Як без хірургічного втручання зменшити варикозне розширення вен

Як без хірургічного втручання зменшити варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен, або варикоз, — це стан, при якому вени стають збільшеними, вигнутими та часто викликають хворобливі симптоми. Цей стан зазвичай впливає на вени ніг, хоча може траплятися і в інших частинах тіла. Венозні клапани, які зазвичай допомагають крові повертатися до серця, можуть перестати функціонувати належним чином, що призводить до зворотного струму крові та розширення вен.

Причини появи варикозу

  • Генетична схильність;
  • тривала робота на ногах;
  • ожиріння.

Варикоз може бути усунений лише хірургічним шляхом. Однак існують домашні засоби, які можуть допомогти зменшити симптоми та уповільнити прогрес захворювання.

Фізична активність. Регулярні вправи на зміцнення м’язів ніг можуть покращити кровообіг та знизити тиск на вени. Ходьба, біг, плавання та йога можуть бути корисними у цьому відношенні.

Компресійні панчохи чинять тиск на ноги, що допомагає покращити кровообіг і зменшити набряки. Вони повинні носитися протягом усього дня і, по можливості, зніматися тільки на ніч.

Правильне харчування. Вживання їжі, багатої антиоксидантами насамперед фруктами та овочами, може допомогти зменшити запалення та покращити стан вен. Також варто уникати зайвого вживання солі, оскільки це може сприяти затримці рідини в організмі.

Легкий масаж ніг може покращити кровообіг та знизити набряки. Він повинен виконуватися легкими рухами у напрямку від стопи до верхньої частини стегна.

Намагайтеся довго не сидіти чи стояти. Це може погіршити кровообіг у ногах та посилити симптоми варикозу. Під час роботи, яка пов’язана з тривалим перебуванням в одній позі, рекомендується зробити перерви для розминки та розтяжки.

У разі серйозних симптомів, таких як сильні болі, кровотеча, запалення або виразки на шкірі в області вен, слід негайно звернутися до лікаря. Він призначить лікування, яке може містити як консервативні методи терапії, так і хірургічне втручання.

Реклама
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама