UA RU

Аміновен 15% (Amino acids) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фрезеніус Кабі ГмбХ, Австрія/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини для парентерального харчування. Амінокислоти.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1000 мл розчину містять
Активні компоненти: 10% 15%
L-аланін 14,00 г 25,00 г
L-аргінін 12,00 г 20,00 г
L-валін 6,20 г 5,50 г
L-гістидін 3,00 г 7,30 г
Гліцин 11,00 г 18,50 г
L-лейцин 7,40 г 8,90 г
L-лізинацетат в 9,31 г 15,655 г
перерахунку на L-лізин 6,60 г 11,10 г
L-ізолейцин 5,00 г 5,20 г
L-метіонін 4,30 г 3,80 г
L-серин 6,50 г 9,60 г
Таурин 1,00 г 2,00 г
L-пролін 11,20 г 17,00 г
L-тирозин 0,40 г 0,40 г
L-треонін 4,40 г 8,60 г
L-триптофан 2,00 г 1,60 г
L-фенілаланін 5,10 г 5,50 г
Загальна концентрація амінокислот:   100 г/л   150 г/л
Загальний азот: 16,2 г/л 25,7 г/л
Енергетична цінність: 1680 кДж/л (=400 кКал/л) 2520 кДж/л (=600 кКал/л)
рН: 5,5–6,3 5,5–6,3
Титруєма кислотність: 22 ммоль NаОН/л 44 ммоль NаОН/л
Теоретична осмолярність: 990 мОсмоль/л 1505 мОсмоль/л
допоміжні речовини: кислота оцтова льодяна, вода для ін’єкцій; кислота яблучна (для Аміновен 15 %).

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Фрезеніус Кабі ГмбХ, Австрія/Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Розчини для парентерального харчування. Амінокислоти.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Аміновен призначений для парентерального харчування хворих з різною патологією з низькою, нормальною або підвищеною потребою у білку, коли ентеральне харчування неефективне або неможливе. Замінні і незамінні L-амінокислоти, що входять до складу Аміновену, є природними фізіологічними сполуками. Як і амінокислоти, що надходять з їжею або вивільняються при розщепленні білків, амінокислоти, що вводяться парентерально, надходять у загальний пул вільних амінокислот плазми крові і з нього в клітини для синтезу білків, беруть участь у різних метаболічних процесах. Фармакокінетика., З внутрішньосудинного простору амінокислоти перерозподіляються в міжклітинну рідину і переносяться у середину клітин різних тканин. Концентрації вільних амінокислот у плазмі крові та тканинах регулюються ендогенними механізмами у вузькому діапазоні, що залежить від віку, особливостей харчування та клінічного стану хворого. Збалансовані розчини амінокислот, у тому числі Аміновен, при їх повільному введенні істотно не змінюють фізіологічного пула амінокислот. Тільки невелика частина введених шляхом інфузії амінокислот виводиться нирками.

Показання до застосування:

Часткове парентеральне харчування. Розчини амінокислот застосовують у комбінації з достатньою кількістю джерел енергії (глюкоза, жирові емульсії). Профілактика і терапія втрат білків, коли пероральне або ентеральне харчування неможливе, недостатнє або протипоказано.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь якого компоненту препарату.Порушення метаболізму амінокислот, метаболічний ацидоз.Ниркова недостатність при відсутності гемодіалізу або гемофільтрації.Важка печінкова недостатність.Перевантаження рідиною, гострий набряк легень, шок, гіпоксія.Декомпенсована серцева недостатність.Фенілкетонурія.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Спеціальних досліджень безпеки застосування Аміновену в період вагітності та лактації не проводилося. Клінічні дослідження, що проводилися на подібних розчинах амінокислот, призначених для парентерального введення, показали, що дані про ризик застосування препарату під час вагітності та годування груддю відсутні. Застосування препарату у період вагітності або годування груддю можливе, якщо очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Дані відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Клінічні дослідження застосування Аміновену дітям не проводилися. Застосування Аміновену протипоказано дітям.Передозування.При передозуванні Аміновену або при перевищенні швидкості його інфузії можуть спостерігатися: озноб, блювання, нудота, збільшення виведення амінокислот нирками. У випадку появи ознак передозування інфузію слід негайно припинити. У подальшому можливо її поновлення при зниженому дозуванні. Занадто швидка інфузія може спричинити перевантаження хворого рідиною та порушення балансу електролітів.Специфічного антидоту при передозуванні не існує. Невідкладні лікувальні заходи повинні мати загальний підтримуючий характер із особливою увагою до функцій дихальної і серцево-судинної систем. Важливе значення має контроль біохімічних показників і відповідне лікування виявлених порушень.

Спосіб застосування та дози:

Вводити тільки внутрішньовенноАміновен розчин для інфузій 10% або Аміновен розчин для інфузій 15 % необхідно вводити тільки в центральні вени. Інфузія може тривати стільки часу, скільки цього вимагає клінічний стан хворого, виходячи з добової потреби в амінокислотах.Середня добова доза: 10-20 мл Аміновену розчину для інфузій 10 % на кг маси тіла (еквівалентно 1,0-2,0 г амінокислот на кг маси тіла), що відповідає 700-1400 мл Аміновену розчину для інфузій 10 % для хворого з масою тіла 70 кг.Максимальна добова доза:20 мл Аміновену розчину для інфузій 10 % на кг маси тіла (еквівалентно 2,0 г амінокислот на кг маси тіла), що відповідає 1400 мл Аміновену розчину для інфузій 10 % для хворого з масою тіла 70 кг (еквівалентно 140 г амінокислот). Максимальна швидкість інфузії:1,0 мл Аміновену розчину для інфузій 10 % на кг маси тіла за годину (еквівалентно 0,1 г амінокислот на кг маси тіла за годину). Середня добова доза:6,7-13,3 мл Аміновену розчину для інфузій 15 % на кг маси тіла (еквівалентно 1,0-2,0 г амінокислот на кг маси тіла), що відповідає 470-930 мл Аміновену розчину для інфузій 15 % для хворого з масою тіла 70 кг.Максимальна добова доза:13,3 мл Аміновену розчину для інфузій 15 % на кг маси тіла (еквівалентно 2,0 г амінокислот на кг маси тіла), що відповідає 140 г амінокислот для хворого з масою тіла 70 кг.Максимальна швидкість інфузії:0,67 мл Аміновену розчину для інфузій 15 % на кг маси тіла за годину (еквівалентно 0,1 г амінокислот на кг маси тіла за годину).

Передозування:

Побічні дії:

При рекомендованому застосуванні Аміновену побічні реакції зазвичай не виникають. У разі передозування препарату іноді виникає загальна слабкість, головний біль, підвищення температури тіла; тахікардія, посилене серцебиття; реакції гіперчутливості, включаючи висип, гіперемію шкіри, свербіж; бронхоспазм, задишка, зниження артеріального тиску аж до шоку; реакції у місті введення; почуття ознобу, нудота, блювання, збільшується виведення амінокислот через сечові шляхи, ці явища зникають при припиненні введення препарату. Введення препарату в периферичну вену може спричинити подразнення венозних стінок і тромбофлебіт.

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

2 роки. Не використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25° С. Не заморожувати. Не зберігати в холодильнику.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 500 мл у скляному флаконі. За згодою із споживачем для забезпечення цілості допускається вкладення по 10 флаконів у транспортну групову коробку із картону разом з пластиковим утримувачем та необхідною кількістю інструкцій для медичного застосування.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Розчини амінокислот не слід змішувати з іншими лікарськими препаратами, не призначеними для парентерального харчування.

Заявник

Фрезеніус Кабі Дойчланд ГмбХ.

Місцезнаходження заявника та/або представника заявника

Ельзе-Крьонер-штрассе, 1, 61352, Бад Гомбург, Німеччина.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарикова Юлия
Врач педиатр
неонатолог

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького - педиатрический факультет

Знание английского

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.