Ауробін мазь інструкція по застосуванню

Ауробін мазь фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ауробін мазь по 20 г у тубахОфіційний сайт
Виробник:
Реєстрація:
UA/7268/01/01 від 29.11.2017
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: преднізолону капронат, лідокаїну гідрохлорид, декспантенол;

1 г мазі містить преднізолону капронату 2 мг, лідокаїну гідрохлориду 20 мг, декспантенолу 20 мг;

допоміжні речовини: полісорбат 60, триклозан, метилпарабен (Е 218), спирт цетиловий, гліцерин, пропіленгліколь, поліетиленгліколю стеарат, олія мінеральна, диметикон, тригліцериди середнього ланцюга, кислота стеаринова, вода очищена.

Виробник:

ВАТ «Гедеон Ріхтер»

Місцезнаходження виробника:

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Ауробін − комбінований препарат, до складу якого входять в оптимальному співвідношенні речовини, ефективні при лікуванні запальних процесів і болю періанальної ділянки.

Преднізолону капронат є негалогенізованим глюкокортикоїдом із місцевим протизапальним ефектом. Він зменшує проникність судин, підвищує тонус стінок судин, зменшує симптоми запалення.

Лідокаїн за короткий час знімає біль і відчуття печіння.

Декспантенол сприяє регенерації ушкодженого епітелію і слизових оболонок.

Фармакокінетика.

Фармакокінетичні дослідження з маззю не проводилися. Активні речовини препарату чинять, в основному, місцеву дію. Локально застосований преднізолон може всмоктуватися і спричиняти системну дію. Преднізолон швидко розподіляється в усі тканини організму. Міцно зв’язується з білками плазми крові. Преднізолон швидко проникає крізь плаценту, виділяється у грудне молоко. Виводиться із сечею у вигляді кон’югатів.

Лідокаїн добре всмоктується зі слизової оболонки й ураженої шкіри. Міцно зв’язується з білками плазми крові. Період напіввиведення лідокаїну з плазми крові − 1-2 години. Метаболізується в печінці. Порушення функції нирок не впливає на виведення вихідної речовини, проте може призводити до накопичення його активного метаболіту. Лідокаїн проходить крізь плаценту і гематоенцефалічний бар’єр та проникає у грудне молоко.

Показання до застосування:

Процеси, що супроводжуються запаленням періанальної ділянки: свербіж, екзема і дерматит періанальної ділянки, геморой, тріщини заднього проходу.

Протипоказання:

Підвищена чутливість (алергія) до однієї з діючих речовин препарату або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Підвищена чутливість до інших місцевих анестетиків амідного типу (наприклад бупівакаїн, етидокаїн, мепівакаїн та прилокаїн).

Лікування очей або періокулярної ділянки.

Первинні бактеріальні, вірусні або грибкові ураження шкіри, включаючи простий герпес.

Рожеві вугри на обличчі, звичайні вугри, періоральний дерматит або пелюшкові висипання, туберкульоз шкіри, шкірні прояви сифілісу, сухість, лущення шкіри.

Одночасне лікування лідокаїном у зв’язку з іншими показаннями.

Пухлини шкіри.

Синдром Кушинга.

Період вакцинації.

Дитячий вік до 1 року.

І триместр вагітності.

Особливості застосування:

При виникненні подразнення шкіри або алергічних реакцій застосування препарату слід негайно припинити і розпочати відповідну симптоматичну терапію. Щоб уникнути місцевої або загальної токсичності препарату, не слід застосовувати препарат на великих уражених поверхнях шкіри, в складках шкіри, під оклюзійною пов’язкою і/або протягом тривалого часу.

При тривалому застосуванні препарату на одну й ту саму поверхню шкіри препарат може спричинити атрофію шкіри, особливо у пацієнтів молодого віку.

З особливою обережністю препарат застосовують при наявності катаракти, цукрового діабету, глаукоми, туберкульозу та анемії, а також при наявності пригнічення гіпоталамо-гіпофізарної системи, спричиненого глюкокортикоїдами.

Препарат з обережністю застосовувати у пацієнтів з тяжкою серцевою недостатністю, нирковою та печінковою недостатністю.

Необхідна обережність при лікуванні пацієнтів з ослабленою або потенційно ослабленою імунною системою (в т.ч. пацієнтів зі СНІДом або ВІЛ-інфекцією).

Мазь Ауробін містить допоміжні речовини метилпарабен (Е 218), спирт цетиловий та пропіленгліколь. Метилпарабен (Е 218) може спричинити алергічні реакції (можливо уповільнені). Спирт цетиловий може спричинити місцеві шкірні реакції (наприклад контактний дерматит). Пропіленгліколь може спричинити подразнення шкіри.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність. Препарат протипоказано застосовувати у І триместрі вагітності. При призначенні препарату у ІІ і ІІІ триместрах вагітності необхідно ретельно оцінювати співвідношення очікуваної користі та потенційних ризиків.

Годування груддю. Кортикостероїди і лідокаїн проникають у грудне молоко. Таким чином кортикостероїди можуть впливати на функцію кори надниркових залоз новонародженого і спричиняти порушення росту. Невеликі кількості лідокаїну з’являються в грудному молоці. Незважаючи на те, що на практиці це не становить жодного ризику для дитини, при застосуванні препарату жінками, що годують груддю необхідна підвищена обережність.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Потенційний вплив препарату на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами не вивчався, але слід враховувати можливість розвитку побічних реакцій з боку центральної нервової системи та органів зору.

