Алергія на фарбу для волосся

Алергія на фарбу для волосся – це негативна реакція імунної системи організму на хімічні компоненти, які містяться в фарбах. Зазвичай алергія спричиняється парафенілендіаміном (PPD), який є одним з найбільш поширених інгредієнтів у стійких фарбах для волосся. Коли людина з алергією на PPD знаходиться в контакті з цією речовиною, її імунна система реагує, виробляючи антитіла, що спричиняють вивільнення гістаміну та інших речовин в організмі. Реакція також може виникнути на інші компоненти, що входять до складу фарби: резорцинол, перекис водню, аміак або на таку хімічну сполуку, як PTD (паратолуендіамін).

Симптоми

Слід мати на увазі, що алергія може з’явитися в будь-який час, навіть якщо раніше реакції на фарбу не було. Про це свідчать такі симптоми: 

 • свербіж;
 • почервоніння;
 • набряк;
 • висипка чи бульки на шкірі голови, шиї, обличчі або інших місцях, де була застосована фарба. 

У важких випадках алергія на фарбу для волосся може також спричинити ускладнення дихання, швидке серцебиття та навіть анафілаксію – небезпечну для життя алергічну реакцію. В усіх цих випадках важливо негайно звернутися до лікаря.

Зверніть увагу, що легкі симптоми, такі як почервоніння, свербіж і набряк, можуть швидко прогресувати до дуже серйозних, і їх не слід ігнорувати.

Через скільки часу минає алергія на фарбу для волосся

Тривалість алергії на фарбу може залежати від важкості симптомів та особливостей кожної людини. У більшості випадків легкі симптоми, такі як свербіж та почервоніння, можуть зникнути самі по собі впродовж декількох годин або декількох днів після використання фарби. Однак у важких випадках, коли алергія викликає серйозні симптоми, наприклад бульки на шкірі, набряк горла або дихальних шляхів, часом можуть знадобитися ліки та навіть медична допомога.

Алергія на фарбу для волосся – що робити

Якщо у вас виникла алергія на фарбу для волосся і ви помітили будь-які симптоми, які згадувалися раніше, рекомендується вжити наступних заходів:

 • Припиніть використання фарби негайно.
 • Промийте шкіру голови та волосся, щоб видалити всі залишки фарби. Якщо можливо, використовуйте м’яке мило та прохолодну воду.
 • Нанесіть прохолодний компрес на збуджені або сверблячі ділянки шкіри голови, щоб зменшити набряк та свербіж.
 • Якщо у вас легкі симптоми алергії, такі як свербіж та почервоніння, можна використати ліки для зменшення симптомів алергії (антигістамінні препарати або креми з гідрокортизоном).

Важливо негайно звернутися до лікаря, якщо ви помітили будь-які серйозні симптоми алергії (набряк горла, дихальних шляхів або висипка по всьому тілу).

Чим зафарбувати сивину, якщо алергія на фарбу

Якщо ви виявили у себе алергію на фарбу, але все ж хочете замаскувати сивину, є кілька альтернативних методів зафарбування волосся:

 • Хна – це натуральна рослинна фарба, яка може бути використана для зафарбування волосся. Вона не містить агресивних хімічних речовин, що зменшує ризик виникнення алергічної реакції. Хна надає волоссю червоного або рудого відтінку.
 • Кава містить природні барвники, які можуть зафарбувати волосся. Заваріть дуже концентровану каву і нанесіть на волосся, залиште на 30 хвилин і змийте водою.
 • Чорний чай містить таніни, які можуть надати волоссю певного тону. Заваріть дуже концентрований чай і нанесіть на волосся, залиште на 30 хвилин і змийте водою.
 • Тимчасові засоби для фарбування волосся не містять агресивних хімікатів, що можуть викликати алергічну реакцію. Вони бувають у вигляді спреїв, гелів або шампунів і здатні на деякий час затонувати волосся.

Як зменшити ризик алергії на фарбу для волосся

Якщо ви не можете знайти альтернативу фарбі для волосся і продовжуєте використовувати її, варто дотримуватися наступних порад для зменшення ризику виникнення алергічної реакції:

 • Перед застосуванням фарби для волосся завжди ретельно читайте інструкцію виробника та дотримуйтеся її.
 • Звертайте увагу на список інгредієнтів косметичного продукту та перевіряйте його (або запитуйте про інгредієнти в салоні), якщо у вас діагностовано алергію на той чи інший інгредієнт.
 • Завжди робіть тест на алергію перед використанням фарби для волосся. Для цього нанесіть невелику кількість фарби на шкіру на зап’ястку та зачекайте 48 годин, щоб переконатися, що вона не викличе алергічної реакції.
 • Використовуйте рукавички під час нанесення фарби на волосся, щоб запобігти контакту фарби зі шкірою рук.
 • Ретельно промийте волосся теплою водою, щоб видалити всю фарбу після застосування.

Якщо ви зазнали алергічної реакції на фарбу для волосся, зверніться до лікаря або дерматолога для консультації та лікування. Рекомендується також уникати контакту з фарбою та іншими хімічними продуктами, які містять PPD, у майбутньому. 

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама