Алергія на собак

Алергія на собак

Алергія на собаку — це реакція організму на білки, які містяться у клітинах тварини. Дослідження, проведені у 14 країнах світу, показали, що понад 27% людей страждають від алергенів, джерелом яких є «друг людини».

Головний алерген собаки — Can f1 — виробляється в епітелії язика. Причому в самців його виробляється більше, ніж у самок. Білок осідає на шерсті, міститься в слині, сечі та лупі тварини. Алергія на епітелій собаки небезпечна для чутливих на неї людей. Агресивні речовини осідають на слизових оболонках, разом з повітрям вони можуть потрапити до бронхів. У відповідь на подразнення організм людини починає виробляти IgE-антитіла. Якщо їх стає дуже багато, починається алергічна реакція.

Постраждати від агресивного білка можна не лише контактуючи безпосередньо із псом. Шерсть і лупа собак може виявитися будь-де: у громадських місцях, навчальних закладах, парках.

Як проявляється алергія на собак?

Приводом для звернення до лікаря мають стати:

  • почервоніння та висипання на шкірі, кропив’янка, свербіж;
  • набряки та припухлості;
  • почервоніння та печіння слизової очей, сльозотеча, набряк повік,
  • пирхота у горлі, кашель, чхання, задишка, бронхоспазм.
  • розлад ШКТ, блювання;
  • тахікардія.

Після контакту з твариною симптом алергії виникають негайно, приблизно за п’ять хвилин, і наростають протягом трьох годин.

Хто у «групі ризику»?

Вчені стверджують, що головною причиною алергії на собак є генетична спадковість. Якщо у когось із родичів спостерігається хвороблива реакція на домашнього улюбленця, не виключено, що вона проявиться й у молодших членів сім’ї. А точніше: якщо один із батьків — алергік, ймовірність того, що хвороба передасться у спадок — 50%, якщо носії хвороби й батько, і мати — 70%.

Немовлята з несформованим імунітетом, також можуть постраждати через присутність у будинку хвостатого друга. Алергія на собак у дітей — це закладений ніс, чхання, риніт, кон’юнктивіт, хрипи в легенях.

Чи може алергія на собак з’явитися з часом?

Головним джерелом більшості хвороб є зниження імунітету. Поки в організму достатньо сил боротися із зовнішніми подразниками, він здоровий. Коли опір знижується, недуги атакують його. Алергія не виняток.

Основні фактори появи алергії у дорослих

  1. Недостатнє, незбалансоване харчування, нездоровий спосіб життя, стреси.
  2. Зниження імунітету і натомість іншого захворювання чи іншого алергену.
  3. Екологія.
  4. Професійна діяльність у людей, які працюють із собаками.

Існує також гігієнічна теорія послаблення імунітету. Вважається, що чим більше людина створює навколо себе абсолютно «стерильну« атмосферу, тим частіше у неї діагностують алергію, шлунково-кишкові захворювання, астму, ревматоїдний артрит, системну червону вовчанку та інші аутоімунні захворювання.

Німецький алерголог Еріка фон Муцій досліджувала «гігієнічну теорію« і зробила несподіваний висновок. Лікарка стверджує, що відсутність контакту з вірусами, бактеріями та алергенами у дитячому віці призводить до недостатнього розвитку імунної системи. В результаті в дорослому житті людина буде схильна до порушення імунітету, а значить і хвороб.

Алергія на собак: як перевірити?

Найдоступнішим способом дізнатися, чи є у вас алергія на собак, — прик-тест. На руку наноситься крапля діагностичного алергену та робиться мікропрокол шкіри. За 20 хвилин результат готовий! Якщо почервоніння в місці проколу понад 10 мм і припухлість понад 5 мм, спротив організму достатній.

Найбільш надійний спосіб — молекулярна діагностика. З її допомогою визначається кількість антитіл IgE. Їхня підвищена концентрація свідчить про схильність людини до алергії.

На жаль, алергія — одна з найменш вивчених хвороб. І в наш час вона охоплює дедалі більшу кількість людей. Панацея одна — стежити за своїм здоров’ям та зміцнювати імунітет.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6 кг
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6...
Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі
Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці імуніт...
Реклама