Діти:

Дітям віком до 1 року застосовувати мазь протипоказано.

Спосіб застосування та дози:

Тільки для зовнішнього застосування.

Слід уникати застосування мазі протягом тривалого часу і на великій ділянці шкіри незалежно від віку пацієнта.

Застосування під оклюзійну пов’язку не рекомендується.

Дорослі і пацієнти літнього віку.

Тонкий шар мазі наносять на уражену ділянку 2-4 рази на добу. При зменшенні прояву симптомів мазь слід застосовувати рідше. Тривалість лікування не повинна перевищувати 5-7 днів.

Діти.

Дітям віком від 1 року можна застосовувати препарат тільки у виняткових випадках, в мінімальній дозі, що забезпечує досягнення терапевтичного ефекту і не частіше 2 разів на добу. Тривалість лікування дітей не повинна перевищувати 5 днів.

Передозування:

Може проявлятися місцевими або системними симптомами залежно від кількості всмоктаного кортикостероїду та лідокаїну. Специфічного антидоту не існує, слід проводити підтримувальну терапію.

Побічні дії:

Місцеве лікування кортикостероїдами може викликати місцеві небажані явища.

При тривалому місцевому застосуванні або нанесенні на великі поверхні шкіри можливо пригнічення функції кори надниркових залоз. Це особливо часто зустрічається при застосуванні мазі дітям або під оклюзійними пов’язками. Катаболізм білків може призвести до негативного азотистого балансу.

Системна абсорбція великої кількості лідокаїну після місцевого застосування може призвести до стимуляції і/або пригнічення центральної нервової системи.

Залежно від кількості всмоктуваного кортикостероїду і лідокаїну можуть проявлятися побічні ефекти, які перераховані нижче:

інфекції та інвазії: активація субклінічних інфекцій, маскування проявів інфекцій, опортуністичні інфекції;

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості;

з боку ендокринної системи: пригнічення функції кори надниркових залоз, гіперкортицизм (як прояв резорбтивної дії преднізолону);

порушення харчування та обміну речовин: гіпокаліємічний алкалоз, затримка натрію і рідини в організмі, гіпокаліємія;

психічні порушення: безсоння, психічні розлади;

з боку центральної нервової системи: судоми, запаморочення, головний біль, підвищення внутрішньочерепного тиску;

з боку органів зору: катаракта (ймовірність розвитку катаракти більша у дітей), субкапсулярна катаракта, екзофтальм, глаукома, набряк диска зорового нерва, виразка роговиці;

з боку серця: серцева недостатність, порушення серцевої провідності;

з боку судин: артеріальна гіпертензія, периферична вазодилатація;

з боку травного тракту: шлункова кровотеча, шлунково-кишкова кровотеча, перфорація органів травного тракту, езофагіт, панкреатит, пептична виразка;

з боку шкіри і підшкірних тканин: дерматит, фолікуліт (у місці застосування), висипання по типу акне (стероїдні вугри), контактний дерматит; сухість, стоншення і вразливість шкіри; еритема, висипання, кропив’янка, гірсутизм, гіпергідроз, попрілості, свербіж, атрофія шкіри, гіпопігментація, подразнення шкіри, утворення стрій, телеангіектазії, відчуття печіння на шкірі, пурпура;

з боку скелетно-м’язової та сполучної тканини: затримка росту, стероїдна міопатія, остеонекроз, остеопороз;

загальні розлади і порушення в місці введення: уповільнене загоєння ран;

дослідження: підвищення внутрішньоочного тиску, негативний азотистий баланс, уповільнена реакція в шкірних провокаційних тестах.

Лікарська взаємодія:

Дослідження взаємодії із застосуванням мазі Ауробін не проводилися.

Препарат не слід застосовувати у разі одночасного застосування лідокаїну за іншими показаннями.

Одночасне застосування з іншими протиаритмічними засобами потребує обережності.

Інгібітори моноаміноксидази посилюють місцевоаналгезуючу дію лідокаїну.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі 8−15 °C.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

20 г мазі в закритій алюмінієвій тубі з поліетиленовим ковпачком, що має перфораційний наконечник. 1 туба в картонній коробці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ауробін мазь
Виробник:ВАТ «Гедеон Ріхтер»
Форма випуску:

20 г мазі в закритій алюмінієвій тубі з поліетиленовим ковпачком, що має перфораційний наконечник. 1 туба в картонній коробці.

Реєстраційне посвідчення:UA/7268/01/01 від 29.11.2017
Міжнародне непатентоване найменування:Comb drug
Умови відпуску:

За рецептом.

Склад:

діючі речовини: преднізолону капронат, лідокаїну гідрохлорид, декспантенол;

1 г мазі містить преднізолону капронату 2 мг, лідокаїну гідрохлориду 20 мг, декспантенолу 20 мг;

допоміжні речовини: полісорбат 60, триклозан, метилпарабен (Е 218), спирт цетиловий, гліцерин, пропіленгліколь, поліетиленгліколю стеарат, олія мінеральна, диметикон, тригліцериди середнього ланцюга, кислота стеаринова, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування
Код АТС:C05AX03 - Препарати для лікування геморою та анальних тріщин в комбінації
Заявник:ВАТ «Гедеон Ріхтер»
Адреса заявника:Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама