Ганна Бойчук: «Секрет молодості – у русі»

Ганна Бойчук: «Секрет молодості – у русі»

«Гарантуємо 100-відсоткове лікування від усіх недуг», «Тільки в нас ви зможете назавжди розпрощатися з усіма хворобами»… Такими оголошеннями рясніє Інтернет. Але чи можна довіряти цим обіцянкам? «Медправда» вирішила про це запитати у відомого дієтолога, автора унікальної програми схуднення, керівника косметологічної клініки Ганни БОЙЧУК.

– Ганно В’ячеславівно, як за великої кількості пропозицій не потрапити на гачок шахраїв і знайти свого лікаря?

– Сьогодні маркетинг рухає медицину. З одного боку, це чудово. Але з іншого, сумно, оскільки такий підхід вводить пацієнтів в оману. Безумовно, є  талановиті лікарі, які встигають ще займатися науковою діяльністю та вести свої сторінки в «Інстаграмі». Але це рідкість.

Медицина вимагає постійної роботи над собою, і часу на формування читацької аудиторії бракує. Виходить парадокс: ті фахівці, які можуть допомогти хворим, часто залишаються осторонь, а ті, хто створює яскраву картинку, – приваблюють їх, але водночас надають сумнівної якості послуги.

– Ціна медичних послуг доволі висока. Як зрозуміти, коли це необхідна інвестиція, а коли грабунок?

– Якщо вам обіцяють швидкий результат – біжіть. Такого не буває. Навіть після пластичної операції обличчя є ризик виникнення келоїдних рубців, які можуть перетягнути шкіру.

Але тут важливим є і психологічний стан людини, і те, який спосіб життя вона веде. Ту ж пластичну операцію обличчя не варто сприймати як чудодійну. І перш ніж на неї наважитися, варто добре подумати: а чи треба її робити? Адже це величезне навантаження на серце, нирки, печінку, що позначається на стані всього організму. Ба більше, після такого хірургічного втручання необхідно дотримуватися правильного харчування і багато рухатися, інакше келоїдні рубці можуть деформуватися й перетягнути все обличчя. І якщо до проведення пластичної операції ви вели, м’яко кажучи, неправильний спосіб життя, то чи зможете його підтримувати після неї?

– Але є чимало щадних лікарських засобів, що дозволяють досягти бажаного ефекту…

– До нас у клініку часто приходять люди, котрі з порога заявляють: «Дайте мені ефективний засіб для схуднення». І нічого не хочуть чути, коли починаєш пояснювати, що можуть виникнути після цього ускладнення. Я у своїй практиці жодних «чарівних» пігулок не використовую. Вважаю, що схуднення, – яке, до речі, потрібне не всім, – процес складний і тривалий. І пройти його можна тільки в тому випадку, якщо людина сама цього хоче.

Ті ж, хто шукають чарівника, готового пообіцяти бажаний результат, ризикують не лише винести багато грошей, а й серйозно підірвати здоров’я. Адже всілякі чудо-засоби, що нібито впливають на центр голоду чи насичення, призводять до порушення метаболізму. Чим їх застосовувати, краще дотримуватися правильного режиму дня: рано-вранці вставати, не пізніше 22 годин вечора лягати спати, не переїдати. І вже за тиждень якість життя значно покращиться.

– Іноді участь лікаря не обов’язкова. Наприклад, взимку, коли багато хто пропиває курс вітамінів.

– А ось тут ви помиляєтесь! Будь-який вітамін, навіть безневинний, має протипоказання. Наприклад, вітамін А. Він зміцнює імунітет, але є сильним алергеном. Або в холодну пору року всі скуповують цитрусові. Адже вони є джерелом аскорбінової кислоти, або вітаміну С, настільки необхідного для захисту організму від вірусів та бактерій. Але ті ж цитрусові містять гістамін, несприйняття якого спостерігається у багатьох.

Організм кожної людини індивідуальний, не може бути єдиного засобу, корисного завжди і всім. Потрібно знати, які вітаміни – жиро- або водорозчинні – кому і коли приймати, у якому дозуванні та в яких поєднаннях. Вони діють не точково, на ту чи іншу групу м’язів, а цілісно на весь організм, що може стати пусковим механізмом для розвитку багатьох запальних процесів. Тому призначати вітаміни має лише лікар. Він проведе обстеження, врахує наявність як хронічних, так і супутніх захворювань, візьме до уваги інші провокуючі фактори, які можуть знецінити вплив вітамінів або спровокувати їх патологічний вплив.

– Можливо, вітамін D є винятком? Адже Україна перебуває у тій північній широті, де відчувається його дефіцит…

– Наша країна знаходиться у чудовій кліматичній зоні, де ми можемо багато подорожувати. Але натомість багато хто воліє сидіти біля комп’ютера, жувати піцу і запивати пивом. За такого засмічення організму втома з’явиться обов’язково. А треба просто вийти надвір!

Рух покращує метаболізм краще за будь-який вітамін. Але ми так звикли до різних медикаментів, що не уявляємо свого життя без них. Достатньо переглянути свої звички, зокрема й харчові, і самопочуття одразу покращиться.

– Чи можна, не вдаючись до медикаментозних засобів, допомогти хворому?

– Так, для цього треба звернутися до лікарів. Вони проведуть комплексне обстеження та виявлять першоджерело його захворювання. А це непросто! Але результат того вартий.

У нашій клініці всі хворі перебувають на диспансерному обліку. І під кожного з них розроблено індивідуальну дієту. В одного нашого пацієнта, який страждає на подагру, вже півтора роки немає нападу, а в іншого, з екземою, 18 років спостерігається ремісія. І це при тому, що ми використовуємо лише ресурси організму.

– Чи є загальні правила для всіх?

– Насамперед виключити алкоголь. Він викликає склерозування слизової оболонки стравоходу на 14 днів.

– Але є думка, що червоне вино корисне…

– Є й інша: «Алкоголізм важко піддається лікуванню». Все починається ввечері з келиха вина. Чому не можна розслабитись інакше? Але якщо ви все ж таки обираєте спиртне, то нехай воно буде якісним.

– А яку дієту ви порадите?

– Не варто вдаватися до крайнощів. Багато хто обирає аскетичне харчування, забуваючи при цьому, що в кишківнику, де формується 80% імунітету, порушуються процеси біохімії. А це згубно для організму.

Їжа має бути простою. Бажаєте печені? Запечіть м’ясо з картоплею і зробіть до нього овочевий салат. Відмовитися треба від продуктів вторинної обробки (до них належать напівфабрикати, консервовані соки та соуси, копченості, солодощі тощо). І не забувайте, що тільки рух є тим рецептом молодості, який доступний для всіх.

Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Ерозивний гастрит
Види ерозивного гастритуЕрозивний гастрит — симпто...
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Реклама
Вчені ідентифікували молекули, що викликають розвиток раку
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтологи назвали продукти, які слід виключити з раціону для покращення роботи кишківника
Згідно зі статистикою, запорами страждають близько...
Реклама