Цефотаксим Лек інструкція по застосуванню

Цефотаксим Лек фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Цефотаксим Лек порошок д/приг. р-ну д/ін. по 1 г у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/1496/01/01 від 25.08.2009. Наказ № 627 від 25.08.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 11.04.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 флакон містить 1 г цефотаксиму (у формі натрієвої солі).

Основні фізико-хімічні властивості:

кристалічний порошок майже білого або світло-жовтого кольору;

Виробник:

Лек, підприємство комп. "Сандоз", Польща/Словенія

Фармакотерапевтична група:

Антибіотики групи цефалоспоринів

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цефотаксим є напівсинтетичним цефалоспориновим антибіотиком широкого спектра дії для парентерального введення. Бактерицидна активність цефотаксиму зумовлена інгібуванням синтезу клітинної стінки мікроорганізмів. Цефотаксим має високий ступінь стабільності у присутності бета-лактамаз. Він також активний відносно цілого ряду проблематичних патогенів, які стійкі до дії інших цефалоспоринів, ампіциліну, гентаміцину та інших антимікробних речовин. Цефотаксим, як правило, активний відносно до певних мікроорганізмів в умовах як in vitro, так і в клінічних:Грампозитивні аероби: Staphylococcus aureus (включаючи штами, що виробляють та не виробляють пеніцилінази), Staphylococcus epidermidis, Enterococcus sрр., Streptococcus pyogenes (бета-гемолітичні стрептококи групи А), Streptococcus agalactiae (стрептококи групи В), Streptococcus pneumoniae. Грамнегативні аероби: Citrobacter species, Enterobacter sрр., Escherichia coli, Haemophilus influenzae (включаючи ампіцилінстійкі H. influenzae), Haemophilus parainfluenzae, Klebsiella sрр. (включаючи K. pneumoniae), Neisseria gonorrhoeae (включаючи штами, що виробляють та не виробляють пеніцилінази), Neisseria meningitidis, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Proteus inconstans, Group B, Morganella morganii, Providencia rettgeri, Serratia species і Acinetobacter sрр. Багато з штамів вищезазначених мікроорганізмів, стійких до інших антибіотиків, наприклад пеніцилінів, цефалоспоринів та аміноглікозидів, мають чутливість до цефотаксиму натрію.Цефотаксим активний відносно до деяких штамів Pseudomonas aeruginosa.Анаероби: Bacteroides sрр. (включаючи деякі штами B. fragilis), Clostridium sрр. (большість штамів C. difficile стійкі), Peptococcus sрр., Peptostreptococcus sрр.  та Fusobacterium species (включаючи F. nucleatum). Цефотаксим в умовах in vitro активний відносно таких мікроорганізмів: Salmonella species (включаючи S. typhi), Providencia sрр. та Shigella sрр.,  однак клінічна значимість цього ще не встановленаЦефотаксим та аміноглікозиди в умовах in vitro діють синергічно відносно деяких штамів Pseudomonas aeruginosa.Фармакокінетика. Цефотаксим легко проникає у рідини та тканини тіла, досягаючи концентрацій, що значно перевищують МІК для більшості патогенних організмів. Після внутрішньом’язового введення одноразово 1 г цефотаксиму середня максимальна концентрація в плазмі крові 23,5 мг/л досягалась протягом 30 хвилин. Період напіввиведення цефотаксиму становить 1,2 години. Через 12 годин після введення концентрації антибіотика ще досить високі для виявлення бактерицидної активності проти чутливих мікроорганізмів. Цефотаксим виводиться нирками: приблизно 20 - 36 % у вигляді незміненого цефотаксиму; 15 - 25 % - у вигляді дезацетилцефотаксиму, який є основним метаболітом, що має бактерицидну активність; 20 - 25 % - у вигляді двох неактивних метаболітів. Меншою мірою цефотаксим виводиться з жовчю. 

Показання до застосування:

Цефотаксим Лек призначають при лікуванні серйозних інфекцій, спричинених чутливими до нього мікроорганізмами. До таких належать:інфекції вуха, горла, носа;інфекції дихальних шляхів;септицемії;ендокардит;менінгіт;інфекції кісток і суглобів;інфекції шкіри і м’яких тканин;інфекції черевної порожнини;інфекції сечових шляхів;інфекції у гінекології;хвороба Лайма (особливо при ураженні ЦНС).Профілактика розвитку інфекцій у пацієнтів, які мали хірургічні втручання.

Протипоказання:

Цефотаксим Лек протипоказаний пацієнтам з визначеною гіперчутливістю до антибіотиків цефалоспоринової групи.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Тільки для застосування в умовах стаціонару.Цефотаксим Лек слід з обережністю призначати особам з гіперчутливістю до пеніцилінів або інших бета-лактамних антибіотиків в анамнезі через можливість перехресної алергічної реакції на цефалоспорини та пацієнтам, у яких спостерігались будь-які форми алергій. Для пацієнтів з тяжким порушенням функції нирок слід знизити дозу Цефотаксиму Лек або збільшити інтервал між окремими дозами.При тривалому лікуванні треба контролювати формулу крові, а також функції печінки і нирок. Застосування в періоди вагітності та лактації. Цефотаксим Лек (категорія В відповідно до класифікації ФДА) слід застосовувати при вагітності тільки за гострої потреби, оскільки безпека його не встановлена.Цефотаксим Лек у низьких концентраціях надходить у грудне молоко. За рекомендацією Американської Педіатричної Академії, Цефотаксим Лек можна призначати матерям-годувальницям. Вплив на здатність керувати автомобілем або механізмами Даних щодо впливу цефотаксиму на здатність керувати автомобілем або механізмами немає.Попередження. Як і інші цефалоспорини, цефотаксим також може зумовлювати позитивний результат прямого тесту Кумбса.При визначенні рівня глюкози у сечі методом відновлення можуть бути одержані псевдопозитивні результати. Для запобігання цьому слід застосовувати ферментний метод.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дози, спосіб введення та інтервал між двома наступними введеннями залежать від тяжкості інфекції, чутливості мікроорганізмів, що спричинили хворобу, і стану пацієнта.Цефотаксим Лек можна вводити внутрішньовенно або внутрішньом’язово.Для внутрішньовенного введення. Розчинити 1 г цефотаксиму у 4 мл, 2 г - у 10 мл стерильної води для ін’єкцій. Розчин вводити повільно, протягом 3 - 5 хвилин.Для внутрішньовенних інфузій. Розчинити 2 г цефотаксиму у 40 мл (для короткої інфузії) або у 100 мл (для більш тривалої інфузії) 0,9% розчину хлориду натрію, 5% чи 10% розчині декстрози, розчині Рінгера з лактатом або іншому розчині для інфузій (крім натрію карбонату). Коротка інфузія (2 г цефотаксиму у 40 мл розчину) вводиться протягом 20 хвилин. Більш тривала інфузія (2 г цефотаксиму у 100 мл розчину) вводиться протягом 50 - 60 хвилин. Внутрішньом’язове введення. Розчинити 1 г цефотаксиму у 3 мл, 2 г - у 5 мл стерильної води для ін’єкцій. Розчин слід вводити глибоко у сідничний м’яз.Режим дозування Дорослі Неускладнені інфекції: 1 - 2 г кожні 12 годин. Інфекції середньої тяжкості: 1 – 2 г кожні 8 годин. Тяжкі інфекції: 2 г кожні 8, 6 або 4 години. Діти (від 1 місяця до 12 років) з масою тіла менше 50 кг 50 – 180 мг/кг на добу внутрішньом`язово або внутрішньовенно, розподілені на 4 – 6 прийомів, залежно від тяжкості інфекції. При масі тіла більше 50 кг слід застосовувати звичайні дози для дорослих; найвища добова доза не повинна перевищувати 12 г.  Новонароджені (від 1 до 4 тижнів) (до 7 днів)   50 мг/кг на одне введення кожні 8 годин, внутрішньовенно. 50 мг/кг на одне введення кожні 12 годин, внутрішньовенно. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 12 г, у дітей – 200 мг/кг/добу.При порушенні функції нирок дози повинні визначатися з урахуванням ступеня ураження нирок.У початковій стадії анурії (кліренс креатиніну нижче 20 мл/хв) доза цефотаксиму повинна бути зменшена вдвічі. Розчин цефотаксиму, приготовлений, як описано вище, стабільний протягом 24 годин при зберіганні у холодильнику. 

Передозування:

Клінічними ознаками передозування або надто швидкої ін¢єкції є енцефалопатія, в поодиноких випадках спостерігаються судоми.Цефотаксим Лек можна вивести за допомогою гемодіалізу.

Побічні дії:

Цефотаксим Лек звичайно добре переноситься. Найбільш частими побічними ефектами є місцеві реакції, що виникають як наслідок внутрішньовенних і внутрішньом’язових ін’єкцій у 4,7% пацієнтів. Можуть зустрічатись шкірні реакції (висипання).Також можуть відмічатись порушення з боку шлунково-кишкового тракту (втрата апетиту, нудота, блювання, діарея).Під час або після лікування антибіотиками може розвинутись псевдомембранозний коліт, спричинений Clostridium difficile.Рідко відмічаються головний біль, тромбоцитопенія, минущі лейкопенія, еозинофілія, нейтропенія. В поодиноких випадках спостерігались гемолітична анемія та минущі підвищення сироваткових ферментів (АсT, АлT, лужної фосфатази) і рівня азоту у крові. Відмічався також кандидоз слизових оболонок.При надто швидкому внутрішньовенному введенні цефотаксиму може розвинутись аритмія.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні цефотаксиму і аміноглікозидних антибіотиків відмічалося збільшення нефротоксичності. Те саме стосується діуретиків – похідних етакринової кислоти, піретадину та інших діуретиків (фуросеміду).При сумісній терапії розчини цефотаксиму не слід змішувати з розчинами аміноглікозидів - вони повинні вводитись окремо. Одночасне застосування нідедипіну підвищує біодоступність цефотаксиму на 70%.Пробенецид блокує канальцеву секрецію Цефотаксиму Лек та подовжує його період напівжиття.

Термін придатності:

Зберігати при температурі нижче 25 0С у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки.Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці. 

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 1 г порошку для ін’єкцій у флаконах № 1. 

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: цефотаксим; Форма випускуПорошок для приготування розчину для ін’єкцій. АдресаВеровшкова 57, Любляна, Словенія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01DD01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Цефотаксим Лек
Виробник:Лек, підприємство комп. "Сандоз", Польща/Словенія
Форма випуску: По 1 г порошку для ін’єкцій у флаконах № 1. 
Реєстраційне посвідчення:№ UA/1496/01/01 від 25.08.2009. Наказ № 627 від 25.08.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Cefotaxime
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 флакон містить 1 г цефотаксиму (у формі натрієвої солі).

Фармакотерапевтична група:Антибіотики групи цефалоспоринів
Код АТС:J01DD01 - Цефотаксим
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама