Симптоми тривоги можна сплутати із серцевим нападом: вчені

Симптоми тривоги можна сплутати із серцевим нападом: вчені

Тривожні розлади — це група психічних захворювань, що характеризуються надмірною тривожністю, переживаннями та занепокоєнням, які можуть серйозно впливати на повсякденне життя людини.

Типи тривожних розладів

  • Загальний тривожний розлад (ОТР);
  • панічний розлад;
  • соціальний тривожний розлад;
  • фобії.

На думку дослідників Медичної школи Індіани (США), тривожні розлади нині недостатньо діагностуються, що може негативно вплинути на якість життя таких пацієнтів.

Сучасні методи діагностики тривожних станів передбачають оцінку думок, почуттів, дій та поведінки. Це може призвести до того, що хворі будуть відчувати тривогу протягом багатьох років, перш ніж їх діагноз буде діагностовано.

Американські вчені відзначають, що симптоми тривоги також можна сплутати із симптомами панічної атаки чи серцевого нападу. Крім того, деякі ліки, які зазвичай застосовують для лікування таких станів, можуть спричинити побічні ефекти.

Експерти розробили аналізи крові для діагностики та визначення методів лікування депресії, біполярного розладу, посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та болю. Для вивчення їхньої ефективності вони провели дослідження, під час якого пацієнти здавали аналізи крові кожні три-шість місяців. Потім вчені досліджували зразки крові, що дозволило визначити стан тривоги та ризик її виникнення у майбутньому. Це дає надію на те, що такі біомаркети будуть корисні у профілактичних цілях, що дозволить запобігти появі біполярних розладів.

Лікування тривожних розладів зазвичай включає когнітивно-поведінкову терапію (КПТ), а також приймання препаратів, таких як анксіолітики та антидепресанти.

Реклама
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама