Протіонамід інструкція по застосуванню

Протіонамід фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Протіонамід таблетки, в/о, по 250 мг №100 (10х10)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6607/01/01 від 26.06.2007. Наказ № 356 від 26.06.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить протіонаміду – 250 мг;допоміжні речовини: повідон, крохмаль, кремнію діоксид, тальк, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, гіпромелоза, титану діоксид, діетилфталат, хіноліновий жовтий (Е 104).

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою жовтого кольору. Вигляд на зламі –жовта однорідна маса.

Виробник:

Промед Експортс Пвт. Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Протитуберкульозні препарати.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка: Протитуберкульозний засіб ІІ ряду. Здійснює бактеріостатичний вплив , блокує синтез міколевих кислот, які є важливою складовою структури клітинної оболонки мікобактерій туберкульозу. Має антагоністичні властивості щодо нікотинової кислоти. У високих концентраціях порушує синтез білків у мікробній клітині і діє бактерицидно. Ефективний щодо мікобактерій туберкульозу, стійких до препаратів І ряду. Застосування протіонаміду в комбінованій терапії з іншими протитуберкульозними засобами знижує вірогідність розвитку резистентності до збудника туберкульозу.Фармакокінетика. Протіонамід швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація препарату в плазмі крові досягається через 2-3 години після вживання. Має високу проникність як у здорові, так і в патологічно змінені тканини (туберкульозні вогнища, каверни в легенях, серозний та гнійний випіт, спинномозкова рідина). В організмі людини частково метаболізується в сульфоксид, що має бактеріостатичну активність щодо мікобактерій туберкульозу. Близько 15-20% виділяється у незміненому вигляді з сечею та калом.

Показання до застосування:

Туберкульоз усіх форм, включаючи резистентні до протитуберкульозних препаратів І ряду або їх непереносимості.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності й годування груддю, дитячий від до 3 років, гастрит, виразкова хвороба шлунку і 12-палої кишки у стадії загострення, ерозивно – виразковий коліт, гострий гепатит, цироз печінки, хронічний алкоголізм. З обреженістю призначають при цукровому діабеті та тяжкій печінковій недостатності.

Особливості застосування:

Курс лікування рекомендується починати тільки після визначення бактеріологічної чутливості мікроорганізмів до препарату.Слід уникати одночасного застосування протіонаміду та алкоголю для запобігання проявам токсичних впливів на центральну нервову систему. При одночасному застосуванні ізоніазиду та циклосерину необхідно звернути особливу увагу на можливість появи порушень психіки. Оскільки препарат постійно застосовується в комбінованій терапії з іншими протитуберкульозними засобами, необхідно регулярно контролювати рівень трансаміназ, гама-глутаматтрансферази та лужної фосфатази у сироватці крові. У хворих на цукровий діабет необхідно проводити регулярно контроль рівня глюкози в крові (не рідше 1 разу на місяць). Особливу увагу слід приділяти шкірним реакціям, які можуть бути проявом пелагроподібних побічних ефектів. У такому випадку препарат слід відмінити. Застосування препарату в періоди вагітності та лактації. Під час вагітності не застосовувати! На час лікування необхідно припинити годування груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем та роботу з механічними приладами. Необхідно уникати на час лікування роботи з потенційно небезпечними механізмами і керування транспортними засобами.

Спосіб застосування та дози:

Призначають внутрішньо під час або після їди. Дорослим призначають по 250 мг 3 рази на добу; якщо препарат добре переноситься, можна призначати 500 мг 2 рази на добу. Дітям старше 3 років зазвичай призначають препарат з розрахунку 10-20 мг/кг маси тіла на добу, розподіляючи дозу на 2-3 прийоми. Доза для літніх людей (старше 60 років) або для хворих з масою тіла нижче 50 кг не повинна перевищувати 750 мг; зазвичай призначають 250 мг 2 рази на добу. Курс лікування - 8-9 місяців.

Передозування:

Випадків передозування не описано. При можливому передозуванні препарату необхідно викликати блювання, промити шлунок, провести симптоматичне лікування.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту:втрата апетиту, нудота, блювання, сухість або гіперсаливація, металічний присмак у роті. Ці явища після відміни препарату, як правило, швидко проходять.Інколи відмічається підняття рівня трансаміназ в крові, виражені порушення функції печінки (жовтяниця, гепатит). Гепатотоксичність препарату залежить від ступеня порушення функції печінки, що мала місце на початок лікування (алкогольні ураження, оперативні втручання, тощо) та посилюються при комбінованому застосуванні з ізоніазидом, рифампіцином, піразинамідом.Шкіра: шкірні реакції відмічаються досить нечасто, в окремих випадках – пелагроподібні реакції (комбінація шкірних проявів та порушення з боку нервової системи).Ендокринна система: гіпоглікемія (зниження рівня цукру у крові нижче 2,8 ммоль/л;гінекомастія (збільшення грудних залоз у чоловіків);порушення менструального циклу;імпотенція;гіпотиреоз (зниження функції щитовидної залози).Периферична та центральна нервова система:полінейропатія (при поєднанні з ізоніазидом);запаморочення, головний біль, слабкість, порушення концентрації уваги, сонливість, безсоння, депресія, розлад психіки;дуже рідко спостерігається неврит зорового нерва, тахікардія.Такі ефекти посилюються при комбінації з ізоніазидом, циклосерином, при вживанні алкоголю.В окремих випадках описані алергічні реакції і порушення з боку кісткового мозку.

Лікарська взаємодія:

При проведенні комбінованої терапії туберкульозу слід враховувати адитивний гепатотоксичний ефект окремих препаратів, особливо це стосується комбінації протіонаміду з ізоніазидом, рифампіцином і піразинамідом. Такий же вплив на центральну нервову систему відмічається при застосуванні ізоніазиду з циклосерином. Застосування препарату одночасно з вживанням алкоголю призводить до пригнічення нервової системи. Враховуючи можливий гіпоглікемічний ефект протіонаміду, необхідно коригування (зниження) дози інсуліну, пероральних протидіабетичних засобів.

Термін придатності:

Зберігати при температурі від 15 до 250С, у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці. Термін придатності - 4 роки.

Форма випуску / упаковка:

№50 (10×5) або №100 (10×10) у пачку картонну.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: протіонамід; 2-пропілпіридин- 4-карботіонамід; Форма випускуТаблетки.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Протіонамід
Виробник:Промед Експортс Пвт. Лтд., Індія
Форма випуску: №50 (10×5) або №100 (10×10) у пачку картонну.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6607/01/01 від 26.06.2007. Наказ № 356 від 26.06.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Protionamide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить протіонаміду – 250 мг;допоміжні речовини: повідон, крохмаль, кремнію діоксид, тальк, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, гіпромелоза, титану діоксид, діетилфталат, хіноліновий жовтий (Е 104).

Фармакотерапевтична група:Протитуберкульозні препарати.
Код АТС:J04AD01 - Протіонамід
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Експерти розповіли, чим небезпечний післяобідній сон
Пообідній сон може тривати від кількох хвилин до г...
Вчені назвали спеції, які допоможуть полегшити хронічний біль
Спеції, такі як чорний перець, гвоздика, кориця і ...
Реклама