Алергія на сперму

сперматозоїди та висипання на шкірі

Алергія на сперму — це суто реакція на білок, що знаходиться в ній. Інакше її називають гіперчутливістю. Така реакція трапляється рідко, але буває і у жінок, і у чоловіків — імунна система сприймає сперму як небезпечний компонент. Згідно зі статистикою, тільки в США така реакція зафіксована у понад 40 тисяч жінок, а от статистики щодо чоловіків у світі немає.

Довідка: алергія на сперму у чоловіків називається посторгазмічною хворобою. Вона викликана протеїнами, що знаходяться у складі цієї рідині, але зрідка лікарі говорять про інші причини — алергени харчового походження, вплив певних ліків.

Вперше про алергію на сперму заговорили у 1958 році, тоді була описана і клінічна картина захворювання. Складність визначення та діагностики в тому, що багато жінок просто не звертаються до лікаря, а це означає, що статистики мало. Також важливо й інше: якщо є алергія на сперму, симптоми її схожі на інші захворювання, наприклад, дуже схоже можуть проявляти себе венеричні хвороби.

Алергеном у переважній більшості випадків виступає ендогенний білок (ПСА — простатичний специфічний антиген). Цікаво, що більшість жінок, які мають схильність до такого рідкісного виду алергії, також схильні до алергічної реакції на собачу шкіру і вовну (Can f 5).

Особливості алергії на сперму:

  • яскравий її прояв може бути при першому статевому контакті у дівчини;
  • реакція може з’явитися й у багаторічних партнерів — у цьому випадку лікарі пропонують придивитися до нововведень перед цим (нові або екзотичні продукти, лубриканти тощо), деякий час вести харчовий щоденник, щоб визначити можливу причину;
  • найчастіше про таку алергію говорять жінки після 30 років;
  • у багатьох жінок із такою реакцією в анамнезі був рецидивуючий вагініт.

Як проявляється алергія на сперму — симптоми

Алергічна реакція після незахищеного ПА частіше буває у жінок, причому майже відразу після нього. Найчастіше це:

  • свербіж — як безпосередньо у піхві після сім’явипорскування, так і навколо неї;
  • почервоніння — стосується всіх статевих органів;
  • висипка на шкірі за типом кропив’янки або поява плями;
  • подразнення, підвищення температури шкірних покривів;
  • набряклість статевих органів.

Якщо жінка — алергік (з реакціями на інші речовини або продукти), місцеві реакції можуть доповнитися й іншими. Зокрема, часто алергія на сперму супроводжується чханням, рясною сльозотечею зі свербінням навколо очей, почервонінням, набряками. Також може виникнути набряк носа, горлянки, дихальних шляхів, бронхоспазм, анафілаксія.

Важливо: перелічені вище стани можуть вимагати негайної медичної допомоги, тут важливо не пропустити момент.

Чоловіки з алергією на власну сперму можуть відзначати ті самі симптоми, що у жінок — почервоніння і висип на статевих органах і в паху, свербіж і печіння. Але, крім цього, представників сильної половини людства можуть у цей момент мучити сильні головні болі, а з психологічного боку може настати стан прострації.

Шкірні симптоми можуть з’явитися не тільки на вульві або всередині вагінального каналу, а також на обличчі, у роті, на руках та грудях — на тих ділянках тіла, які контактували безпосередньо зі спермою.

Причини алергічної реакції на сперму

Немає чітких посилань до того, що може стати причиною, але є низка важливих спостережень, які зробили лікарі під час вивчення цього захворювання. Так, найчастіше жінка страждає на таку реакцію після сексу з одними партнером, тоді як з іншим — ні. Часто на появу реакції впливає наявність у чоловіка захворювань, що передаються статевим шляхом — хламідіозу та кандидозу, сифілісу або генітального мікозу, уреаплазмозу. Якщо аналізи показали наявність одного із захворювань, пройти лікування доведеться обом партнерам.

Так звана чиста алергія на сперму також не така проста: причиною її можуть бути будь-які компоненти цієї рідини. Зокрема реакція може бути викликана і мікроелементами, і гормонами чи ферментами, і сперміями, і навіть плазмою. Також сперма містить ціанокобаламін (вітамін В12) і аскорбінова кислота — обидва ці компоненти можуть викликати алергію як окремо, так і в комплексі.

Діагностика та лікування

Алергія на сперму або сенсибілізація — стан, що вимагає подальших дій. У якості діагностики пацієнту пропонують пройти тест. Тут йдеться про мультикомпонентне тестування, яке дозволяє встановити чутливість відразу до трьох сотень екстрактів та молекул. У переліку є всі ті, що можуть викликати реакцію на сперму як у жінок, так і у чоловіків.

Чи алергія на сперму, модно визначити й іншим шляхом. Тест полягає в тому, що пацієнту вводять у верхній шар епідермісу сперму, яка розведена у певний спосіб, а через 15 хвилин зчитують реакцію. Якщо є набряклість, почервоніння, свербіж — це означає, що причиною алергії є сперма.

Лікування може відрізнятися — все залежить від того, наскільки тяжка форма алергії на сперму. Найскладніший шлях тоді коли є абсолютна непереносимість цієї рідини у жінки, а якщо говорити про чоловіка, то сильна реакція на власну сперму може змусити його утримуватися від оргазму або зовсім виключити статеві контакти.

Один зі способів уберегти партнерку від алергічної реакції на сперму — презерватив. Також лікар може додати й антигістамінні препарати, щоб допомогти організму впоратися із сенсибілізацією. Якщо все це допомогло — завдання вирішене, секс можливий.

Алергія на сперму та вагітність

Чи може бути алергія на сперму проблемою для зачаття? Так, може, а от на фертильність загалом вона не впливає. Зазвичай, якщо мова заходить про бажання партнерів з такою проблемою мати дітей, парі пропонують антигістамінну терапію або (за сильної алергії, яка впливає на наявність статевих актів у принципі) ВМЗ або ЕКЗ. І під час внутрішньоматкового і під час екстракорпорального запліднення сперму спочатку очистять від білків, щоб згодом її введення не викликало алергічної реакції.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як покращити енергійність протягом дня, коли кава не допомагає: лікар
Ви втомилися, а кава більше не допомагає підбадьор...
Вчені сказали, скільки шоколаду можна з'їдати в день, щоб не погладшати
Чорний шоколад, особливо з вмістом какао понад 70%...
Реклама