Тинидазол инструкция по применению

Тинидазол фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Тинидазол таблетки по 500 мг №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7399/01/01 от 04.12.2007. Приказ № 773 от 04.12.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить тинідазолу 500 мг;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, желатин, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят.

Основные физико-химические свойства:

таблетки майже білі або світло-жовті, круглі, з плоскою поверхнею, з рискою на одній стороні;

Производитель:

Элегант, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты для лечения протозойных инфекций.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Тинідазол активний відносно Trichomonaus vaginalis, Eentamoeda histolytica і лямблій. Діє бактерицидно на анаеробні бактерії: Bacterioides fragilis, Bacterioides melaninogenicus, Bacterioides spp., Clostridium spp., Eubacterium spp., Fusobakterium spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp. та Veillonella spp. Механізм антипротозойної та антибактеріальної дії Тинідазолу обумовлений ушкодженням структури ДНК мікроорганізмів або пригніченням її синтезу. Фармакокінетика. Після внутрішнього прийому препарат швидко і майже повністю всмоктується з травного тракту. Добре розподіляється у всіх тканинах організму. У дослідженнях за участю здорових добровольців, які приймали перорально 2 г тинідазолу, максимальна концентрація в сироватці крові зберігалася протягом 2 год., період напіввиведення становив 24-48 год. Препарат проникає через плаценту і в грудне молоко. Приблизно 12% тинідазолу зв'язується з білками крові. тинідазол метаболізується в печінці. Приблизно 60 - 65% прийнятої дози виводиться з сечею (20 - 25% у незмінному стані) протягом 5 днів, приблизно 12% виводиться з калом.

Показания к применению:

Трихомоніаз, лямбліоз, амебна дизентерія, анаеробна інфекція, змішані аеробно-анаеробні інфекції (у поєднанні з відповідними антибіотиками), профілактика післяопераційних анаеробних інфекцій. У складі комплексної антимікробної терапії, спрямованої на ерадикацію Helicobacter pylori при пептичній виразці шлунка або дванадцятипалої кишки (у поєднанні з антибіотиками і препаратами вісмуту).Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо під час або після їжі дорослі та діти старше 12 років. Трихомоніаз, лямбліоз:2 г тинідазолу (4 таблетки по 500 мг) 1 раз на добу одноразово. У разі необхідності призначають повторно.Кишковий амебіаз.2 г тинідазолу (4 таблетки по 500 мг) 1 раз на добу протягом 2- 3 днів.Амебний абсцес печінки.лікування починають з дози 1,5 - 2 г 1 раз на добу протягом 3 днів. У разі необхідності лікування триває до 6 днів. Максимальна курсова доза 12 г тинідазолу.При лікуванні інфекцій, що спричинені анаеробними бактеріями1-й день 2 г (4 таблетки по 500 мг) препарату одноразово, а потім 1 г (2 таблетки по 500 мг) в 1 або в 2 прийоми. Лікування продовжують 5-6 днів. Впродовж лікування рекомендується регулярний клінічний і лабораторний контроль складу крові.При пептичній виразці шлунка або дванадцятипалої кишки, що асоційована с Helicobacter pylori: по 500 мг тинідазолу (1 таблетка) 2 раза на добу (в ранці та в вечері) протягом 7 днів обов’язково у поєднанні з антибіотиками і препаратами вісмуту.Профілактика післяопераційних інфекцій: 2г препарату (4 таблетки по 500 мг) одноразово за 12 год. до оперативного втручання.

Противопоказания:

Органічні захворювання нервової системи, зміна складу крові, І триместр вагітності і період годування груддю, підвищена чутливість до компонентів препарату та інших похідних 5-нітроімідазолу, дитячий вік до 12 років.

Особенности применения:

Медикаментозне лікування при абсцесі печінки повинно поєднуватися з хірургічним. При трихомоніазі необхідно одночасно лікувати обох статевих партнерів. Під час лікування Тинідазолом і протягом 3 днів після його закінчення потрібно утриматися від вживання алкоголю, через можливі прояви дисульфірамоподібних реакцій. Тинідазол може понижувати швидкість реакції, що слід враховувати при керуванні транспортними засобами і роботі з потенційно небезпечними механізмами. В II та III триместрах вагітності препарат призначають винятково за суворими показаннями з урахуванням можливого ризику для плода.

Передозировка:

Проявляється збудженням, головним болем, тахікардією; у випадку тяжкості отруєння можливий шок, артеріальна гіпотензія, диспное, бронхоспазм. Лікування - промивання шлунка, симптоматична терапія з застосуванням антигістамінних препаратів, у разі необхідності - проведення реанімаційних заходів.

Побочные действия:

Блювання, анорексія, діарея, біль в епігастральній ділянці, металевий присмак у роті, шкірні висипи, кропив'янка, свербіж, ангіоневротичний набряк, запаморочення, атаксія, периферична нейропатія, судоми, оборотна лейкопенія, головний біль, загальна слабкість, темний колір сечі.

Лекарственное взаимодействие:

Тинідазол посилює дію кумаринових антикоагулянтів, тому зростає ризик розвитку кровотечі. Під час лікування Тинідазолом і через 8 днів після його припинення потрібна корекція дози антикоагулянтів. При одночасному прийомі алкоголю або лікарських засобів, які містять алкоголь, розвиваються гіперемія, тахікардія.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 8 до 25 °С. Термін придатності − 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

Таблетки по 500 мг № 10, №10х10 у блістерах.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: Tinidazole; 1Н-імідазол, 1-(2-(етилсульфоніл)етил)-2-метил-5-нітро-;

Форма випуску

Таблетки.

Адреса

205, Кіртіман, Ахмедабад-9, Індія.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01XD02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Тинидазол
Производитель:Элегант, Индия
Форма выпуска:Таблетки по 500 мг № 10, №10х10 у блістерах.
Регистрационное удостоверение:№ UA/7399/01/01 от 04.12.2007. Приказ № 773 от 04.12.2007
МНН:Tinidazole
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить тинідазолу 500 мг;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, желатин, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят.

Фармакологическая группа:Препараты для лечения протозойных инфекций.
Код АТХ:J01XD02 - Тинидазол
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученые сказали, сколько шоколада можно съедать в день, чтобы не поправиться
Черный шоколад, особенно с содержанием какао более...
Эксперты объяснили, почему появление лишнего веса до 60 лет не связано с метаболизмом
Считается, что нарушение обмена веществ ухудшает р...
Реклама