Кишкова паличка може спричинити ниркову недостатність

Кишкова паличка може спричинити ниркову недостатність

Кишкова паличка (Escherichia coli) — це бактерія, яка мешкає в кишківнику людини. Деякі штами E. Coli, особливо якщо вони потрапляють в організм через забруднену їжу або воду, можуть спричинити шлунково-кишкові інфекції. Вони проявляються такими симптомами, як блювання, діарея та біль у животі. Також E. coli може спричинити розвиток гемолітично-уремічного синдрому (ГУС), який може призвести до ниркової недостатності.

Більшість штамів кишкової палички є нешкідливими й навіть корисними. Кишкова паличка відіграє важливу роль у травленні та імунній системі людини. Вона допомагає розкладати їжу, виробляти вітаміни, а також конкурує з патогенними бактеріями та запобігає їх розмноженню.

Деякі штами кишкової палички також використовують у виробництві йогуртів та сирів. Крім того, дослідження показують, що деякі штами кишкової палички можуть допомогти знизити рівень холестерину в крові та покращити здоров’я кишківника.

Можна сказати, що кишкова паличка може бути корисною для організму людини за умови, що це не патогенний штам, а його кількість не перевищує норми.

Для запобігання захворюванням, пов’язаним з E. coli, дотримуйтесь правил гігієни при приготуванні їжі, а також слідкуйте за якістю питної води. Ретельно мийте фрукти та овочі перед вживанням, готуйте їжу до повного приготування та уникайте крос-контамінації між сирою та готовою до вживання їжею.

Реклама
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама