Чому не можна засмагати після і перед лазерною епіляцією – дізнаємося причини та наслідки 

апарат для епіляції, дівчина і сонце

Лазерна епіляція стала одним з відомих способів видалення небажаного волосся як у жінок, так і у чоловіків. Ця процедура дає змогу досягти гладкості шкіри на тривалий час, але також вимагає дотримання певних правил після її проведення. Одне з головних правил, які варто враховувати, – це заборона на засмагу після лазерної епіляції.

Чому ж не можна засмагати після лазерної епіляції? По-перше, лазерне випромінювання поглинається темними пігментами, які містяться у волоссі. Водночас ультрафіолетові промені сонця аналогічно поглинаються цими пігментами, але вже в самій шкірі. Якщо засмагати відразу ж після лазерної епіляції, то можливе виникнення опіків на шкірі, оскільки ультрафіолетове випромінювання пошкоджує оброблені лазером ділянки шкіри.

Крім того, засмагання може призвести до зміни кольору шкіри в зоні обробки. Так, у пацієнтів з темним типом шкіри можуть утворитися білі плями там, де проходила обробка лазером. Це пов’язано з тим, що ультрафіолетові промені сприяють підвищенню активності меланіну в шкірі. Як результат – це загрожує депігментацією.

Важливо розуміти, що заборона на засмагу після лазерної епіляції – це тимчасове обмеження, якого необхідно дотримуватися протягом певного періоду часу. Цей період залежить від індивідуальних особливостей шкіри та може варіюватися від кількох днів до кількох тижнів. Тому, щоб уникнути неприємних наслідків, краще дотримуватися рекомендацій лікаря й уникати засмагання в зоні обробки лазерним променем.

Скільки часу не можна з’являтися на сонці

Тривалість часу, протягом якого не можна засмагати після лазерної епіляції, залежить від таких чинників:

  • індивідуальні особливості шкіри;
  • інтенсивність лазерного впливу;
  • місце обробки.

Зазвичай, після відвідування косметичного салону, рекомендується уникати засмагання в зоні обробки не менше двох тижнів.

У цей період шкіра перебуває в режимі відновлення, тому за нею потрібен особливо дбайливий догляд. Засмагання в цей час може викликати різні ускладнення, такі як опіки, поява плям і депігментація. Крім того, ультрафіолетові промені можуть погіршити стан шкіри, послабити її захисні функції та сприяти появі зморшок.

Якщо ви все ж вирішили позасмагати, то краще відкривати ті ділянки тіла, які не були оброблені лазером. Також не варто забувати про спеціальні захисні від сонця спреї з високим фактором захисту і прикривати одягом оброблені ділянки тіла.

У будь-якому разі, якщо ви плануєте провести процедуру лазерної епіляції, важливо звернутися до кваліфікованого фахівця, який може підібрати найефективніший і найбезпечніший метод для вашої шкіри. Медичний працівник або консультант лазерної епіляції розповість, як правильно доглядати за шкірою після процедури, зокрема і з приводу засмаги. Дотримуючись цієї інструкції, ви зможете швидко відновити здоров’я і красу своєї шкіри.

Виходити на сонечко краще поступово. Наприклад, перші три дні краще повністю уникати прямих сонячних променів. Через чотири дні перебування на сонці збільшується, але починати треба з 10 хвилин і збільшувати інтервал щодня. 

Через 10 днів все ще не можна довго перебувати на сонці. Після двох тижнів усі обмеження знімаються.

Після завершення процедури необхідно акуратно і поступово починати обробку шкіри або наносити косметику. Спочатку перші 2-3 дні слід повністю уникати їх.

Заборонені також такі дії: 

  • перші дві доби купання в гарячій ванні або гарячому душі; 
  • перші три дні відвідування громадських басейнів, саун, лазень, душових, фітнес-центрів тощо; 
  • перші 10 днів засмагати на відкритому сонці навіть із сонцезахисним кремом. 

Причини, через які косметологи не радять засмагати перед лазерною епіляцією

Як після, так і перед лазерною епіляцією, небезпечно піддавати свою шкіру сонячній засмазі. Це часто призводить до негативних наслідків. Ультрафіолетові промені не тільки знижують ефективність лазерного впливу, а й збільшують ризик виникнення побічних ефектів. 

По-перше, засмага змінює пігментацію шкіри, що ускладнить роботу лазерного обладнання. Шкіра з темним відтінком містить більше меланіну, пігменту, який поглинає світло, що ускладнює проникнення лазерних променів у волосяний фолікул і знижує ефективність процедури. У результаті можливі найвищі ризики опіків і плям на шкірі.

По-друге, ультрафіолетові промені можуть пошкодити шкіру і зробити її більш чутливою до УФ-променів. У результаті під час обробки ділянки із засмаглою шкірою можуть виникнути опіки, пухлини та інші ускладнення.

По-третє, засмага може зменшити ефективність процедури, оскільки лазер діє на волосяний фолікул, а не на волосся, що знаходиться на поверхні шкіри. Тому, якщо шкіра засмагла, лазерні промені поглинатимуться не тільки волосяними фолікулами, а й пігментованою шкірою, що може призвести до неповної ефективності процедури.

Загалом, перед проведенням лазерної епіляції важливо уникати засмаги протягом 2-4 тижнів, щоб максимально підвищити ефективність і безпеку процедури. Якщо ви все ж плануєте засмагати, то краще проконсультуватися з косметологом, який надасть детальну інформацію про те, як правильно підготуватися до процедури.

Також рекомендується уникати відвідування солярію. 

Чи можна поєднувати використання автозасмаги та лазерну епіляцію?

Основна мета автозасмаги полягає в тому, щоб надати шкірі рівномірного і привабливого відтінку, немов ви недавно перебували на сонячному південному узбережжі. Мало хто сперечається про те, що поєднання коротких шортів або білої майки із золотистою засмагою має надзвичайно привабливий вигляд.

Але використання крему відразу після процедури може зробити опіки на шкірі. Буде краще якщо ні до сеансу, ні після нього не наносити автозасмагу. Хоча цей крем має безпечний склад інгредієнтів, які виробляють із натуральних компонентів, все ж його дія може бути непередбачуваною.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття
Меланома — це вид раку, який розвивається з клітин...
Консервовані помідори містять більше лікопіну, ніж свіжі
Багато людей уникають заморожених продуктів, вважа...
Реклама