Дієта при псоріазі голови

Дієта при псоріазі голови є невіднятною частиною терапії. Саме час згадати відомий вислів давньогрецького цілителя Гіппократа: «Ми є те, що ми їмо». Легендарний лікар вважав, що більшість хвороб людини є наслідком неправильного харчування.

Псоріаз голови – це хронічне захворювання шкіри, що виникає на тлі збою в роботі імунної системи. Попри те, що хвороба відома дуже давно, до кінця вивчити її природу та знайти універсальний спосіб лікування ще не вдалося. Тому терапія псоріазу полягає в усуненні запального процесу та постійної підтримки стадії ремісії.

У період прогресуючої стадії захворювання та прийому лікарських препаратів дієта при псоріазі волосистої частини голови допомагає захистити та очистити організм. Коли стан стабілізується, «антипсоріазний» раціон забезпечує тривалу ремісію, аж до повного позбавлення симптомів псоріазу.

Основні принципи дієти при псоріазі волосистої частини голови

Вживайте здорову їжу. Збагатіть своє меню овочами та фруктами, цільнозерновими крупами, пісним м’ясом, нежирною рибою, горіхами та насінням. Вживайте їжу з високим вмістом вітамінів та мінералів. Це допоможе покращити стан шкіри.

Максимально скоротіть споживання цукру. Рафінований білий цукор не приносить жодної користі і являє собою лише швидкі вуглеводи. Він викликає затримку води в організмі, згубно впливає на стан підшлункової залози й збуджує мозок. В результаті споживання білого цукру в шлунково-кишковому тракті починаються процеси бродіння та розвивається патогенна мікрофлора. Все це не сприяє одужанню людини, яка страждає на псоріаз на голові. Якщо дуже хочеться солодкого, можна дозволити собі пару ложечок коричневого цукру, трохи мармеладу, зефіру чи сухофруктів.

Уникайте продуктів та страв, що викликають запалення. До них належать гостра, копчена, жирна їжа, молочні продукти, вироби з глютеном, червоне м’ясо, алкоголь. Вони посилюють симптоми захворювання, стимулюють роботу сальних залоз, які при псоріазі голови й так виробляють надлишок шкірного сала.

Введіть до свого меню їжу, що містить Омега-3 жирні кислоти. Завдяки наявності поліненасичених Омега-3 кислот, риб’ячий жир, риба, горіхи, лляне насіння та чіа знижують запальні процеси, сприяють загоєнню ранок на шкірі.

Забезпечте організм достатньою кількістю води. Це допоможе нормалізувати водний баланс, вивести небезпечні токсини, зволожити шкіру, яка зазвичай пересихає при псоріазі волосистої частини голови. За нормальної роботи серцево-судинної системи й нирок, лікарі рекомендують додатково до рідини, яку людина отримує з напоїв та рідкої їжі, випивати 6-8 склянок чистої води. Найкраще, щоб це була джерельна вода чи вода, попередньо заморожена, а потім розморожена.

Слідкуйте за реакцією організму на різні продукти. Причини, симптоми та перебіг захворювання у всіх різні. Тому й лікування та дієта при псоріазі голови суто індивідуальні. Лікарі радять спочатку записувати, як на той чи інший продукт реагує організм. І, виходячи зі спостережень, виключити якісь продукти, а якісь, навпаки, додати до щоденного меню.

Що не можна їсти при псоріазі голови

  1. Червоні сорти м’яса. Свинина та яловичина містять у великій кількості насичені жири, які підвищують рівень шкідливого холестерину та посилюють прояви псоріазу.
  2. Жирні сорти та частини птиці: стегенця курки, гусятину, качатину.
  3. Вироби з борошна вищого ґатунку: хліб, булочки, пиріжки, печиво тощо. Вони сприяють зросту ваги та містять глютен, що, своєю чергою, збільшує ризик появи симптомів псоріазу на голові.
  4. Крупи: білий рис і манку.
  5. Копчену чи солону, мариновану чи сушену рибу. Оброблені таким чином дари річок та морів містять велику кількість канцерогенів та консервантів, які можуть посилити запальний процес.
  6. Субпродукти. Вважається, що в нирках, печінці, язиці та інших субпродуктах накопичуються токсичні продукти життєдіяльності організму.
  7. Фастфуд. Гамбургери, піца, хот-доги, шаурма – це найбільше джерело вкрай шкідливих для здоров’я людини трансжирів. Вони пригнічують імунну систему, призводять до порушення обміну речовин, ожиріння. Дані зміни в організмі є однією з основних причин появи псоріазу на волосистій частині голови.
  8. Ковбасні вироби. При виробництві ковбас, сосисок, сардельок у великій кількості використовуються барвники (кармін) та консерванти (сіль, оцтова та бензойна кислоти, нітрити, нітрати), що згубно впливають на стан людини із симптомами псоріазу. Крім того, вони містять арахідонову кислоту, яка вважається одним із тригерів появи псоріазних бляшок.
  9. Молочні продукти. Казеїн, який входить до складу не сквашеного молока, погано засвоюється більшістю дорослих людей. Сметана, сири та вершкове масло містять високий відсоток насичених жирів. У згущеному молоці – величезна кількість цукру, який посилює запальні процеси та процеси бродіння у шлунково-кишковому тракті. Крім того, молочні продукти також містять арахідонову кислоту.
  10. Солодкі газовані напої. Лимонад, кока-кола, ситро та інші солодкі напої промислового виробництва містять велику кількість цукру та його замінників, а також консервантів, ароматизаторів та інших добавок. Вони можуть спровокувати погіршення стану шкірного покриву.
  11. Соуси промислового виробництва. До складу різних майонезів та кетчупів входить безліч спецій та консервантів. Майонез робиться на основі яєць, рослинної олії й має високий відсоток жирності, що шкідливо для людей, які страждають на псоріаз. Томати, що становлять основу кетчупу, належать до родини пасльонових. На думку багатьох лікарів, рослини цієї групи через високий вміст соланину також сприяють псоріазним висипанням на шкірі.
  12. Розчинна кава. При виробництві цього продукту використовуються хімічні добавки, концентрати та емульгатори, які сприяють посиленню запалення при псоріазі на голові. Не рекомендується і розчинна кава з сухим молоком та цукром («3 в 1»). Якщо важко відмовитися від кави, можна випивати одну чашку натуральної заварної кави на день. Краще це робити через пів години після сніданку чи обіду. Готувати напій краще не в турці, а в кавомашині. Каву потрібно запивати склянкою води. Бажано вживати напій без кофеїну. Корисно як альтернативу натуральній каві використовувати ячмінний напій.
  13. М’ясо, риба, овочі в клярі. По-перше, при приготуванні кляру використовуються яйця, що містять «поганий» холестерин. Людям, які страждають на псоріаз на голові рекомендується вживати яйця в дуже обмеженій кількості й тільки у вареному вигляді. А по-друге, надлишок жиру та спосіб приготування сприяють посиленню запальних процесів.
  14. Червоний перець, полуниця, малина, гранат, вишня. За деякими спостереженнями, продукти червоного кольору негативно впливають на організм при псоріазі.
  15. Консервовані продукти. У м’ясних, грибних, овочевих та рибних консервах багато солі, цукру, оцту та спецій. Вони не мають великої поживної цінності, оскільки при довгій тепловій обробці й тривалому зберіганні руйнується більшість корисних речовин.
  16. Алкоголь всіх видів. Спиртні напої висушують шкіру та порушують обмін речовин.

Меню при псоріазі голови (варіант)

Дієта при псоріазі волосистої частини голови передбачає дробне харчування. Щоденну норму їжі бажано розділити на 5 і більше прийомів.

Понеділок

  • 1-й сніданок: гарбузова каша з пшоном та додаванням половини чайної ложки натурального меду. На десерт – яблуко та чай з ромашки;
  • 2-й сніданок: два банани або пару груш;
  • обід: пісний борщ із двома шматочками висівкового хліба, відварене або приготовлене на пару нежирне м’ясо, узвар;
  • полуденок: склянка нежирного йогурту (без добавок) чи кефіру;
  • вечеря: овочевий салат з оливковою олією, гриби, припущені у невеликій кількості води, свіжий сік без додавання цукру.

Вівторок

  • 1-й сніданок: вівсяна каша на воді з кедровими або мигдальними горішками, пару скибочок дині, склянка свіжого фруктового соку;
  • 2-й сніданок: два яблука;
  • обід: овочевий суп з додаванням перлової або ячної крупи, шматочок житнього хліба, відварний хек, форель, тріска або камбала, трав’яний чай або відвар шипшини;
  • полуденок: склянка нежирного кефіру чи йогурту без добавок;
  • вечеря: салат з капустою та свіжими огірками з додаванням рослинної олії, парова котлета з нежирного м’яса, узвар.

