Шрами після операції можуть викликати плоскоклітинний рак: хірург

Шрами після операції можуть викликати плоскоклітинний рак: хірург

У 2020-му світ облетіла новина: французька танцівника Лоло Феррарі, відома як жінка з найбільшими грудьми, померла від розриву грудних імплантатів. Розтин показав, що зірка померла від приймання антидепресантів. Історія Феррарі не єдина, яка показує, що прагнення вдосконалення своїх форм може мати сумні наслідки.

Лікарі підтверджують, що ускладнення можуть виникнути ще під час встановлення імплантатів. Надалі такий ризик може виникнути, коли тіло формує капсулу тканини навколо імплантату. Та може стати твердою та тиснути на молочну залозу, викликаючи біль. Та й наявність самого стороннього тіла може призвести до розвитку раку молочних залоз, про що нагадують фахівці Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA).

Пухлини можуть розвиватися в рубцевій тканині

Понад десяти років тому лікарі висловлювали занепокоєння, що текстуровані імплантати Allergan можуть призвести до розвитку пухлини, так званої анапластичної великоклітинної лімфоми. Ці грудні імплантати мали не гладку, а текстуровану поверхню, яка сприяла розвитку запалення. В результаті вони були вилучені з ринку після того, як їх використання призвело до смертності 33 пацієнток і понад 600 випадків раку.

Зараз фахівці FDA дійшли висновку, що гладкі імплантати, як і текстуровані, можуть бути пов’язані з іншими видами пухлини, наприклад клітинним раком або іншими типами лімфоми. Так, згідно з даними The New York Times, відомо про понад 20 випадків плоскоклітинного раку та близько 30 випадків лімфом, розташованих у рубцевій тканині навколо грудного імплантату.

Експерти закликають лікарів та пацієнтів повідомляти про будь-які випадки плоскоклітинного раку, лімфоми та будь-яких інших видів раку, розташованих у рубцевій тканині навколо грудних імплантатів. І просять уважно стежити за своїм тілом. Такі симптоми, як біль, вузлики чи пошкодження шкіри навколо грудей, повинні викликати занепокоєння.

Ризик невеликий, але він є

Деякі експерти вважають, що ризик залишається низьким і це не повинно викликати занепокоєння.

— Давно відомо, що шрами, які створюються хірургією грудного імплантату, можуть спричинити плоскоклітинний рак. Але точна природа зв’язку між імплантатом та пухлинами доки не ясна, — вважає професор пластичної хірургії у Техаському університеті Марк Клеменс, цитує портал Gazeta.pl.

Однак хірурги визнають, що невеликий ризик ускладнень, пов’язаних із грудними імплантатами, є. 

Фактори ризику 

  • Проведений курс хімієтерапії або променевої терапії;
  • діабет;
  • системний червоний вовчак;
  • куріння. 

На прохання FDA, у США на пакуванні грудних імплантатів розміщується попередження, аналогічне тим, що є на пачці цигарок. Вважається, що імплантати пов’язані з низкою хронічних станів, серед яких аутоімунні захворювання, біль у суглобах, сплутаність свідомості, біль у м’язах, хронічна втома, пухлини.

Експерти радять перед ухваленням рішення про хірургічне втручання з використанням грудних імплантів, проконсультуватися з пластичним хірургом та обговорити з ним усі можливі ризики.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама