Нічні кошмари вдвічі підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера: дослідження

Нічні кошмари вдвічі підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера: дослідження

Нічні кошмари можуть бути зумовлені різними факторами: стресом, занепокоєнням та іншими психологічними факторами. Однак важливо розрізняти звичайні нічні кошмари, які часто є нормальними реакціями організму на стрес та переживання, та патологічні зміни, такі як хвороба Паркінсона.

Вчені з Університету Бірмінгема (Великобританія) проаналізували три раніше проведені дослідження, в яких вивчалося, як якість сну відбивається на здоров’ї. У дослідженнях взяли участь 600 дорослих віком 35–64 років та 2600 людей похилого віку віком від 80 років.

Крім оцінки якості сну респондентів, також було зібрано дані про їхнє здоров’я мозку та враховано можливе виникнення патологій з часом.

Виявилося, що люди середнього віку, яким снилися кошмари щонайменше раз на тиждень, у чотири рази частіше відчували зниження когнітивних функцій протягом десяти років. В учасників, яким кошмари снилися рідко, це спостерігалося нечасто.

У людей похилого віку, яким щотижня знялися кошмари, в пізніші роки вдвічі частіше діагностували хворобу Альцгеймера, ніж у тих, хто спить спокійніше.

Вчені пояснюють це тим, що погана якість сну поступово погіршує мозкову діяльність. Однак, згідно з іншою теорією, кошмари є не тригером деменції, а її симптомом.

З появою частих і неспокійних нічних кошмарів слід звернутися до лікаря-сонолога. Він зможе провести оцінку сну, виявити можливі причини появи кошмарів та призначити відповідне лікування.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама