Лікарі пояснили, які трави допомагають від сухого кашлю, а які — від вологого

Дата створення: 17 Січня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Лікарі пояснили, які трави допомагають від сухого кашлю, а які — від вологого

Кашель — найчастіший симптом вірусних інфекцій, таких як застуда та грип. Він є захисною реакцією на подразнення дихальних шляхів. І частіше буває вологим, або так званим продуктивним, з виділенням слизу і сухим, або непродуктивним, без відхаркування. Але буває кашель і сухий, і вологий одночасно, який важко визначити через його непостійність

Кожен з видів кашлю потребує лікування настоями певних трав. Так, за сухого кашлю рекомендуються рослини, що мають обволікаючі та протикашльові властивості, а при вологому — трави, що розріджують секрет і полегшують його виведення.

Трави від сухого кашлю виділяють слизові речовини та пригнічують активність кашльових точок у дихальних шляхах, покриваючи їх захисним шаром. Трав’яні слизи також мають протизапальні та загоювальні властивості. При сухому кашлі добре використовувати: листя мати-й-мачухи, подорожника, ісландського лишайнику; квіти польового маку та мальви; насіння льону.

  • Трав’яні відвари, що виділяють слиз, слід приймати через 1 годину після їди та ліків, оскільки вони також обволікають травний тракт і таким чином знижують всмоктування ліків та поживних речовин.

При вологому кашлі рекомендуються відхаркувальні трави. До них належать: трави чебрецю, ісопу та медуниці; листя розмарину та перцевої м’яти; корінь солодки, мильнянки, первоцвіту; плоди анісу, соснові гілочки та бруньки, евкаліпт.

  • Приймати відвари та настої із цих трав слід до 16–17 години, двічі-тричі на день.

Трави від сухого та вологого (змішаного) кашлю. Для настоїв і відварів при такому кашлі підійдуть збори: мати-й-мачуха та чебрець; ісландський лишайник та чебрець; квітка бузини, лист мати-й-мачухи, аніс та чебрець; лист шавлії, фенхель, лист мати-й-мачухи та корінь алтею.

Читайте також: Кашель у дітей

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама