Аллогексал інструкція по застосуванню

Аллогексал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Аллогексал таблетки по 100 мг №50
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3263/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 219 від 08.04.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 100 мг – білі або майже білі, круглі, двоопуклі таблетки, з рискою на одному боці;таблетки по 300 мг – білі або майже білі, довгастої форми, двоопуклі таблетки, з рискою з обох боків;склад: 1 таблетка містить алопуринолу 100 мг або 300 мг;допоміжні речовини: целюлоза порошок, повідон К25, макрогол 4000, кросповідон, тальк, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, вода очищена.

Виробник:

Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в урології. Засоби, що сприяють розчиненню сечових конкрементів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Алопуринол є структурним аналогом гіпоксантину. Порушує синтез сечової кислоти, має уростатичні властивості, які базуються переважно на здатності алопуринолу пригнічувати фермент ксантиноксидазу, що каталізує окислення гіпоксантину до ксантину і ксантину до сечової кислоти, що призводить до зменшення концентрації сечової кислоти і сприяє розчиненню уратів.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо алопуринол швидко і повністю всмоктується в кров. Абсорбція в шлунку практично відсутня. Найсприятливіші умови для всмоктування у дванадцятипалій кишці та у верхній частині порожньої кишки. При застосуванні препарату у звичайній терапевтичній дозі 300 мг максимальні рівні алопуринолу в плазмі реєструються приблизно через годину і становлять від 1 до 2,6 мкг/мл (у середньому 1,8 мкг/мл). Внаслідок метаболічних перетворень утворюється головний фармакологічно активний метаболіт оксипуринол. Відповідні максимальні рівні оксипуринолу досягаються через 3 - 4 год і сстановлять від 5 до 11 мкг/мл (у середньому 8,4 мкг/мл). Швидкість утворення залежить від ступеня і швидкості індивідуального передсистемного метаболізму. Алопуринол і оксипуринол практично не зв‘язуються з білками крові.Період напіввиведення алопуринолу з плазми становить приблизно 40 хв, оксипуринолу – 17 - 21 год. Майже у третини пацієнтів очікуваний період навіввиведення оксипуринолу становить 9 - 16 год.80% алопуринолу та оксипуринолу виводяться нирками, 20% - через кишечник. При нирковій недостатності період напіввиведення оксипуринолу зростає.Показання для застосування. Діти: лікування уратної нефропатії, яка виникла внаслідок лікування лейкемії; лікування вторинної гіперурикемії різного походження; вроджена ферментативна недостатність, зокрема синдром Леша-Нієна (частковий або повний дефіцит гіпоксантин-гуанін-фосфорибозилтрансферази) та вроджений дефіцит аденін-фосфорибозилтрансферази.Дорослі: лікування гіперурикемії (з рівнями сечової кислоти в сироватці в межах 500 мкмоль (8,5 мг/100 мл) і вище, коли гіперурикемія не контролюється за допомогою дієти); захворювання, спричинені зростанням рівнів сечової кислоти в крові, особливо при подагрі, уратній нефропатії та уратній сечокам’яній хворобі; вторинна гіперурикемія різного походження; первинна і вторинна гіперурикемія при різних гемобластозах (гострому лейкозі, хронічному мієлолейкозі, лімфосаркомі), цитостатична і променева терапія пухлин, псоріаз, а також масивна терапія глюкокортикостероїдами.

Показання до застосування:

Протипоказання:

Підвищена чутливість до алопуринолу або до будь-якого з компонентів препарату. Виражені порушення функції нирок і печінки. Вагітність, лактація. Діти до 3 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Спеціальні застереження.Особливо ретельний контроль при застосуванні препарату необхідний за пацієнтами з нирковою недостатністю, а також за пацієнтами з виявленими порушеннями гемопоезу.Вплив на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.На період застосування алопуринолу необхідно утримуватися від керування траспортними засобами та іншими механізмами через можливість виникнення запаморочення або сонливості, які може спричинити алопуринол.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Діти. Дітям від 3 до 6 років призначають у добовій дозі 5 мг АллоГексалу® на 1 кг маси тіла, а від 6 до 10 років – по 10 мг на 1 кг маси тіла. Кратність прийому – 3 рази на добу.Дорослі. Добова доза визначається індивідуально залежно від рівнів сечової кислоти у сироватці крові і звичайно становить від 100 мг до 300 мг алопуринолу на добу. За необхідності початкову дозу поступово підвищують на 100 мг кожні 1 - 3 тижні до отримання максимального ефекту. Підтримуюча доза звичайно становить 200 - 600 мг на добу, проте в окремих випадках доза препарату може бути збільшена до 600 - 800 мг на добу. Якщо добова доза перевищує 300 мг, її ділять на 2 - 4 рівних прийоми. При підвищенні дози необхідний контроль рівня оксипуринолу в сироватці крові, який не повинен перевищувати 15 мкг/мл (100 мкмоль).Пацієнти з нирковою недостатністю.Лікування розпочинають з добової дози 100 мг, яку збільшують лише тоді, коли ефективність препарату недостатня. При визначенні дози препарату керуються величиною кліренсу креатиніну: Кліренс креатиніну Добова доза Більше 20 мл/хв 100 - 300 мг алопуринолу 10 - 20 мл/хв 100 - 200 мг алопуринолу Менше 10 мл/хв 100 мг алопуринолу або вищі дози через великі інтервали (наприклад 1 - 2 або більше днів залежно від стану хворого та функціональної здатності нирок) У пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі кожний сеанс гемодіалізу (2 - 3 рази на тиждень) може супроводжуватись застосуванням 300 мг алопуринолу.Для профілактики гіперурикемії при променевій терапії та хіміотерапії пухлин АллоГексал® призначають в середньому по 400 мг на добу; препарат приймають за 2 - 3 дні до початку або одночасно з антибластомною терапією і продовжують приймання протягом декількох днів після закінчення специфічного лікування.Таблетки приймають, не розжовуючи, після їди разом з великою кількістю рідини.Тривалість лікування залежить від перебігу основного захворювання.

Передозування:

Симптоми: нудота, блювання, діарея, запаморочення, олігурія.Лікування: форсований діурез, гемодіаліз і перитонеальний діаліз.

Побічні дії:

На початку лікування може статися реактивний напад подагри.Іноді трапляються скарги з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, діарея), шкірні реакції (еритема, кропив‘янка, свербіж).У поодиноких випадках можуть спостерігатися слабкість, стомлюваність, атаксія, депресія, судоми, парези, парестезії, нейропатії, порушення зору, катаракта, порушення смакових відчуттів, запаморочення, сонливість, головний біль.У хворих з нирковою недостатністю, у разі, коли доза алопуринолу не зменшена, може виникнути васкуліт із шкірними змінами, до якого залучаються нирки та печінка. При виникненні васкуліту застосування алопуринолу має бути негайно припинене.В окремих випадках можуть виникнути реакції гіперчутливості, що проявляються пропасницею, шкірними реакціями, ознобом, артралгіями; зміни показників крові (лейкопенія, лейкоцитоз, еозинофілія); тяжке ушкодження кісткового мозку (тромбоцитопенія, агранулоцитоз, апластична анемія), особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю; тяжкі шкірні реакції, такі як ексудативна мультиформна еритема, синдром Лайєлла; дисфункції печінки (оборотнє збільшення рівня трансаміназ і лужної фосфатази в крові), гепатит, стоматит; міалгія і периферичний неврит; індукований алергією на препарат інтерстиціальний нефрит з лімфоцитарною інфільтрацією, уремія, гематурія; алопеція; гострий холангіт; ксантогенні камені; імпотенція, гінекомастія, цукровий діабет, гіпертензія, брадикардія.

Лікарська взаємодія:

Ефективність алопуринолу зменшується при застосуванні препаратів з урикозуричною дією (сульфінпіразону, пробенециду та бензбромарону) та саліцилатів у високих дозах.Алопуринол може підсилювати ефекти низки лікарських засобів. Зокрема, завдяки здатності алопуринолу інгібувати ксантиноксидазу, метаболізм похідних пурину, таких як азатіоприн і меркаптопурин, уповільнюється; тому їхня звичайна доза повинна бути зменшена на 50 - 75%. Крім того, алопуринол у високих дозах уповільнює виведення пробенециду та гальмує метаболізм теофіліну.При одночасному застосуванні алопуринолу з антикоагулянтами кумаринового типу доза останніх повинна бути зменшена, а показники згортання крові повинні контролюватися частіше.Доза протидіабетичного препарату хлорпропаміду також повинна бути зменшена.Алопуринол може підвищувати рівень побічних ефектів окремих лікарських засобів, зокрема: при одночасному застосуванні з каптоприлом ризик появи шкірних реакцій може зрости, особливо у випадку хронічної ниркової недостатності; застосування алопуринолу з цитостатиками призводить до частіших змін показників крові, ніж у випадку окремого застосування цих лікарських засобів, тому аналіз крові слід робити через короткі інтервали; при застосуванні алопуринолу разом з ампіциліном та амоксициліном виникнення алергічних реакцій можна очікувати частіше.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 5 років.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: allopurinol; 4-оксипіразоло[3,4-d]піримідин;Форма випускуТаблетки.АдресаHEXAL AG, Industriestrasse 25, D-83607 Holzkirchen, Germany.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ M04AA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Аллогексал
Виробник:Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина
Форма випуску:
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3263/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 219 від 08.04.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Allopurinol
Умови відпуску:Без рецепту.
Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються в урології. Засоби, що сприяють розчиненню сечових конкрементів.
Код АТС:M04AA01 - Алопуринол
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама