Антибіотики при циститі

запалений сечовий міхур та антибіотик

Цистит є одним з найбільш поширених захворювань сечовивідних шляхів, і його лікування може вимагати застосування антибіотиків. Антибіотики є медичними засобами, які використовуються для боротьби з інфекційними хворобами, які викликаються бактеріями. Цистит, зазвичай, спричинюється бактеріями, тому антибіотики можуть бути ефективними в його лікуванні.

Які антибіотики використовуються для лікування циститу?

Існує кілька класів антибіотиків, які можуть бути ефективними для лікування циститу. Найбільш часто використовувані для цього захворювання належать до класу фторхінолонів та сульфаніламідів.

Фторхінолони – це антибіотики, які зазвичай використовуються для лікування інфекційних захворювань, що спричинені грам-негативними бактеріями. Ці антибіотики діють на ферменти, які бактерії використовують для розмноження, і призводять до їх знищення (шляхом ураження їхньої ДНК). 

Деякі з найбільш поширених фторхінолонів, що використовуються для лікування циститу, включають:

 • ципрофлоксацин: цей антибіотик є одним з найбільш ефективних засобів для лікування циститу. Він здатний вбивати більшість бактерій, що спричиняють інфекцію, і діє швидко. Зазвичай, ципрофлоксацин приймається два рази на день протягом 3-5 днів.
 • левофлоксацин: цей антибіотик також має широкий спектр дії й зазвичай призначається для лікування середньої й тяжкої форм циститу. Для лікування циститу дозування левофлоксацину зазвичай складає 250-500 мг на добу протягом 3-5 днів.
 • норфлоксацин: цей антибіотик зазвичай призначається для лікування легких і помірних форм циститу. Він діє на широкий спектр бактерій і зазвичай приймається двічі на день протягом 3-5 днів.

Попри ефективність фторхінолонів в лікуванні циститу, вони можуть мати побічні ефекти, такі як шлункові розлади, головний біль та нудота. Тому перед призначенням цих антибіотиків важливо провести аналіз чутливості до антибіотиків і врахувати індивідуальні особливості пацієнта. 

Більшість лікарів при лікуванні циститу в першу чергу вибирають фторхінолони, оскільки вони діють швидше й ефективніше, ніж сульфонаміди. Однак, якщо пацієнт не може вживати фторхінолони з якихось причин, то лікар може призначити сульфоніламіди.

Сульфоніламіди – це антибіотики, які зазвичай використовуються для лікування інфекцій, спричинених бактеріями. Ці антибіотики діють на ферменти, які бактерії використовують для розмноження, і призводять до їх знищення. 

Деякі з найбільш ефективних сульфонамідів, що використовуються для лікування циститу, включають сульфаметоксазол (у комбінації з триметопримом). Такі препарати є одними з найбільш ефективних для лікування циститу. Їх зазвичай приймають у вигляді таблеток або капсул, і рекомендується приймати їх разом з достатньою кількістю води. Зазвичай курс лікування триває 3-7 днів, але точну тривалість призначає лікар.

Важливо враховувати, що сульфоніламіди можуть мати побічні ефекти, такі як алергічна реакція, порушення травлення та втрата апетиту. Тому перед призначенням лікування слід проконсультуватися з лікарем, який підбере оптимальний режим лікування та дозування.

Антибіотик при циститі однократно – це дієво?

Один з можливих лікувань циститу – це антибіотик, який застосовують один раз. Такі антибіотики називаються одноразовими антибіотиками або монофазними антибіотиками.

Один з таких антибіотиків – це Фосфоміцин. Він є ефективним препаратом при лікуванні урогенітальних інфекцій, включаючи цистит. Фосфоміцин працює швидко та ефективно, адже знижує кількість бактерій у сечовому міхурі та запобігає їх розмноженню.

Цей антибіотик може бути випущений у різних формах, включаючи порошок для розчинення в воді та капсули. Дозу та тривалість прийому Фосфоміцину призначає лікар (не завжди вистачає однократного застосування).

Важливо пам’ятати, що при прийомі будь-якого антибіотика потрібно дотримуватися інструкцій та призначень лікаря. Це допоможе досягнути ефективного результату та уникнути негативних наслідків.

Як правило, лікування циститу антибіотиками триває від 3 до 7 днів, але конкретний курс лікування буде залежати від тяжкості захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта. Після завершення курсу антибіотиків лікар може рекомендувати додаткові аналізи, щоб переконатися, що інфекція була успішно вилікована.

Важливо зауважити, що неправильне використання антибіотиків може привести до розвитку резистентності бактерій, тобто зростання ступеня їхньої стійкості до дії антибіотиків. Це може стати серйозною проблемою при лікуванні інших захворювань в майбутньому, тому важливо використовувати антибіотики з розумінням і лише за призначенням лікаря.

Як швидко вилікувати цистит без антибіотиків?

У разі легких випадків циститу можна також використовувати не-антибіотичні засоби для полегшення симптомів, такі як анальгетики та протизапальні ліки. Однак, важливо звернутися до лікаря, якщо симптоми не зникають, оскільки це може свідчити про більш серйозні проблеми зі здоров’ям.

Хоча існують деякі методи, що дозволяють вилікувати цистит без антибіотиків, важливо розуміти, що вони можуть бути менш ефективними та не завжди є рекомендованими медичними фахівцями.

Ось деякі методи лікування циститу без антибіотиків, які можуть допомогти поліпшити ваші симптоми:

 • Питний режим: пийте достатню кількість води, це допоможе розбавити сечу та зменшити біль під час сечовиділення.
 • Гігієна: дотримуйтеся правил особистої гігієни, мийте зовнішні статеві органи водою та натуральним милом.
 • Застосування тепла: прикладайте грілку на донизу живота, щоб зменшити біль та запалення.
 • Природні засоби: застосовуйте природні засоби, які можуть допомогти зменшити запалення, такі як журавлина, чай з травою мучниці, екстракти з брусниці та мед.

Однак, якщо ваш стан не поліпшується за 1-2 дні або погіршується, або ви маєте тяжкі симптоми, такі як кров у сечі, ви повинні звернутися до лікаря, який може рекомендувати застосування антибіотиків. Тому важливо отримати діагноз від лікаря та слідувати його рекомендаціям щодо лікування циститу.

Чи призначають антибіотик при циститі дитині?

Лікування циститу у дітей зазвичай передбачає призначення антибіотиків. Вибір конкретного препарату залежить від багатьох факторів, таких як вік дитини, симптоми, наявність історії алергії на антибіотики та результатів тестів чутливості мікроорганізмів до антибіотиків.

Деякі з антибіотиків, які часто призначають дітям з циститом, включають:

 • Амоксицилін: часто використовується для дітей з нечастими випадками циститу.
 • Цефалоспорини (такі як цефіксим або цефподоксим): призначають для більш серйозних випадків циститу.
 • Нітрофурантоїни (такі як фуразолідон): препарати вибору для лікування циститу у дітей старшого віку.
 • Триметоприм/сульфаметоксазол: часто використовуються для лікування рецидивів циститу в дітей.

Важливо пам’ятати, що призначення антибіотиків повинно проводитися тільки лікарем, який врахує всі індивідуальні особливості дитини й правильно визначить дозу та тривалість курсу лікування. Також важливо дотримуватися рекомендацій щодо вживання антибіотиків, щоб запобігти розвитку резистентності мікроорганізмів до цих препаратів.

Цистит після антибіотиків

Одним побічних ефектів може бути цистит після прийому антибіотиків. Це може статися через те, що антибіотики убивають не тільки шкідливі бактерії, але і корисну мікрофлору, що живе в сечовивідних шляхах. Це може призвести до порушення балансу мікрофлори, що спричинює розвиток нової інфекції, включаючи цистит.

Симптоми циститу після антибіотиків подібні до симптомів звичайного циститу, включаючи біль при сечовиділенні, часті бажання помочитися та біль у нижній частині живота. Лікування такого циститу полягає в повторному курсі антибіотиків та підтримці корисної мікрофлори в сечовивідних шляхах.

Загалом, щоб запобігти циститу після антибіотиків, рекомендується дотримуватися правильного режиму прийому та додати до лікування пробіотики, які допомагають підтримувати здорову мікрофлору сечовивідних шляхів. Також важливо звернутися до лікаря, якщо у вас виникають симптоми циститу після лікування антибіотичними препаратами, щоб вчасно розпочати лікування.

Якщо ви стикаєтеся з регулярними або повторюваними випадками циститу, то важливо звернутися до лікаря для діагностики та лікування. В деяких випадках можуть знадобитися додаткові обстеження, такі як ультразвукове дослідження сечовивідних шляхів, щоб встановити причину циститу та визначити найефективніший метод терапії. Можливо, рецидиви трапляються через те, що призначений антибіотик цистит залікував, а не вилікував. Таке трапляється, якщо збудник не чутливий до препарату.

Узагалі, важливо пам’ятати про те, що попередження краще, ніж лікування. Тому варто дотримуватися здорового способу життя та вести профілактику захворювань, таких як цистит. Це допоможе запобігти розвитку захворювання та зберегти ваше здоров’я.

Узагалі, попередження циститу може бути дуже важливим. Для цього рекомендується дотримуватися гігієнічних правил, пити достатню кість рідини, уникати переохолодження та запобігати пошкодженням слизової оболонки сечового міхура. 

Деяким людям добре допомагає вживання журавлинового соку і/або пробіотиків, що покращує стан мікрофлори сечових шляхів.

У будь-якому випадку, важливо дотримуватися рекомендацій лікаря та не ризикувати із самолікуванням, оскільки це може бути небезпечним для вашого здоров’я та призвести до негативних наслідків. Якщо у вас є симптоми циститу або будь-які інші проблеми зі здоров’ям, зверніться до лікаря, щоб отримати професійну допомогу та консультацію.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама