«Жайворонки» схильні до серцево-судинних захворювань, а «сови» — діабету ІІ типу: вчені

«Жайворонки» схильні до серцево-судинних захворювань, а «сови» — діабету ІІ типу: вчені

Хронотипи сну поділяються на два види: ранковий та вечірній. Люди з ранковим хронотипом, так звані жайворонки, встають рано-вранці та рано лягають спати. Люди з вечірнім хронотипом, чи «сови», активні у другій половині дня і навіть уночі. Обидва хронотипи пов’язані з внутрішнім біологічним годинником, який запускає вироблення гормону сну, мелатоніну. Оскільки обидва хронотипи пов’язані з певним способом життя, вони впливають на ризик розвитку певних захворювань

Важливий метаболізм…

Вчені Ратгерського університету в Нью-Джерсі (США) провели дослідження за участю 50 осіб, які не мали захворювання серця та діабету ІІ типу. Усі вони були поділені на групи, ранкову та вечірню. До і після дослідження у всіх респондентів експерти визначили масу тіла, рівень фізичної підготовки й навіть чутливість до інсуліну. Фахівці також проаналізували метаболізм кожного учасника, тобто як він отримував частину енергії з жирів або вуглеводів.

— Метаболізм жирів є важливим, тому що спалювання жиру для отримання енергії допомагає м’язам асимілювати глюкозу більш стійким способом, — сказав доцент кафедри кінезіології та здоров’я Стівен Малін, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Спалювання жиру підвищує витривалість, фізичну та розумову активність протягом дня. Вуглеводи необхідні організму для інтенсивних фізичних навантажень.

… та хронотипи сну

Результати дослідження показали, що «жайворонки» виробляли енергію в основному з жирів, а «сови» — з вуглеводів. Це може вплинути на розвиток хронічних захворювань, ризик яких підвищується також через невідповідність між біологічним годинником і хронотипами сну. Так, «жайворонки» схильніші до серцево-судинних захворювань, а «сови» — діабету ІІ типу.

Експерти пояснюють це тим, що «жайворонки» схильні до підвищених навантажень вдень, коли підвищено рівень стресу. «Сови» через вечірній спосіб життя часто зловживають кавою, а також налягають на солодощі. Це підвищує ризик розвитку ожиріння та цукрового діабету.

Дослідження  опубліковано у журналі Experimental Physiology («Експериментальна фізіологія»).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама