Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття

Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття

Меланома — це вид раку, який розвивається з клітин, які називаються меланоцитами. Ці клітини відповідальні за виробництво пігменту меланіну, який надає шкірі її кольору. Меланома зазвичай починається в шкірі, але іноді може розвиватися і в інших місцях, таких як слизові оболонки або очі.

Меланома є одним із найнебезпечніших видів раку шкіри через свою здатність метастазувати на інші частини тіла. Тому успішне лікування цього раку на пізній стадії оцінюється у 5–10%. Відкриття польських вчених дає надію багатьом хворим.

Експерти Університету медичних наук у Познані (Польща) проаналізували дослідження за участю 200 пацієнтів, які пройшли імунотерапію. Перед лікуванням у всіх добровольців був виміряний рівень вітаміну D крові. Потім кожні три місяці вони здавали аналіз крові на вітамін D.

Як виявилося, 56% пацієнтів із нормальним рівнем вітаміну D позитивно відреагували на терапію. Їм вдалося зупинити прогрес захворювання на 11 місяців. Серед учасників із низькою концентрацією цього вітаміну лише 36% відповіли на лікування, що дозволило їм знизити швидкість розвитку меланоми менш як на пів року.

— Вітамін D сам собою не є протипухлинним препаратом. Але його нормальна концентрація у плазмі необхідна для правильного функціонування імунної системи, у тому числі для відповіді на протипухлинні препарати, — пояснив керівник дослідження доктор Лукаш Галус, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Вчені вважають, що вітамін D можна використовувати як добавки при лікуванні меланоми. Однак для цього належить продовжити дослідження.

Лікування меланоми залежить від стадії захворювання, але може включати хірургічне видалення пухлини, променеву терапію, хімієтерапію, імунотерапію та інші методи. Раннє виявлення та лікування меланоми суттєво підвищують шанси на одужання.

Результати цього аналізу було опубліковано у журналі «Рак».

Реклама
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама