ВООЗ: до 40% антибіотиків призначаються надмірно

ВООЗ: до 40% антибіотиків призначаються надмірно

У кишківнику мешкає багато різноманітних бактерій, або мікробіом, який впливає на травлення та обмін речовин, а також підтримує баланс імунної системи. Порушення в мікробіомі може спричинити розвиток запальних, аутоімунних і навіть психічних захворювань. Зловживання деякими препаратами може стати тому причиною.

1. Антибіотики 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), до 40% антибіотиків призначаються надмірно. Організму потрібно щонайменше пів року, щоб відновити імунітет після лікування ними.

Вчені Мельбурнського університету (Австралія) вважають, що люди, яким давали антибіотики в дитинстві, можуть в дорослому віці наражатися на більший ризик розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту. За словами фахівців, люди, які часто використовували антибіотики у молоді роки, скаржаться на такі недуги, як синдром подразненого кишківника (СПК), нудоту, метеоризм чи діарею.

2. Пробіотики

Пошкодження кишківника також може бути спричинене прийманням пробіотиків. Деякі з них можуть сприяти зростанню бактерій у тонкому кишківнику.

— Пробіотики показані після лікування антибіотиками, а не під час його. Є такі, які послаблюють ефективність застосування антибіотиків і навіть викликають стійкість до них. До того ж пробіотики не слід застосовувати від усіх захворювань, — пояснює доктор Кубала-Кучарська, цитує портал Poradnik Zdrowie.

3. Парацетамол

Парацетамол може негативно вплинути на стан кишківника.

— На жаль, парацетамол також може негативно впливати на печінку та мікробіом кишківника, тому його треба застосовувати дуже обережно, — попереджає експерт.

4. Проносні

Використання протидіарейних засобів, або проносних, може змінювати активність кишківника та впливати на мікробіом.

5. Інгібітори

Інгібітори протонної помпи (наприклад, омепразол) та антагоністи H2-рецепторів (рамепразол) можуть змінювати кислотність у шлунку, що своєю чергою може впливати на склад мікрофлори в кишківнику.

Зловживання цими препаратами може призвести до порушення мікробіому та спричинити різні кишкові проблеми. Якщо препарати були призначені лікарем, слід обговорити з ним потенційні ризики та користь від застосування ліків та за необхідності підібрати альтернативні методи лікування.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама