 11.04.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 флакон містить 1 г цефотаксиму (у формі натрієвої солі).

Основные физико-химические свойства:

кристалічний порошок майже білого або світло-жовтого кольору;

Производитель:

Лек, предприятие комп. "Сандоз", Польша/Словения

Фармакотерапевтическая группа:

Антибиотики группы цефалоспоринов.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Цефотаксим є напівсинтетичним цефалоспориновим антибіотиком широкого спектра дії для парентерального введення. Бактерицидна активність цефотаксиму зумовлена інгібуванням синтезу клітинної стінки мікроорганізмів. Цефотаксим має високий ступінь стабільності у присутності бета-лактамаз. Він також активний відносно цілого ряду проблематичних патогенів, які стійкі до дії інших цефалоспоринів, ампіциліну, гентаміцину та інших антимікробних речовин. Цефотаксим, як правило, активний відносно до певних мікроорганізмів в умовах як in vitro, так і в клінічних:Грампозитивні аероби: Staphylococcus aureus (включаючи штами, що виробляють та не виробляють пеніцилінази), Staphylococcus epidermidis, Enterococcus sрр., Streptococcus pyogenes (бета-гемолітичні стрептококи групи А), Streptococcus agalactiae (стрептококи групи В), Streptococcus pneumoniae. Грамнегативні аероби: Citrobacter species, Enterobacter sрр., Escherichia coli, Haemophilus influenzae (включаючи ампіцилінстійкі H. influenzae), Haemophilus parainfluenzae, Klebsiella sрр. (включаючи K. pneumoniae), Neisseria gonorrhoeae (включаючи штами, що виробляють та не виробляють пеніцилінази), Neisseria meningitidis, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Proteus inconstans, Group B, Morganella morganii, Providencia rettgeri, Serratia species і Acinetobacter sрр. Багато з штамів вищезазначених мікроорганізмів, стійких до інших антибіотиків, наприклад пеніцилінів, цефалоспоринів та аміноглікозидів, мають чутливість до цефотаксиму натрію.Цефотаксим активний відносно до деяких штамів Pseudomonas aeruginosa.Анаероби: Bacteroides sрр. (включаючи деякі штами B. fragilis), Clostridium sрр. (большість штамів C. difficile стійкі), Peptococcus sрр., Peptostreptococcus sрр.  та Fusobacterium species (включаючи F. nucleatum). Цефотаксим в умовах in vitro активний відносно таких мікроорганізмів: Salmonella species (включаючи S. typhi), Providencia sрр. та Shigella sрр.,  однак клінічна значимість цього ще не встановленаЦефотаксим та аміноглікозиди в умовах in vitro діють синергічно відносно деяких штамів Pseudomonas aeruginosa.Фармакокінетика. Цефотаксим легко проникає у рідини та тканини тіла, досягаючи концентрацій, що значно перевищують МІК для більшості патогенних організмів. Після внутрішньом’язового введення одноразово 1 г цефотаксиму середня максимальна концентрація в плазмі крові 23,5 мг/л досягалась протягом 30 хвилин. Період напіввиведення цефотаксиму становить 1,2 години. Через 12 годин після введення концентрації антибіотика ще досить високі для виявлення бактерицидної активності проти чутливих мікроорганізмів. Цефотаксим виводиться нирками: приблизно 20 - 36 % у вигляді незміненого цефотаксиму; 15 - 25 % - у вигляді дезацетилцефотаксиму, який є основним метаболітом, що має бактерицидну активність; 20 - 25 % - у вигляді двох неактивних метаболітів. Меншою мірою цефотаксим виводиться з жовчю. 

Показания к применению:

Цефотаксим Лек призначають при лікуванні серйозних інфекцій, спричинених чутливими до нього мікроорганізмами. До таких належать:інфекції вуха, горла, носа;інфекції дихальних шляхів;септицемії;ендокардит;менінгіт;інфекції кісток і суглобів;інфекції шкіри і м’яких тканин;інфекції черевної порожнини;інфекції сечових шляхів;інфекції у гінекології;хвороба Лайма (особливо при ураженні ЦНС).Профілактика розвитку інфекцій у пацієнтів, які мали хірургічні втручання.

Противопоказания:

Цефотаксим Лек протипоказаний пацієнтам з визначеною гіперчутливістю до антибіотиків цефалоспоринової групи.

Особенности применения:

Тільки для застосування в умовах стаціонару.Цефотаксим Лек слід з обережністю призначати особам з гіперчутливістю до пеніцилінів або інших бета-лактамних антибіотиків в анамнезі через можливість перехресної алергічної реакції на цефалоспорини та пацієнтам, у яких спостерігались будь-які форми алергій. Для пацієнтів з тяжким порушенням функції нирок слід знизити дозу Цефотаксиму Лек або збільшити інтервал між окремими дозами.При тривалому лікуванні треба контролювати формулу крові, а також функції печінки і нирок. Застосування в періоди вагітності та лактації. Цефотаксим Лек (категорія В відповідно до класифікації ФДА) слід застосовувати при вагітності тільки за гострої потреби, оскільки безпека його не встановлена.Цефотаксим Лек у низьких концентраціях надходить у грудне молоко. За рекомендацією Американської Педіатричної Академії, Цефотаксим Лек можна призначати матерям-годувальницям. Вплив на здатність керувати автомобілем або механізмами Даних щодо впливу цефотаксиму на здатність керувати автомобілем або механізмами немає.Попередження. Як і інші цефалоспорини, цефотаксим також може зумовлювати позитивний результат прямого тесту Кумбса.При визначенні рівня глюкози у сечі методом відновлення можуть бути одержані псевдопозитивні результати. Для запобігання цьому слід застосовувати ферментний метод.

Способ применения и дозы:

Дози, спосіб введення та інтервал між двома наступними введеннями залежать від тяжкості інфекції, чутливості мікроорганізмів, що спричинили хворобу, і стану пацієнта.Цефотаксим Лек можна вводити внутрішньовенно або внутрішньом’язово.Для внутрішньовенного введення. Розчинити 1 г цефотаксиму у 4 мл, 2 г - у 10 мл стерильної води для ін’єкцій. Розчин вводити повільно, протягом 3 - 5 хвилин.Для внутрішньовенних інфузій. Розчинити 2 г цефотаксиму у 40 мл (для короткої інфузії) або у 100 мл (для більш тривалої інфузії) 0,9% розчину хлориду натрію, 5% чи 10% розчині декстрози, розчині Рінгера з лактатом або іншому розчині для інфузій (крім натрію карбонату). Коротка інфузія (2 г цефотаксиму у 40 мл розчину) вводиться протягом 20 хвилин. Більш тривала інфузія (2 г цефотаксиму у 100 мл розчину) вводиться протягом 50 - 60 хвилин. Внутрішньом’язове введення. Розчинити 1 г цефотаксиму у 3 мл, 2 г - у 5 мл стерильної води для ін’єкцій. Розчин слід вводити глибоко у сідничний м’яз.Режим дозування Дорослі Неускладнені інфекції: 1 - 2 г кожні 12 годин. Інфекції середньої тяжкості: 1 – 2 г кожні 8 годин. Тяжкі інфекції: 2 г кожні 8, 6 або 4 години. Діти (від 1 місяця до 12 років) з масою тіла менше 50 кг 50 – 180 мг/кг на добу внутрішньом`язово або внутрішньовенно, розподілені на 4 – 6 прийомів, залежно від тяжкості інфекції. При масі тіла більше 50 кг слід застосовувати звичайні дози для дорослих; найвища добова доза не повинна перевищувати 12 г.  Новонароджені (від 1 до 4 тижнів) (до 7 днів)   50 мг/кг на одне введення кожні 8 годин, внутрішньовенно. 50 мг/кг на одне введення кожні 12 годин, внутрішньовенно. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 12 г, у дітей – 200 мг/кг/добу.При порушенні функції нирок дози повинні визначатися з урахуванням ступеня ураження нирок.У початковій стадії анурії (кліренс креатиніну нижче 20 мл/хв) доза цефотаксиму повинна бути зменшена вдвічі. Розчин цефотаксиму, приготовлений, як описано вище, стабільний протягом 24 годин при зберіганні у холодильнику. 

Передозировка:

Клінічними ознаками передозування або надто швидкої ін¢єкції є енцефалопатія, в поодиноких випадках спостерігаються судоми.Цефотаксим Лек можна вивести за допомогою гемодіалізу.

Побочные действия:

Цефотаксим Лек звичайно добре переноситься. Найбільш частими побічними ефектами є місцеві реакції, що виникають як наслідок внутрішньовенних і внутрішньом’язових ін’єкцій у 4,7% пацієнтів. Можуть зустрічатись шкірні реакції (висипання).Також можуть відмічатись порушення з боку шлунково-кишкового тракту (втрата апетиту, нудота, блювання, діарея).Під час або після лікування антибіотиками може розвинутись псевдомембранозний коліт, спричинений Clostridium difficile.Рідко відмічаються головний біль, тромбоцитопенія, минущі лейкопенія, еозинофілія, нейтропенія. В поодиноких випадках спостерігались гемолітична анемія та минущі підвищення сироваткових ферментів (АсT, АлT, лужної фосфатази) і рівня азоту у крові. Відмічався також кандидоз слизових оболонок.При надто швидкому внутрішньовенному введенні цефотаксиму може розвинутись аритмія.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні цефотаксиму і аміноглікозидних антибіотиків відмічалося збільшення нефротоксичності. Те саме стосується діуретиків – похідних етакринової кислоти, піретадину та інших діуретиків (фуросеміду).При сумісній терапії розчини цефотаксиму не слід змішувати з розчинами аміноглікозидів - вони повинні вводитись окремо. Одночасне застосування нідедипіну підвищує біодоступність цефотаксиму на 70%.Пробенецид блокує канальцеву секрецію Цефотаксиму Лек та подовжує його період напівжиття.

Срок годности:

Зберігати при температурі нижче 25 0С у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки.Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. 

Форма выпуска / упаковка:

По 1 г порошку для ін’єкцій у флаконах № 1. 

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна назва: цефотаксим; Форма випускуПорошок для приготування розчину для ін’єкцій. АдресаВеровшкова 57, Любляна, Словенія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Цефотаксим Лек
Производитель:Лек, предприятие комп. "Сандоз", Польша/Словения
Форма выпуска: По 1 г порошку для ін’єкцій у флаконах № 1. 
Регистрационное удостоверение:№ UA/1496/01/01 от 25.08.2009. Приказ № 627 от 25.08.2009
МНН:Cefotaxime
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 флакон містить 1 г цефотаксиму (у формі натрієвої солі).

Фармакологическая группа:Антибиотики группы цефалоспоринов.
Код АТХ:J01DD01 - Цефотаксим
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама