Йодбаланс інструкція по застосуванню

Йодбаланс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Йодбаланс таблетки по 100 мкг №100 (25х4)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7841/01/01 від 07.03.2008. Наказ № 120 від 07.03.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка Йодбалансу по 100 мкг містить калію йодиду 130,8 мкг (відповідає 100 мкг йоду);1 таблетка Йодбалансу по 200 мкг містить калію йодиду 261,6 мкг (відповідає 200 мкг йоду);допоміжні речовини: стеарат магнію, мікрокристалічна целюлоза, кремнію діоксид колоїдний, крохмаль кукурудзяний, подрібнена целюлоза та моногідрат лактози.

Виробник:

Мерк КГаА, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Профілактика розвитку дефіциту йоду, у тому числі у період вагітності та годування груддю.Профілактика рецидиву зоба після хірургічного видалення, а також після завершення комплексного лікування зоба препаратами гормонів щитовидної залози.Дифузний еутиреоїдний ендемічний зоб у дітей і дорослих.

Протипоказання:

Маніфестний гіпертиреоз;прихований гіпертиреоз (при застосуванні доз, які перевищують 150 мкг на день);тироїдна аденома; підвищена чутливість до йоду.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Профілактика розвитку ендемічного зоба.Дітям віком від 1 року: 50 – 100 мкг йоду на день. Курс лікування становить 2 – 4 тижня.Підлітки та дорослі: 100 – 200 мкг йоду на день.Вагітність та годування груддю: 100 – 200 мкг йоду на день.Профілактика рецидиву зоба після хірургічного втручання або після завершення курсу лікування препаратами гормонів щитовидної залози.100 – 200 мкг йоду (1-2 таблетки) щоденно.Лікування еутироїдного зоба.Дітям віком від 1 року: 100 – 200 мкг йоду на день. Курс лікування становить 2 – 4 тижня.Підлітки та дорослі пацієнти молодого віку: 200 мкг йоду на день.Добову дозу препарату слід приймати за один прийом, після їди, запиваючи великою кількістю рідини.Застосування препарату з профілактичною метою проводиться, як правило, протягом декількох місяців або років, а частіше – протягом усього життя.Проведення курсу лікування у дітей та підлітків звичайно потребує від 6 до 12 місяців та довше.Довготривалість прийому Йодбалансу визначає лікар.

Передозування:

У випадку передозування спостерігається посилення вищеописаних побічних реакцій. Перші заходи терапії: промивання шлунка, прийом активованого вугілля.

Побічні дії:

При гострій інтоксикації йодом спостерігається рефлекторне блювання, болі у животі, діарея (іноді з кров’ю), забарвлення слизових у коричневий колір. Може настати дегідратація та шок. У поодиноких випадках відмічається стеноз стравоходу. Хронічне передозування призводить до феномену, який називається йодизмом: металічний присмак у роті, набряк і запалення слизових (риніт, кон’юнктивіт, гастроентерит, бронхіт); вугровий висип; дерматит; набряк слинних залоз; геморагії, підвищення температури тіла; дратівливість. При застосуванні Йодбалансу за показаннями у рекомендованих дозах виникнення побічних ефектів малоймовірне.При тривалому застосуванні високих доз препарату (більш 300 мкг на добу) можливий розвиток йод-індукованого гіпертиреозу (особливо у пацієнтів літнього віку, за наявності вузлового зоба або токсичної аденоми).При терапії високими дозами йоду (більше 1 мг/добу) в окремих випадках можуть розвинутися зоб і гіпотиреоз.Іноді зустрічаються алергічні реакції: дуже рідко – реакції підвищеної чутливості у поєднанні з „йодним„ ринітом; „йодний” дерматит, набряк Квінке; дуже рідко– „йодна” пропасниця, „йодні” вугри, набряк слинних залоз.

Лікарська взаємодія:

Ефективність лікування тиреостатиками при одночасному прийомі йоду понижується. Перхлорат і тіоціанат калію пригнічують поглинання йоду щитовидною залозою.Тиреотропний гормон покращує засвоєння йоду щитовидною залозою та стимулює вироблення її гормонів. Прийом високих доз йоду та одночасне застосування калійзберігаючих діуретиків може призвести до розвитку гіперкаліємії.Одночасне застосування терапії йодом у високих дозах і препаратами літію сприяють розвитку зоба та гіпотиреозу. 

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі 15 -25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 25 таблеток в блістері; по 2 або 4 блістера у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняЙодбаланс не слід застосовувати при гіпотиреозі, за винятком тих випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду.Призначення йоду слід уникати при терапії радіоактивним йодом, наявності або підозрі на рак щитовидної залози.Слід враховувати, що при терапії препаратом у хворих із нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.Застосування у період вагітності або годування груддю. Під час вагітності та в період годування груддю потреба у йоді підвищується. Йодбаланс призначають в достатніх, для забезпечення адекватного надходження йоду в організм, дозах. Препарат добре проникає через плаценту та може визивати розвиток гіпотериоза та зоба у плода. Йод також виділяється з грудним молоком. Тому у періоди вагітності та лактації Йодбаланс слід застосовувати тільки в рекомендованих дозах. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами Йодбаланс не впливає на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.Діти Не слід застосовувати препарат дітям віком до 1 року.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ H03CA:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Йодбаланс
Виробник:Мерк КГаА, Німеччина
Форма випуску: По 25 таблеток в блістері; по 2 або 4 блістера у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7841/01/01 від 07.03.2008. Наказ № 120 від 07.03.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Potassium iodide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 таблетка Йодбалансу по 100 мкг містить калію йодиду 130,8 мкг (відповідає 100 мкг йоду);1 таблетка Йодбалансу по 200 мкг містить калію йодиду 261,6 мкг (відповідає 200 мкг йоду);допоміжні речовини: стеарат магнію, мікрокристалічна целюлоза, кремнію діоксид колоїдний, крохмаль кукурудзяний, подрібнена целюлоза та моногідрат лактози.

Фармакотерапевтична група:Препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози.
Код АТС:H03CA - Препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
ГРВІ при ГВ
Чи потрібна ізоляція від немовляти та інших домоча...
ГРВІ психосоматика
Стрес та схильність до ГРВІСтрес та імунна система...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама