Цистит при грудному вигодовуванні

цистит и мама с ребенком

Цистит – це запалення сечового міхура, що може стати проблемою для жінок, що годують грудьми. Зазвичай цистит розвивається, коли бактерії з вагіни потрапляють в сечовий міхур через сечовід. Ця інфекція може бути досить болісною і призвести до сильних неприємних відчуттів.

Цистит і грудне вигодовування (ГВ) – випадок неприємний та проблематичний. Це пов’язано з тим, що під час годування грудьми молочні залози продукують більше молока, що може призвести до зменшення кількості рідини в організмі. І відповідно, до менш інтенсивного діурезу, що сприяє розвитку інфекції.

Є кілька речей, які можна зробити, щоб зменшити ризик розвитку циститу. Ось деякі поради:

  • Підтримуйте гігієну: регулярно мийтеся водою та м’яким милом, но не використовуйте ароматизовані засоби гігієни, оскільки вони можуть подразнювати шкіру.
  • Після кожного сечовиділення витирайтеся у напрямку від передньої частини тіла до задньої, щоб уникнути перенесення бактерій з анальної області в сечовий міхур.
  • Підтримуйте оптимальний рівень гідратації: пийте достатню кількість води протягом дня, щоб забезпечити правильну роботу сечових шляхів і зменшити ризик розвитку інфекції.
  • Уникайте тривалих сидячих позицій: регулярно вставайте і рухайтеся, щоб підтримувати нормальну циркуляцію крові в організмі й зменшити ризик застою сечі в сечовому міхурі.

Якщо ви підозрюєте наявність циститу або маєте будь-які симптоми, такі як біль при сечовиділенні, часті відвідування туалету або загальне нездужання, зверніться до свого лікаря. Невчасне лікування може призвести до ускладнень, таких як пієлонефрит, що можуть мати серйозні наслідки для вашого здоров’я.

Як лікувати цистит мамі, що годує грудьми?

Лікування циститу при ГВ має деякі особливості через необхідність збереження грудного вигодовування і запобігання передачі будь-яких лікарських речовин в грудне молоко.

Основною метою лікування циститу є боротьба зі симптомами, такими як біль, дискомфорт та часті позиви до сечовипускання, а також запобігання подальшого розвитку інфекції та ускладнень. Лікування зазвичай включає антибіотикотерапію, яку необхідно підібрати з урахуванням показників чутливості мікроорганізмів, що викликали цистит. Однак, не всі антибіотики підходять для використання під час грудного вигодовування.

Що можна при циститі на ГВ?

У разі лікування циститу при грудному вигодовуванні рекомендується застосовувати умовно безпечні для грудного молока антибіотики. До таких належать амоксицилін, цефалоспорини (різних поколінь). Хоча й під час прийому деяких з них грудне вигодовування припиняють. 

Важливо пам’ятати, що при виборі антибіотика необхідно консультуватися з лікарем та враховувати індивідуальні характеристики пацієнтки.

Додатково до антибіотиків можна призначити протизапальні та анальгетичні препарати для зменшення симптомів циститу. До таких належать ібупрофен та парацетамол.

Крім лікарської терапії, важливо дотримуватися вищеперелічених рекомендацій для покращення ефективності лікування та зменшення ризику повторення циститу. 

Якщо жінка годує грудьми, важливо дотримуватися правил гігієни грудей та перед годуванням ретельно мити руки. Якщо лікар призначив антибіотики, слід уникати їх вживання перед годуванням та вибирати ті, які не потраплять у грудне молоко в значній кількості.

Узагальнюючи, лікування циститу при грудному вигодовуванні повинно бути під наглядом лікаря. Необхідно вибирати відносно безпечні антибіотики та дотримуватися правил гігієни грудей для запобігання передачі інфекції дитині. Також важливо дотримуватися рекомендацій щодо підтримки імунної системи та зменшення ризику повторення циститу.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама