Антигістін інструкція по застосуванню

Антигістін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Антигістін розчин д/ін., 20 мг/мл по 1 мл в амп. №5
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13576/01/01 від 29.04.2014. Наказ № 290 від 29.04.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: хлоропірамін гідрохлорид;1 мл містить 20 мг хлоропіраміну гідрохлориду;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Виробник:

Ніко, ТОВ, м.Макіївка, Донецька обл., Україна

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби для системного застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Хлоропіраміну гідрохлорид, хлорований аналог трипеленаміну (пірибензаміну), антигістамінний засіб першого покоління, що належить до групи етилендіамінів. Механізм дії препарату полягає у блокуванні гістамінових Н1-рецепторів. Препарат також діє на гладкі м’язи, проникність капілярів і на центральну нервову систему. Препарат полегшує загальні симптоми алергічних захворювань; окрім протиалергічної, чинить седативну, снодійну та протисвербіжну дії. Фармакокінетика.Хлоропірамін метаболізується в печінці. Виводиться головним чином з сечею у вигляді метаболітів. У дітей препарат може виводитися швидше, ніж у дорослих пацієнтів. При порушенні функції нирок виведення діючої речовини може зменшуватися.При печінковій недостатності уповільнюється метаболізм хлоропіраміну, що потребує корекції дози препарату.

Показання до застосування:

Алергічні захворювання: сезонний алергічний риніт, кон’юнктивіт, кропив’янка, контактний дерматит, аліментарна алергія, алергічні реакції, спричинені лікарськими засобами, алергія, спричинена укусом комах.Як допоміжна терапія при системних анафілактичних реакціях та ангіоневротичному набряку.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого інгредієнта, що входить до складу препарату; гострі напади астми; гострий інфаркт міокарда, аритмії; доброякісна гіперплазія передміхурової залози; глаукома; одночасний прийом інгібіторів МАО.

Особливості застосування:

Літні пацієнти, виснажені хворіЗ особливою обережністю призначають хлоропірамін цим групам пацієнтів, оскільки вони більш чутливі до певних побічних ефектів антигістамінів (запаморочення, сонливість, падіння артеріального тиску).Порушення функції печінкиМоже бути необхідним зменшення дози, оскільки при захворюванні печінки метаболізм діючої речовини зменшується. Порушення функції нирокПри порушенні функції нирок необхідне зниження дози препарату, оскільки діюча речовина виводиться переважно нирками.Через антихолінергічні та седативні ефекти хлоропіраміну гідрохлориду слід дотримуватися особливої обережності при його застосуванні. При застосуванні хлоропіраміну в комбінації з ототоксичними засобами застережні симптоми ототоксичності можуть маскуватися. Алкоголь може посилювати заспокійливий вплив антигістамінів на центральну нервову систему. Тривале застосування антигістамінів рідко може спричинити порушення з боку системи кровотворення (лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, гемолітична анемія). Якщо протягом довготривалого застосування препарату виникають небажані ефекти (пропасниця, ларингіт, утворення виразок на слизовій оболонці ротової порожнини, блідість, жовтяниця, гематоми, кровотечі), необхідно припинити лікування і контролювати показники крові. Застосування у період вагітності або годування груддю.Застосування хлоропіраміну гідрохлориду під час вагітності або у період годування груддю протипоказане через відсутність досліджень.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Враховуючи можливі побічні реакції, під час застосування препарату рекомендується утримуватися від керування автотранспортом та роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози:

Розчин для ін’єкцій Антигістін може вводити тільки лікар або медична сестра. Ін’єкції вводять внутрішньом’язово. При анафілактичному шоку або гострих, тяжких алергічних реакціях лікування рекомендується розпочинати з внутрішньовенного введення, а потім переходити на внутрішньом’язові ін’єкції або пероральне приймання таблеток хлоропіраміну гідрохлориду. Тривалість лікування визначає лікар.Дорослі Добова доза для дорослих зазвичай становить 1-2 мл.ДітиРекомендована початкова доза: діти віком 1-12 місяців: 1/4 ампули (0,25 мл);діти віком 1-6 років: 1/2 ампули (0,5 мл);діти віком 6-14 років: 1/2-1 ампула (0,5 мл – 1 мл).У цьому випадку необхідно застосовувати інсуліновий шприц з довжиною голки для внутрішньом’язового введення.Добова доза для дитини не повинна перевищувати 2 мг/кг маси тіла.Порядок роботи з ампулою.1. Відокремити одну ампулу від блоку і струснути її, утримуючи за горлечко (Рис. 1). 2. Стиснути ампулу рукою (при цьому не повинно відбуватися витікання препарату) і обертальними рухами звернути і відокремити голівку (Рис. 2). 3. Через отвір, що утворився, негайно з’єднати шприц з ампулою (Рис. 3). 4. Перевернути ампулу і повільно втягнути в шприц її вміст (Рис. 4).5. Надіти голку на шприц. Діти.Антигістінін застосовують дітям віком від 1 місяця. Застосування новонародженим та недоношеним дітям протипоказано.

Передозування:

Навмисне або випадкове передозування антигістамінних препаратів може бути летальним, особливо для дітей. При передозуванні хлоропіраміну розвиваються симптоми, подібні до таких як при інтоксикації атропіном: галюцинації, неспокій, атаксія, порушення координації рухів, атетоз, судоми. У дітей домінує стан збудження. Можуть також спостерігатися сухість у роті, розширення зіниць, припливи крові до обличчя, синусова тахікардія, затримка сечі, пропасниця. У дорослих пропасниця і припливи спостерігаються не завжди; період збудження супроводжується судомами та постіктальною депресією. Крім того, можуть виникати кома і серцево-легеневий колапс, що може призвести до смерті в межах 2-18 годин.Рекомендується моніторинг серцево-легеневої функції. Лікування симптоматичне. Антидот невідомий.

Побічні дії:

При застосуванні розчину для ін’єкцій Антигістін можуть виникати побічні реакції. З боку нервової системи: седативний ефект, стомленість, запаморочення, атаксія, нервозність, тремтіння, судоми, головний біль, ейфорія, енцефалопатія, нечіткість зору.З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія, тахікардія, аритмія.З боку травної системи: біль та дискомфорт в епігастральній ділянці шлунка, сухість у роті, нудота, блювання, діарея, запор, анорексія, збільшення апетиту.З боку шкіри і підшкірної клітковини: фоточутливість.З боку рові та лімфатичної системи: рідко – лейкопенія, агранулоцитоз, гемолітична анемія, інші патологічні зміни крові.Інші побічні реакції: дизурія, затримка сечі, міопатія, підвищення внутрішньоочного тиску, глаукома, алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Інгібітори МАО збільшують і подовжують антихолінергічний ефект хлоропіраміну. Слід дотримуватись особливої обережності при призначенні хлоропіраміну одночасно з седативними засобами, транквілізаторами, седативними аналгетиками, трициклічними антидепресантами, атропіном, мускариновими парасимпатолітиками. Можливе взаємне потенціювання ефектів. Алкоголь посилює депресивну дію хлоропіраміну на центральну нервову систему, тому під час лікування хлоропіраміном слід уникати вживання алкогольних напоїв.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 1 мл в ампулах. По 5 ампул у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьОскільки даних про дослідження сумісності препарату немає, його не слід змішувати з іншими лікарськими засобами.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R06AC03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Антигістін
Виробник:Ніко, ТОВ, м.Макіївка, Донецька обл., Україна
Форма випуску: По 1 мл в ампулах. По 5 ампул у пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/13576/01/01 від 29.04.2014. Наказ № 290 від 29.04.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Chloropyramine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: хлоропірамін гідрохлорид;1 мл містить 20 мг хлоропіраміну гідрохлориду;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Антигістамінні засоби для системного застосування.
Код АТС:R06AC03 - Хлоропірамін
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама