5 продуктів, які шкодять ниркам

5 продуктів, які шкодять ниркам

Безперебійній роботі цієї фільтрувальної станції організму може стати на заваді звичний раціон

Сіль

Всесвітня організація здоров’я (ВООЗ) рекомендує споживати щодня менш як 5 г солі на добу. Проте мало кому вдається обмежитись такою малою її кількістю. Причина — «сольові» пастки у вигляді консервів, плавленого сиру або швидкоїжі, де цього продукту надміру.

  • «Біла смерть» шкодить не лише серцево-судинній системі, а й призводять до утворення каменів у нирках.

Шпинат, щавель, буряк

Ці корисні овочі містять оксалати, солі та ефіри щавлевої кислоти. Це вони провокують появу специфічної форми сечокам’яної хвороби — оксалатного каміння. Найчастіше ті затикають ниркові канальці, але під час руху можуть переміщатися, викликаючи сильний біль.

Підсолоджені напої

Згідно з дослідженнями, опублікованими в журналі «Американське товариство нефрологів», у пацієнтів, які споживали підсолоджені напої, ризик розвитку хронічної хвороби нирок (ХХН) був вищим на 61% у порівнянні з тими, хто їх не пив. За статистикою, 90% хворих із таким діагнозом не знають про це. На жаль, пізнє виявлення та лікування ХХН пов’язане з необхідністю діалізу та пересадки нирки.

Швидкоїжа

Такі страви відрізняються калорійністю та великим вмістом натрію. Так, у піці середнього розміру рівень солі перевищує денну норму ВООЗ, що рекомендується, на 137%. Не менш небезпечні в цьому плані бургери, шашлики та картопля фрі.

Білок

Яйця на сніданок, сир — на полудень, грудка індички на грилі — на обід. Звучить як ідеальна дієта для зниження ваги… Проте харчування з високим вмістом білка шкідливе для нирок. В результаті білкового обміну утворюються токсичні продукти життєдіяльності, які накопичуються в організмі через неповне виведення їх нирками. Це може призвести до артеріальної гіпертензії, каменів у нирках, набряків, а в крайніх випадках — до ниркової недостатності та необхідності діалізу.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
Невролог назвав продукти, що перешкоджають старінню мозку
Старіння мозку може бути пов'язане з різними когні...
Фізичні вправи допоможуть відновитись після інфаркту: кардіолог
Фізична активність має значення для здоров'я серце...
Реклама