Як без ліків знизити рівень артеріального тиску

Як без ліків знизити рівень артеріального тиску

Гарний артеріальний тиск зазвичай вважається менш ніж 120/80 мм рт. ст. Якщо воно вище, то йдеться вже про артеріальну гіпертензію, або гіпертонію, яка підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт міокарда та інсульт. Не допустити їх появи дозволяє контроль кров’яного тиску. Зробити це можна не лише за допомогою антигіпертензивних засобів, а й зміни способу життя.

1. Рухайтесь

Для цього не треба ставати марафонцем. Досить робити неквапливі прогулянки щодня. Повільне дихання оптимізує серцебиття і таким чином нормалізує артеріальний тиск.

Можна також зробити комплекс простих вправ, які допоможуть серцю ефективніше використовувати кисень. Це можуть бути вигини або повороти тіла убік, а також стрибки зі скакалкою.

2. Медитуйте

Під час стресових ситуацій у крові збільшується рівень гормонів стресу, адреналіну та кортизолу, що підвищує артеріальний тиск. Медитація дозволяє заспокоїтись і тим самим нормалізувати тиск. Для того, щоб набути душевного спокою, медитуйте по 5 хвилин, вранці та ввечері.

3. Слідкуйте за харчуванням

Людям, схильним до гіпертонії, важливо правильно харчуватися.

• Використовуйте продукти, багаті на калій. Вони допомагають вивести з організму натрій, який впливає на підвищення тиску. Вибирайте помідори, квасолю, горох, буряк, шпинат, сою. З фруктів — кавун, ківі, персик, ананас, чорнослив, родзинки.

• Обмежте споживання солі. У ній є натрій, який збільшує артеріальний тиск.

• Їжте чорний шоколад. Згідно з дослідженнями, регулярне споживання темного шоколаду може допомогти знизити систолічний тиск на 5 пунктів і діастолічний тиск — на 3 пункти.

• Пийте молоко. Білок, що міститься у молоці, покращує систолічний артеріальний тиск.

4. Слідкуйте за вагою

Зайва вага підвищує ризик розвитку не лише гіпертонії, а й діабету ІІ типу. Не допустити розвитку цих хронічних захворювань можна, якщо стежити за своєю вагою. Для цього дотримуйтесь правильного харчування та фізичної активності.

5. Не допускайте розвитку стресу

Методи релаксації, такі як йога, медитація та глибоке дихання, допоможуть справлятися зі стресом, що своєю чергою позитивно позначиться на артеріальному тиску.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Експерти пояснили, в яких випадках чайна заварка може містити небезпечні мікроби
Деякі люди іноді не чекають, поки вода для чаю зак...
Вчені ідентифікували рецептори, які назавжди відіб'ють потяг до алкоголю
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Реклама