Кардіологи назвали синдром, який вражаєте кожну третю людину

Кардіологи назвали синдром, який вражаєте кожну третю людину

Американська кардіологічна асоціація попереджає про нову хворобу — комбіновані ефекти ожиріння, діабету та хронічну хворобу нирок. Кардіо-нирково-метаболічний синдром, або скорочено ХНМ, може бути дуже небезпечним. Що це таке і як убезпечити себе?

Відповідно до статті, яка була опублікована в журналі Circulation («Циркуляція»), серцево-судинний нирково-метаболічний синдром (ХНМ) не що інше, як накладання симптомів захворювання нирок, порушень обміну речовин (ожиріння, цукровий діабет ІІ типу) та хвороб серця. Таке поєднання значно підвищує ризик передчасної смерті. З технічної точки зору ХНМ — це не нове захворювання, а погляд на те, як хронічні стани впливають один на одного.

За даними Американської кардіологічної асоціації (AHA), кожен третій дорослий американець має принаймні три фактори ризику, які збільшують ризик розвитку цього стану. Експерти виділяють чотири стадії ХНМ.

0 стадія. Відсутність симптомів захворювання та факторів ризику. Необхідно проводити профілактичні огляди раз на три-п’ять років, контролювати рівень артеріального тиску, тригліцеридів, глюкози та холестерину.

І стадія: надлишок жиру в організмі, особливо на животі, предіабет. Рекомендуються профілактичні огляди кожні два-три роки та дотримання дієти.

ІІ стадія. Люди можуть відчувати підвищений кров’яний тиск, захворювання нирок та діабет ІІ типу. Рекомендується розпочинати лікування, якомога раніше.

ІІІ стадія. Характерні ранні симптоми серцево-судинних захворювань. Необхідне посилення профілактичних заходів, зміна раціону.

ІV стадія. Діагностовано серцево-судинне захворювання з нирковою недостатністю. Багато пацієнтів на цій стадії вже перенесли інсульт чи інфаркт.

Основна мета визначення ХКМ — поставити більш ранній діагноз і тим самим уберегти пацієнта від серйозних ускладнень.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама