Наукові досягнення 2023 року

Головні наукові новини цього року включають досягнення вчених із Ліверморської національної лабораторії ім. Лоуренса (США) у сфері термоядерної енергії, що дає надію у майбутньому отримання чистої енергії.

У квітні Європейське космічне агентство запустило свій космічний апарат Jupiter Icy Moons Explorer — Juice — для вивчення системи Юпітера. Вважається, що супутники Юпітера — Ганімед, Європа та Каллісто — мають підземні океани. Juice досліджуватиме океани та наноситиме їх координати на карту.

У липні вчені згенерували сплеск енергії, отримавши на виході на 89% її більше, ніж було вкладено. Після того, як 192 лазери доставили до мішені 2,05 мегаджоуля (МДж), було отримано 3,88 МДж, що еквівалентно майже двом динамітним шашкам. Цей експеримент дає надію, що термоядерний синтез зможе виробляти величезну кількість електроенергії без викидів парникових газів.

У листопаді у Великобританії схвалили генну терапію як потенційні ліки проти двох спадкових захворювань крові, таких як серпоподібноклітинна анемія та бета-таласемія. За словами професора Імперського коледжу Лондона Хосу де ла Фуенте, це відкриває перспективи для лікування рідкісних генетичних захворювань і може покращити якість життя людей, які страждають на них.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама