Йодбаланс инструкция по применению

Йодбаланс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Йодбаланс таблетки по 100 мкг №100 (25х4)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7841/01/01 от 07.03.2008. Приказ № 120 от 07.03.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 таблетка Йодбалансу по 100 мкг містить калію йодиду 130,8 мкг (відповідає 100 мкг йоду);1 таблетка Йодбалансу по 200 мкг містить калію йодиду 261,6 мкг (відповідає 200 мкг йоду);допоміжні речовини: стеарат магнію, мікрокристалічна целюлоза, кремнію діоксид колоїдний, крохмаль кукурудзяний, подрібнена целюлоза та моногідрат лактози.

Производитель:

Мерк КГаА, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты йода, применяемые при заболеваниях щитовидной железы.

Показания к применению:

Профілактика розвитку дефіциту йоду, у тому числі у період вагітності та годування груддю.Профілактика рецидиву зоба після хірургічного видалення, а також після завершення комплексного лікування зоба препаратами гормонів щитовидної залози.Дифузний еутиреоїдний ендемічний зоб у дітей і дорослих.

Противопоказания:

Маніфестний гіпертиреоз;прихований гіпертиреоз (при застосуванні доз, які перевищують 150 мкг на день);тироїдна аденома; підвищена чутливість до йоду.

Способ применения и дозы:

Профілактика розвитку ендемічного зоба.Дітям віком від 1 року: 50 – 100 мкг йоду на день. Курс лікування становить 2 – 4 тижня.Підлітки та дорослі: 100 – 200 мкг йоду на день.Вагітність та годування груддю: 100 – 200 мкг йоду на день.Профілактика рецидиву зоба після хірургічного втручання або після завершення курсу лікування препаратами гормонів щитовидної залози.100 – 200 мкг йоду (1-2 таблетки) щоденно.Лікування еутироїдного зоба.Дітям віком від 1 року: 100 – 200 мкг йоду на день. Курс лікування становить 2 – 4 тижня.Підлітки та дорослі пацієнти молодого віку: 200 мкг йоду на день.Добову дозу препарату слід приймати за один прийом, після їди, запиваючи великою кількістю рідини.Застосування препарату з профілактичною метою проводиться, як правило, протягом декількох місяців або років, а частіше – протягом усього життя.Проведення курсу лікування у дітей та підлітків звичайно потребує від 6 до 12 місяців та довше.Довготривалість прийому Йодбалансу визначає лікар.

Передозировка:

У випадку передозування спостерігається посилення вищеописаних побічних реакцій. Перші заходи терапії: промивання шлунка, прийом активованого вугілля.

Побочные действия:

При гострій інтоксикації йодом спостерігається рефлекторне блювання, болі у животі, діарея (іноді з кров’ю), забарвлення слизових у коричневий колір. Може настати дегідратація та шок. У поодиноких випадках відмічається стеноз стравоходу. Хронічне передозування призводить до феномену, який називається йодизмом: металічний присмак у роті, набряк і запалення слизових (риніт, кон’юнктивіт, гастроентерит, бронхіт); вугровий висип; дерматит; набряк слинних залоз; геморагії, підвищення температури тіла; дратівливість. При застосуванні Йодбалансу за показаннями у рекомендованих дозах виникнення побічних ефектів малоймовірне.При тривалому застосуванні високих доз препарату (більш 300 мкг на добу) можливий розвиток йод-індукованого гіпертиреозу (особливо у пацієнтів літнього віку, за наявності вузлового зоба або токсичної аденоми).При терапії високими дозами йоду (більше 1 мг/добу) в окремих випадках можуть розвинутися зоб і гіпотиреоз.Іноді зустрічаються алергічні реакції: дуже рідко – реакції підвищеної чутливості у поєднанні з „йодним„ ринітом; „йодний” дерматит, набряк Квінке; дуже рідко– „йодна” пропасниця, „йодні” вугри, набряк слинних залоз.

Лекарственное взаимодействие:

Ефективність лікування тиреостатиками при одночасному прийомі йоду понижується. Перхлорат і тіоціанат калію пригнічують поглинання йоду щитовидною залозою.Тиреотропний гормон покращує засвоєння йоду щитовидною залозою та стимулює вироблення її гормонів. Прийом високих доз йоду та одночасне застосування калійзберігаючих діуретиків може призвести до розвитку гіперкаліємії.Одночасне застосування терапії йодом у високих дозах і препаратами літію сприяють розвитку зоба та гіпотиреозу.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі 15 -25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 25 таблеток в блістері; по 2 або 4 блістера у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Особливі застереження

Йодбаланс не слід застосовувати при гіпотиреозі, за винятком тих випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду.Призначення йоду слід уникати при терапії радіоактивним йодом, наявності або підозрі на рак щитовидної залози.Слід враховувати, що при терапії препаратом у хворих із нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.Застосування у період вагітності або годування груддю. Під час вагітності та в період годування груддю потреба у йоді підвищується. Йодбаланс призначають в достатніх, для забезпечення адекватного надходження йоду в організм, дозах. Препарат добре проникає через плаценту та може визивати розвиток гіпотериоза та зоба у плода. Йод також виділяється з грудним молоком. Тому у періоди вагітності та лактації Йодбаланс слід застосовувати тільки в рекомендованих дозах. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами Йодбаланс не впливає на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.Діти Не слід застосовувати препарат дітям віком до 1 року.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ H03CA:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама