Дієтолог назвав овочі, які підвищують рівень глюкози у крові

Дієтолог назвав овочі, які підвищують рівень глюкози у крові

Овочі та фрукти є важливою частиною здорового раціону, оскільки вони багаті на вітаміни, мінерали, антиоксиданти та дієтичні волокна. Однак для людей, які страждають на діабет, важливо враховувати вміст вуглеводів у певних продуктах, оскільки це може вплинути на рівень цукру (глюкози) у крові.

— Овочі, які спричиняють різке підвищення рівня цукру в крові, — це картопля, горох, кукурудза, буряк, морква, — розповіла дієтолог Наталія Комова, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Як пояснила експерт, ці овочі багаті на вуглеводи, які підвищують рівень цукру в крові. Деякі з них мають високий глікемічний індекс (ГІ), що змушує їх перетравлюватися швидше, викликаючи різке підвищення, а потім швидке падіння цукру в крові. А це небезпечно здоров’ю.

Більшість овочів мають середній чи низький глікемічний індекс. Але є й винятки. До овочів, які мають високий глікемічний індекс (IG>70), відносяться морква, картопля, пастернак, буряк та кукурудза. Вони не показані хворим на діабет. Після їх споживання рівень цукру в крові підвищується дуже швидко, що потребує великої дози інсуліну.

Дієтолог зазначає, що ці овочі також містять багато вуглеводів, клітковини, поживних речовин. Тому таким хворим не варто повністю відмовляти від них, просто слід значно обмежити.

Як вибрати овочі для хворих на діабет

Вибирайте продукти з низьким глікемічним індексом, наприклад, ягоди, яблука, груші. Вони викликають повільний і стійкіший кровоносний цукор.

Обмежуйте споживання висококалорійних фруктів, таких як банани та виноград. Вони містять високу кількість вуглеводів та калорій. Їхнє споживання краще узгоджувати з рекомендаціями лікаря.

Вживайте овочі з обережністю. Картопля та кукурудза, наприклад, можуть вплинути на рівень цукру в крові, тому їх слід вживати у помірних кількостях.

Розподіляйте приймання їжі рівномірно. Це допоможе керувати рівнем цукру у крові.

Слідкуйте за розмірами порцій. Це допоможе уникнути надмірного споживання вуглеводів.

Реклама
Захисні маски для обличчя знижують ризик зараження COVID-19 до 70%
Маски для обличчя можуть уповільнити поширення кор...
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Реклама
Гастрит зі зниженою кислотністю
Причини появи гастриту зі зниженою кислотністюСимп...
Катаральний синусит
Причини розвитку катарального синуситуОсновні озна...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама