Протионамид инструкция по применению

Протионамид фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Протионамид таблетки, п/о, по 250 мг №100 (10х10)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6607/01/01 от 26.06.2007. Приказ № 356 от 26.06.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить протіонаміду – 250 мг;допоміжні речовини: повідон, крохмаль, кремнію діоксид, тальк, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, гіпромелоза, титану діоксид, діетилфталат, хіноліновий жовтий (Е 104).

Основные физико-химические свойства:

круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою жовтого кольору. Вигляд на зламі –жовта однорідна маса.

Производитель:

Промед Экспортс Пвт. Лтд., Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Противотуберкулезные препараты.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка: Протитуберкульозний засіб ІІ ряду. Здійснює бактеріостатичний вплив , блокує синтез міколевих кислот, які є важливою складовою структури клітинної оболонки мікобактерій туберкульозу. Має антагоністичні властивості щодо нікотинової кислоти. У високих концентраціях порушує синтез білків у мікробній клітині і діє бактерицидно. Ефективний щодо мікобактерій туберкульозу, стійких до препаратів І ряду. Застосування протіонаміду в комбінованій терапії з іншими протитуберкульозними засобами знижує вірогідність розвитку резистентності до збудника туберкульозу.Фармакокінетика. Протіонамід швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація препарату в плазмі крові досягається через 2-3 години після вживання. Має високу проникність як у здорові, так і в патологічно змінені тканини (туберкульозні вогнища, каверни в легенях, серозний та гнійний випіт, спинномозкова рідина). В організмі людини частково метаболізується в сульфоксид, що має бактеріостатичну активність щодо мікобактерій туберкульозу. Близько 15-20% виділяється у незміненому вигляді з сечею та калом.

Показания к применению:

Туберкульоз усіх форм, включаючи резистентні до протитуберкульозних препаратів І ряду або їх непереносимості.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності й годування груддю, дитячий від до 3 років, гастрит, виразкова хвороба шлунку і 12-палої кишки у стадії загострення, ерозивно – виразковий коліт, гострий гепатит, цироз печінки, хронічний алкоголізм. З обреженістю призначають при цукровому діабеті та тяжкій печінковій недостатності.

Особенности применения:

Курс лікування рекомендується починати тільки після визначення бактеріологічної чутливості мікроорганізмів до препарату.Слід уникати одночасного застосування протіонаміду та алкоголю для запобігання проявам токсичних впливів на центральну нервову систему. При одночасному застосуванні ізоніазиду та циклосерину необхідно звернути особливу увагу на можливість появи порушень психіки. Оскільки препарат постійно застосовується в комбінованій терапії з іншими протитуберкульозними засобами, необхідно регулярно контролювати рівень трансаміназ, гама-глутаматтрансферази та лужної фосфатази у сироватці крові. У хворих на цукровий діабет необхідно проводити регулярно контроль рівня глюкози в крові (не рідше 1 разу на місяць). Особливу увагу слід приділяти шкірним реакціям, які можуть бути проявом пелагроподібних побічних ефектів. У такому випадку препарат слід відмінити. Застосування препарату в періоди вагітності та лактації. Під час вагітності не застосовувати! На час лікування необхідно припинити годування груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем та роботу з механічними приладами. Необхідно уникати на час лікування роботи з потенційно небезпечними механізмами і керування транспортними засобами.

Способ применения и дозы:

Призначають внутрішньо під час або після їди. Дорослим призначають по 250 мг 3 рази на добу; якщо препарат добре переноситься, можна призначати 500 мг 2 рази на добу. Дітям старше 3 років зазвичай призначають препарат з розрахунку 10-20 мг/кг маси тіла на добу, розподіляючи дозу на 2-3 прийоми. Доза для літніх людей (старше 60 років) або для хворих з масою тіла нижче 50 кг не повинна перевищувати 750 мг; зазвичай призначають 250 мг 2 рази на добу. Курс лікування - 8-9 місяців.

Передозировка:

Випадків передозування не описано. При можливому передозуванні препарату необхідно викликати блювання, промити шлунок, провести симптоматичне лікування.

Побочные действия:

З боку шлунково-кишкового тракту:втрата апетиту, нудота, блювання, сухість або гіперсаливація, металічний присмак у роті. Ці явища після відміни препарату, як правило, швидко проходять.Інколи відмічається підняття рівня трансаміназ в крові, виражені порушення функції печінки (жовтяниця, гепатит). Гепатотоксичність препарату залежить від ступеня порушення функції печінки, що мала місце на початок лікування (алкогольні ураження, оперативні втручання, тощо) та посилюються при комбінованому застосуванні з ізоніазидом, рифампіцином, піразинамідом.Шкіра: шкірні реакції відмічаються досить нечасто, в окремих випадках – пелагроподібні реакції (комбінація шкірних проявів та порушення з боку нервової системи).Ендокринна система: гіпоглікемія (зниження рівня цукру у крові нижче 2,8 ммоль/л;гінекомастія (збільшення грудних залоз у чоловіків);порушення менструального циклу;імпотенція;гіпотиреоз (зниження функції щитовидної залози).Периферична та центральна нервова система:полінейропатія (при поєднанні з ізоніазидом);запаморочення, головний біль, слабкість, порушення концентрації уваги, сонливість, безсоння, депресія, розлад психіки;дуже рідко спостерігається неврит зорового нерва, тахікардія.Такі ефекти посилюються при комбінації з ізоніазидом, циклосерином, при вживанні алкоголю.В окремих випадках описані алергічні реакції і порушення з боку кісткового мозку.

Лекарственное взаимодействие:

При проведенні комбінованої терапії туберкульозу слід враховувати адитивний гепатотоксичний ефект окремих препаратів, особливо це стосується комбінації протіонаміду з ізоніазидом, рифампіцином і піразинамідом. Такий же вплив на центральну нервову систему відмічається при застосуванні ізоніазиду з циклосерином. Застосування препарату одночасно з вживанням алкоголю призводить до пригнічення нервової системи. Враховуючи можливий гіпоглікемічний ефект протіонаміду, необхідно коригування (зниження) дози інсуліну, пероральних протидіабетичних засобів.

Срок годности:

Зберігати при температурі від 15 до 250С, у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці. Термін придатності - 4 роки.

Форма выпуска / упаковка:

№50 (10×5) або №100 (10×10) у пачку картонну.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна назва: протіонамід; 2-пропілпіридин- 4-карботіонамід; Форма випускуТаблетки.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J04AD01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Протионамид
Производитель:Промед Экспортс Пвт. Лтд., Индия
Форма выпуска:№50 (10×5) або №100 (10×10) у пачку картонну.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6607/01/01 от 26.06.2007. Приказ № 356 от 26.06.2007
МНН:Protionamide
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить протіонаміду – 250 мг;допоміжні речовини: повідон, крохмаль, кремнію діоксид, тальк, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, гіпромелоза, титану діоксид, діетилфталат, хіноліновий жовтий (Е 104).

Фармакологическая группа:Противотуберкулезные препараты.
Код АТХ:J04AD01 - Протионамид
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Эксперты объяснили, в каких случаях чайная заварка может содержать опасные микробы
Некоторые люди иногда не дожидаются, пока вода для...
Ученые идентифицировали рецепторы, которые навсегда отобьют тягу к алкоголю
По данным Всемирной организации здравоохранения (В...
Реклама