Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі

Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі

Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці імунітету, кісткової та серцево-судинної систем. Вважається, що він може захистити від розвитку респіраторних інфекцій, включаючи коронавірус та грип. Проте клінічні дослідження це не підтвердили. Так, під час дослідження REACT-2, проведеного вченими Великобританія, не було знайдено доказів того, що приймання вітаміну D знижує ризик зараження коронавірусом або тяжкість його перебігу.

Вітамін D замість плацебо

Англійські вчені у розпал пандемії COVID-19 провели дослідження за участю 3100 людей, у яких спостерігався нестача вітаміну D. Усі вони отримували його добавки: одні — низькі дози, інші — високі. Однак це не допомогло запобігти інфікуванню коронавірусом.

— Добавки вітаміну D не призвели до зниження ризику гострих респіраторних інфекцій від усіх причин (ARI) чи від ризику COVID-19, — сказав керівник дослідження, професор респіраторних інфекцій у Лондонському університеті Адріан Мартіно, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Інше дослідження було проведено норвезькими вченими. Вони давали 34 000 норвежцям риб’ячий жир, який є джерелом вітаміну D, а також вітаміну А та омега-3 жирних кислот. Контрольна група одержувала плацебо. Результати виявилися однаковими.

— Добавки вітаміну D не запобігли COVID-19 чи симптоматичні гострі респіраторні інфекції, — зазначив лікар відділення мікробіології в Університетській лікарні Осло Арне Сераас.

Вакцинація краще

Водночас результати обох досліджень суперечать дослідженню, проведеному Мехіко. Згідно з ним, у медичних працівників, які щодня отримували 4000 МО вітаміну D, спостерігалося зміцнення імунітету.

— Ми впевнені, що вакцинація ефективніша за вітамін D, який, ймовірно, не запобігає COVID-19, — підкреслив Сераас.

Експерт попереджає: вітамін D є жиророзчинним вітаміном і при тривалому прийманні високих доз може накопичуватись в організмі. Це може призвести до токсичності вітаміну D, що може негативно вплинути на здоров’я. Тому важливо дотримуватися рекомендацій з дозування вітаміну D, вказаних на пакуванні препаратів або рекомендованих лікарем.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Депресія збільшує ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інсульту
Депресія — це серйозне психічне захворювання, яке ...
Симптоми тривоги можна сплутати із серцевим нападом: вчені
Тривожні розлади — це група психічних захворювань,...
Реклама