Нікотин не захищає від зараження COVID-19

Нікотин не захищає від зараження COVID-19

Донедавна вважалося, що куріння має захисну функцію проти COVID-19. Співробітниця Римського університету Сапієнца (Італія) Маріо Крістін спростувала це твердження, за що  була нагороджена престижною премією Фонду SITAB Умберто Веронезі. Ця премія спрямована на заохочення досліджень проти тютюнопаління та підвищення поінформованості серед населення щодо згубного впливу нікотину.

Дослідження, проведене Маріо Крістін, показало, що нікотин має здатність збільшувати експресію рецептора, використовуваного вірусом клітинної інтерналізації. Таким чином комбінація нікотину та SARS-Co-2 збільшує вивільнення запальних цитокінів.

Це означає, що куріння викликає запальну реакцію, яка збільшує симптоми коронавірусної інфекції. Лабораторні досліди показали, що нікотин створює величезні збитки для клітин, уражених вірусом SARS-Co-2. Це призводить до того, що клітини гинуть внаслідок некрозу чи апоптозу.

Крім того, куріння пошкоджує легені та послаблює імунну систему, що робить організм більш уразливим перед різними інфекціями. Тому рекомендується уникати куріння.

Статтю «Нікотин у поєднанні з SARS-CoV-2 впливає на життєздатність клітин, запальну реакцію та ультраструктурну цілісність» опубліковано у Міжнародному журналі молекулярних наук.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Мед знижує рівень «поганого» холестерину та цукру в крові: дослідження
Мед є натуральним продуктом і може замінити цукор ...
Стоматологи назвали симптом прихованого діабету, який має кожен п'ятий пацієнт
Прихований діабет, також відомий як переддіабет, —...
Реклама