Середа

  • 1-й сніданок: овочеве рагу з кабачками та морквою, шматочок висівкового хліба, трав’яний чай;
  • 2-й сніданок: банан, персик чи яблуко;
  • обід: салат з капусти, моркви та цибулі, заправлений олією, запечена нежирна риба, шматочок знежиреного сиру, зелений чай;
  • полуденок: склянка йогурту без добавок;
  • вечеря: перлова каша, салат з овочів, відвар шипшини (без цукру).

Четвер

  • 1-й сніданок: гречана каша з овочами, приготовленими на пару, кілька частинок кураги, свіжий яблучний сік;
  • 2-й сніданок: дві груші або 2-3 абрикоси;
  • обід: борщ, два шматочки цільнозернового хліба, відварене м’ясо індички або кролика, заварений іван-чай;
  • полуденок: фруктовий кисіль або узвар із чайною ложкою меду;
  • вечеря: овочевий салат, відварна або приготовлена на пару риба нежирних сортів, шматочок хліба з висівками, неміцний чай.

П’ятниця

  • 1-й сніданок: 2 варені яйця, салат зі свіжої моркви з олією, свіжий фруктовий сік;
  • 2-й сніданок: 1 банан і склянка узвару;
  • обід: пісний борщ із двома скибочками хліба, тушковані гриби, чай з ромашки;
  • полуденок: склянка грушевого чи яблучного соку;
  • вечеря: гречана каша з рибою та овочами (запеченими або приготовленими на пару), шматочок хліба, зелений чай.

Субота

  • 1-й сніданок: вівсяна каша з родзинками, відвар шипшини, 50 г дині або свіжого винограду;
  • 2-й сніданок: яблуко та узвар;
  • обід: броколі з двома рибними тюфтельками, приготовленими на пару, 2 скибочки висівкового хліба, неміцний чай;
  • полуденок: свіжий фруктовий сік і банан;
  • вечеря: овочевий суп-пюре, 2 скибочки хліба, відварна або приготовлена на пару нежирна риба, трав’яний чай.

Неділя

  • 1-й сніданок: омлет без прожарювання, шматочок хліба з висівками, салат з овочів, чай із ромашки;
  • 2-й сніданок: склянка нежирного кефіру або киселю;
  • обід: суп з овочів з додаванням перловки, 2 шматочки висівкового хліба, запечена сьомга або річкова форель, узвар;
  • полуденок: шматочок дині або два яблука;
  • вечеря: салат із пекінської капусти з морквою, відварна нежирна риба та 2–3 шматочки хліба, склянка соку-фреш (виключається сік із цитрусових).

Ця дієта приблизна, її можна урізноманітнити різними фруктовими соками та салатами з овочів, виключивши при їх приготуванні червоні фрукти та овочі сімейства пасльонових. Рибу та м’ясо можна готувати будь-яким способом, крім смаження. Важливо не перевантажувати організм, їсти невеликими порціями та вибирати страви, які приносять задоволення. Тоді дієта при псоріазі голови принесе користь і сприятиме якнайшвидшому зціленню від симптомів недуги.

Поширені питання

Яких продуктів потрібно уникати в дієті при псоріазі голови?

При псоріазі голови слід уникати гострих спецій, цитрусових, томатів і алкоголю.

Які продукти корисні для зменшення запалення при псоріазі голови?

Омега-3 жирні кислоти, які знаходяться в рибі, горіхах та льоні, можуть допомогти зменшити запалення.

Чому важливо дотримуватися спеціальної дієти при псоріазі голови?

Спеціальна дієта може допомогти зменшити симптоми псоріазу голови та покращити стан шкіри.

Чи може дієта впливати на рецидиви псоріазу голови?

Так, правильна дієта може допомогти зменшити ризик рецидивів і полегшити перебіг захворювання.

Які рекомендації щодо дієти слід отримувати від лікаря при псоріазі голови?

Рекомендації щодо дієти при псоріазі голови повинні бути розроблені індивідуально лікарем, оскільки вони можуть залежати від ступеня та характеру захворювання.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Що не можна при синуситі
Що не можна при синуситі хворомуЩо не можна за син...
Гнійний синусит
Причини розвитку гнійного синуситуФактори ризику р...
Реклама
Реклама