Алергія на підгузки

Алергія на памперси — явище, яке можна спостерігати дуже часто. Шкіра новонароджених ніжна, тому реагує на будь-які подразники. Однак важливо пам’ятати про те, що цю алергію часто плутають з іншими проявами — попрілістю, ураженням епідермісу, спричиненим різними факторами, кандидозом тощо. Якщо на сідницях або складочках шкіри під памперсом з’явилося почервоніння, потрібно показати малюка педіатру.

Важливо: заміна підгузків має бути регулярною, при цьому важливо, щоб шкіра обсохла після миття або використання вологих серветок.

Найчастіше батьки самі стають причиною виникнення почервоніння та подразнення на дитячій шкірі. Змінюючи памперси рідше, ніж потрібно, вони створюють передумови для розмноження бактерій і грибків. Вологе і тепле середовище, створюване памперсом, — ідеальне місце для розвитку кандидозних інфекцій, які найчастіше й плутають з алергією на памперс.

Виробники дитячих товарів також можуть спричиняти алергічні реакції на підгузки у малюків. Так, в памперси додають всілякі лосьйони, ароматичні віддушки, барвники та хімічні компоненти, що і спричиняє алергічну реакцію шкіри. Як виглядає алергія на памперс? Найчастіше це почервоніння, висипка типу кропив’янки, але буває й у вигляді червоних плям. Алергію плутають і з пелюшковим дерматитом, який розвивається на тлі неправильного догляду за шкірою.

Причини алергії на памперси

Серед факторів, що призводять до появи шкірної реакції на підгузок, можна назвати:

  • неправильний розмір — менший за розміром памперс натиратиме, що викликає подразнення, а більший не триматиметься нормально;
  • рідка зміна підгузка — тут зрозуміло, що і сеча, і кал швидко дратують шкіру, а крім того, вище вже було сказано про тепле і вологе середовище, що сприяє розвитку запалення;
  • тривале перебування малюка в памперсі, навіть якщо він чистий;
  • надмірно щільне прилягання (неправильно одягнений памперс);
  • неякісні гігієнічні засоби (мило, серветки та інші).

Алергія на підгузки у хлопчиків та дівчаток має однакові причини та вигляд. Часто у всьому винен певний вид підгузків, тому перша порада, яку дає лікар молодим батькам, — змінити бренд. Неякісна продукція (підробки відомих брендів) також може викликати алергію, а ось більшість найпопулярніших брендів вже давно містять в описі слово «гіпоалергенний», і це означає, що у складі немає жодних шкідливих та небезпечних компонентів.

Причиною реакції шкіри під памперсами можуть бути інші фактори (не підгузки):

  1. Харчова алергія — реакція на материнське молоко (рідко, але буває, якщо мати, що годує, їсть їжу, яка є алергеном), дитячу суміш, овочеве або фруктове пюре. Найчастіше така алергія все ж таки з’являється під час введення прикормів, тому батькам рекомендують не поспішати, вводити продукти поступово і відстежувати реакцію на кожен із них.
  2. Гігієнічні та миючі засоби — навіть напис «дитяче» не робить мило гіпоалергенним, потрібно стежити за тим, як шкіра малюка реагує на процедури. Варто також віддавати перевагу перевіреним брендам, які спеціалізуються на дитячій косметиці.

Симптоми алергії на підгузки

Щоб не переплутати цю реакцію з іншими шкірними захворюваннями, важливо знати, як проявляється алергія на памперси:

  • лущення, почервоніння шкіри;
  • сильний свербіж (дитина неспокійна, намагається почухати себе);
  • припухлість або навіть набряклість на тих ділянках шкіри, де є почервоніння;
  • ранки та невеликі виразки;
  • гіпертермія ділянок із почервоніннями.

Дуже рідко алергія від памперсів викликає підвищення температури тіла, але якщо цей симптом присутній, потрібно якнайшвидше показати малюка сімейному лікарю або педіатру.

Якщо говорити про гендерні нюанси, то важливо пам’ятати: у дівчаток алергія на памперси може стати причиною поширення запалення не лише зовні, а й усередині організму (висхідні інфекції сечостатевих шляхів, молочниця), а у хлопчиків вона може сприяти неправильному розвитку статевих органів.

Важливо: найчастіше алергія на підгузки дає батькам знак так званим алергічним кільцем навколо анального отвору. Також для неї характерна і локалізація — далі подразнення по тілу не розходиться.

Алергія на памперси — як лікувати

Як і будь-яке інше захворювання, алергія на памперси у новонароджених та дітей до трьох років потребує правильного підходу. Лікар огляне малюка, поставить батькам усі питання, які допоможуть пролити світло на причину виникнення подразнення, особливості розвитку дитини, і лише тоді призначить лікування. Зазвичай особливих дій не потрібно, але в залежності від тяжкості перебігу хвороби лікар може призначити:

  • антигістамінні препарати — краплі, сиропи, мазі або гелі — наприклад, Феністил;
  • креми або мазі загального призначення (зволожувальні, що підсушують, пом’якшують шкіру) — Бепантен, Пантенол, Деситин тощо.

Важливо: не можна використовувати для лікування алергії на памперси йод, зеленку, а ось народні засоби можуть допомогти. Найчастіше рекомендують відвари ромашки, кори дуба, кропиви та інших трав у вигляді ванн або обтирань.

Якщо лікар бачить, що є алергія на памперси, чим мазати уражені ділянки вирішує теж він. Не можна використовувати креми з реклами або поєднувати кілька різних — це може зашкодити дитині.

Одним із допоміжних способів лікування може бути тимчасова відмова від памперсів та заміна їх пелюшками, багаторазовими тканинними підгузками. Також лікарі рекомендують поступово продовжувати періоди перебування малюка без памперса (після зміни або просто протягом дня).

Зазвичай новоспечені батьки дуже швидко розуміють, які памперси найбільше підходять їхній доньці чи синові. Однак навіть на перевірені часом підгузки може з’явитись алергічна реакція, і тоді варто спробувати інші бренди, але уважно придивитися до розмірів. Алергія на памперси Хаггіс? Лікар порадить купити підгузки Pampers і з’явитися за кілька днів.

У складних випадках, коли все перераховане вище не дає результатів, лікар може призначити протигрибкові препарати (найчастіше креми). Така ж терапія є і тоді, коли алергія на памперси у дорослого. Використовується для лікування також актуальний стероїдний крем — його зазвичай наносять на висушену шкіру після гігієнічних процедур. Рекомендується при використанні кремів деякий час не надягати памперс, щоб уникнути «парникового ефекту», який сприятиме всмоктуванню діючої речовини в кров.

У ситуації, коли алергія на підгузок була спровокована бактеріями (імпетіго), може бути призначений антибіотик. Малюкові важливо зробити проби на чутливість до різних препаратів цієї групи, щоб лікування не затягнулося та швидко принесло результати.

Профілактика алергії на підгузки

Безперечний перший пункт — часта зміна памперсів і високий рівень гігієни. Також не викликає сумнівів і другий пункт — змінити бренд. Іноді дорогі та розрекламовані підгузки викликають алергію, а бюджетні — ні. При виборі варто уважно читати склад на упаковці: що менше різних добавок, ароматів та інших компонентів, то краще.

У профілактичних цілях можна використовувати креми з оксидом цинку. Якщо шкіра малюка схильна до алергії або після кожної зміни підгузка червоніє, можна нанести одну з таких мазей, а змити на ніч, під час щоденного купання. Така мазь (або крем) створить тонку плівку на шкірі, захищаючи її від алергенів та інфекцій.

Слід ретельно вибирати не лише самі підгузки, а й вологі серветки, без яких сьогодні не обходиться жодна мама. У складі дитячих не повинно бути спирту, ароматизаторів та ароматизаторів, барвників та лосьйонів. У випадку ж, якщо дитина схильна до алергій, варто на якийсь час відмовитися від серветок і навіть гігієнічних засобів (лосьйонів, олії, кремів) і мити малюка водою, витираючи м’яким рушником. Тут діє принцип менше навантажувати шкіру.

Алергія на підгузок може зникнути навіть без особливих заходів, а може перетворитися на справжню проблему, якщо вчасно не отримати грамотну консультацію лікаря. Важливо пам’ятати, що лікувати запущену алергію складніше, а крім того, будь-який такий прояв на шкірі робить малюка плаксивим і дратівливим.

Реклама
Хірурги пересадили пацієнтові серце від генетично зміненої свині
7 січня 2022 року хірурги в США пересадили серце г...
Споживання солі в Китаї — одне з найвищих у світі
Високе споживання натрію призводить до підвищення ...
Реклама
Молочниця в ротовій порожнині
Що таке молочниця у ротіПоширенняМолочниця у роті:...
Лікування бронхіту в домашніх умовах
Як лікувати бронхіт вдома — правилаПрепарати: чим ...
Реклама
Кохання викликає зміни у структурах мозку: лікар
Антрополог і дослідник міжособистісних відносин, д...
Вчені назвали напій, який зволожує організм краще за воду
Молоко містить воду, що робить його чудовим джерел...
Реклама