Нічні кошмари вдвічі підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера: дослідження

Нічні кошмари вдвічі підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера: дослідження

Нічні кошмари можуть бути зумовлені різними факторами: стресом, занепокоєнням та іншими психологічними факторами. Однак важливо розрізняти звичайні нічні кошмари, які часто є нормальними реакціями організму на стрес та переживання, та патологічні зміни, такі як хвороба Паркінсона.

Вчені з Університету Бірмінгема (Великобританія) проаналізували три раніше проведені дослідження, в яких вивчалося, як якість сну відбивається на здоров’ї. У дослідженнях взяли участь 600 дорослих віком 35–64 років та 2600 людей похилого віку віком від 80 років.

Крім оцінки якості сну респондентів, також було зібрано дані про їхнє здоров’я мозку та враховано можливе виникнення патологій з часом.

Виявилося, що люди середнього віку, яким снилися кошмари щонайменше раз на тиждень, у чотири рази частіше відчували зниження когнітивних функцій протягом десяти років. В учасників, яким кошмари снилися рідко, це спостерігалося нечасто.

У людей похилого віку, яким щотижня знялися кошмари, в пізніші роки вдвічі частіше діагностували хворобу Альцгеймера, ніж у тих, хто спить спокійніше.

Вчені пояснюють це тим, що погана якість сну поступово погіршує мозкову діяльність. Однак, згідно з іншою теорією, кошмари є не тригером деменції, а її симптомом.

З появою частих і неспокійних нічних кошмарів слід звернутися до лікаря-сонолога. Він зможе провести оцінку сну, виявити можливі причини появи кошмарів та призначити відповідне лікування.

Реклама
Захисні маски для обличчя знижують ризик зараження COVID-19 до 70%
Маски для обличчя можуть уповільнити поширення кор...
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Реклама
Гастрит зі зниженою кислотністю
Причини появи гастриту зі зниженою кислотністюСимп...
Катаральний синусит
Причини розвитку катарального синуситуОсновні озна...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама