Азоту Закис газ інструкція по застосуванню

Азоту Закис газ фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Азоту Закис газ стис. 50 атм у балон. метал.
Виробник:
Реєстрація:
UA/15464/01/01 від 21.09.2016
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: динітрогену оксид з вмістом основної речовини не менше 98 %.

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвний газ, важчий за повітря, без відчутного запаху, не займається, підтримує горіння.

Виробник:

ТОВ «Торговий Дім «Медичний Газовий Сервіс»

Місцезнаходження виробника:

162610, Росія, Вологодська обл., м. Череповець, Північне шосе, 36.

Фармакотерапевтична група:

Інші засоби для загальної анестезії.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Засіб для інгаляційної загальної анестезії. Неспецифічно взаємодіє з мембранами нейронів, чим пригнічує передачу аферентних імпульсів в центральну нервову систему, змінює кірково-підкіркові взаємини. Має високу аналгезивну активність. Малі концентрації спричиняють відчуття сп’яніння і легку сонливість.

Стадія аналгезії досягається впродовж 2−3 хв при концентрації до 80 % азоту закису і 20 % кисню в газовій суміші. Через 6−8 хв після короткочасної, але досить вираженої стадії збудження настає 1 стадія хірургічної анестезії. Підтримується загальна анестезія при концентрації азоту закису 40−50 % з відповідним збільшенням подачі кисню. Достатня релаксація скелетної мускулатури при цьому не досягається. Тому азоту закис комбінують з іншими засобами для інгаляційної анестезії і міорелаксантами для досягнення необхідного ефекту. Пробудження настає через 3−5 хв. Збільшує частоту серцевих скорочень, спричиняє звуження периферичних судин, може підвищувати внутрішньочерепний тиск, пригнічує дихання.

Фармакокінетика.

Азоту закис не спричиняє подразнення дихальних шляхів. Всмоктується в кров крізь легені. В організмі не метаболізується, знаходиться в розчиненому стані в плазмі, практично не зв’язується з гемоглобіном еритроцитів. Після припинення вдихання через 10−15 хв повністю виділяється через дихальні шляхи у незміненому вигляді. Розчинність у плазмі становить 45 % (об.), що у 15 разів вище розчинності кисню. Парціальний коефіцієнт: кров/газ — 0,46, мозок/кров — 1,0, жир/кров — 3,0. Анестезія настає швидко завдяки низькому парціальному коефіцієнту між кров’ю та закисом азоту. Повна анестезія досягається за концентрації анестетика від 65 % до 70 %, однак вже за його концентрації, яка дорівнює 35−40 % настає виражений аналгетичний ефект. Збільшення концентрації понад 70 % супроводжується розвитком гіпоксії. Азоту закис погано розчиняється у тканинах, величина максимальної альвеолярної концентрації (МАК) не більше 1 атм. (105 кПа, або 787,5 мм рт. ст.). Період напіввиведення (Т ½) — 5−6 хв; виводиться повністю крізь легені (у незміненому вигляді, через 10−15 хв), невелика кількість — через шкіру. Проникність крізь гематоенцефалічний бар’єр (ГЕБ) і плацентарний бар’єр — висока.

Показання до застосування:

Загальна анестезія, що не вимагає глибокого наркозу та міорелаксації (у хірургії, оперативній гінекології, стоматології, для знеболення пологів).

Посилення наркотичної і аналгетичної дії інших анестетиків (в т. ч. лікувальний аналгетичний наркоз у післяопераційний період), травматичний шок (профілактика).

Больовий синдром при гострій коронарній недостатності, інфаркті міокарда, гострому панкреатиті (купірування).

Знеболення при виконанні медичних процедур, що потребують відключення свідомості.

Протипоказання:

Гіперчутливість; гіпоксія; захворювання легень; захворювання нервової системи; хронічний алкоголізм; стан алкогольного сп’яніння (можливе виникнення збудження і галюцинацій). З обережністю застосовують при черепно-мозковій травмі, підвищенні внутрішньочерепного тиску в анамнезі, внутрішньочерепній пухлині. Ранній дитячий вік (до 28 діб).

Особливості застосування:

Необхідно контролювати артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, серцевий ритм, стежити за станом дихання і газообміну, температурою тіла. При тривалому застосуванні азоту закису у випадку лікування правця можливий розвиток мієлодепресії та агранулоцитозу. У медичного персоналу при довгому контакті підвищується ризик розвитку лейкопенії. Під час застосування рекомендується періодичне відкачування газу з манжетки ендотрахеальної трубки. Суміші з ефіром, циклопропаном, хлоретилом в певних концентраціях вибухонебезпечні. Хворим на хронічний алкоголізм потрібні вищі концентрації.

Крім малих хірургічних втручань, аналгезію азоту закисом можна проводити у транспортних засобах швидкої допомоги хворим з тяжкою механічною травмою та опіками. При подібних станах необхідний не наркоз, а ефективна аналгезія, яку можна забезпечити, використовуючи суміш, що містить 50−60 % азоту закису, подаючи її за допомогою портативних наркозних апаратів. Високий вміст кисню у суміші (не нижче 35 %) дає необхідний терапевтичний ефект оксигенації.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності препарат застосовують короткочасно в суміші з киснем при пологах. В період годування груддю застосовують короткочасно для виключення свідомості при проведенні медичних процедур. Застосовують інгаляцію 25−50 % закису азоту в суміші з киснем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Через можливі побічні реакції після виходу з загальної анестезії (післянаркозний делірій, сонливість) слід утриматися від керування автомобілем або виконання роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкої реакції.

Діти:

Для дітей дози азоту закису підбирають індивідуально, до 70 % в дихальній суміші з киснем. Не застосовують в період раннього дитинства (до 28 діб).

Спосіб застосування та дози:

Інгаляційно. Азоту закис застосовують у суміші з киснем (при вмісті кисню не менше 30 %) і іншими засобами для інгаляційної анестезії за допомогою спеціальних апаратів для газового наркозу.

Для купірування і профілактики больового синдрому лікувальний наркоз проводиться при концентрації закису азоту 40−70 %. Для швидкого досягнення необхідної глибини загальної анестезії (ввідний наркоз) концентрація азоту закису — 70 %, підтримка загальної анестезії — 40−50 %; при необхідності додають потужніші наркотичні засоби: барбітурати, фторотан, ефір. Після припинення подачі азоту закису слід продовжити подачу кисню впродовж 4−5 хв (аби уникнути дифузійної гіпоксії).

Для знеболення пологів користуються методом переривчастої аутоаналгезії із застосуванням суміші азоту закису (40−70 %) і кисню: породілля починає вдихати суміш при появі передвісників переймів і закінчує вдихання на висоті переймів або до їх закінчення.

Для виконання медичних процедур, що вимагають відключення свідомості — інгаляції 25− 50 % у суміші з киснем.

Для дітей дози підбирають індивідуально, до 70 % азоту закису в дихальній суміші з киснем.

Для зменшення емоційного збудження, попередження нудоти і блювання і потенціювання дії показано проведення премедикації: внутрішньом’язове введення 1−2 мл 0,5 % розчину діазепаму (5−10 мг), 2−3 мл 0,25 % розчину дроперидолу (5,0−7,5 мг).

Передозування:

Симптоми: брадикардія, аритмія, недостатність кровообігу, зниження артеріального тиску, гіпертонічний криз, пригнічення дихання, делірій, гостра гіпоксія.

Лікування: при брадикардії — введення 0,3−0,6 мг атропіну; при аритміях — корекція вмісту газів в крові; при недостатності кровообігу і артеріальній гіпотензії — введення плазми або плазмозамісних засобів, зменшення глибини або припинення загальної анестезії; при гіпертермічному кризі — припинення інгаляції, підвищена подача кисню, введення антипіретиків, корекція порушень водно-сольового балансу і метаболічного ацидозу, при необхідності — дантролен (1 мг/кг) внутрішньовенно крапельно і продовжують введення до зникнення симптомів кризу (максимальна сумарна доза 10 мг/кг).

Для запобігання рецидиву кризу впродовж 1−3 діб після операції призначають дантролен внутрішньо або внутрішньовенно (4−8 мг/кг/добу, розподіляють на 4 дози). Пригнічення дихання або неадекватна післяопераційна вентиляція легенів обумовлюють необхідність зниження дози анестетика (якщо він ще застосовується), забезпечення прохідності дихальних шляхів і штучної вентиляції легенів. У разі розвитку делірію після виходу із загальної анестезії вводять малі дози наркотичного анальгетика.

Побічні дії:

Під час введення в наркоз — надшлуночкові аритмії, брадикардія, недостатність кровообігу, посилення серцевої недостатності, пригнічення дихання, злоякісний гіпертермічний криз.

Після виходу із загальної анестезії — дифузна гіпоксія, післянаркозний делірій (відчуття тривоги, сплутаність свідомості, збудження, галюцинації, нервозність, рухове збудження); нудота, блювання, сонливість.

При тривалому застосуванні (2−4 дні) — мегалобластна анемія, порушення гемопоезу, лейкопенія, панцитопенія, пригнічення функції кісткового мозку, невропатії, пригнічення дихання, злоякісний гіпертермічний криз, післяопераційний озноб.

Лікарська взаємодія:

Засоби для інгаляційної анестезії, наркотичні анальгетики, транквілізатори, нейролептики, антигістамінні засоби посилюють дію. Аміодарон підвищує ризик брадикардії (що не купірується атропіном) і артеріальної гіпотензії, ксантини — аритмій. Фентаніл і його похідні посилюють вплив на серцево-судинну систему (зниження частоти серцевих скорочень і хвилинного об’єму серця).

Посилює ефекти гіпотензивних (особливо — діазоксиду, гангліоблокаторів, хлорпромазину, діуретиків) і антикоагулянтних (похідних кумарину та індандіону) препаратів, а також засобів, що пригнічують центральну нервову систему і дихання.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

У сталевих балонах під тиском. Поверх вентиля надягається запобіжний ковпак з отворами. Балони з азоту закисом можуть зберігатися в спеціальних приміщеннях і на відкритих майданчиках, в останньому випадку вони повинні бути захищені від атмосферних опадів і сонячних променів.

Допускається температура зберігання балонів з азоту закисом до +35 °С.

Перед використанням препарату балони з азоту закисом, що зберігалися при температурі нижче 0 °С, необхідно витримати впродовж 8−10 годин при кімнатній температурі.

Форма випуску / упаковка:

По 6,2 ± 0,2 кг у балонах з вуглецевої сталі місткістю 10 л з ковпачками, що нагвинчуються, і захисними кільцями.

За бажанням споживача можлива упаковка в балони меншої та більшої ємкості.

Категорія відпуску:

Для застосування тільки у стаціонарі.

Додатково:

Місцезнаходження84610, Україна, Донецька обл., м. Горлівка, вул. Горлівської дивізії, 97.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Азоту Закис газ
Виробник:ТОВ «Торговий Дім «Медичний Газовий Сервіс»
Форма випуску:

По 6,2 ± 0,2 кг у балонах з вуглецевої сталі місткістю 10 л з ковпачками, що нагвинчуються, і захисними кільцями.

За бажанням споживача можлива упаковка в балони меншої та більшої ємкості.

Реєстраційне посвідчення:UA/15464/01/01 від 21.09.2016
Міжнародне непатентоване найменування:Nitrous oxide
Умови відпуску:

Для застосування тільки у стаціонарі.

Склад:

діюча речовина: динітрогену оксид з вмістом основної речовини не менше 98 %.

Фармакотерапевтична група:Інші засоби для загальної анестезії.
Код АТС:N01AX13 - Закис азоту
Заявник:ТОВ "Торговий Дім "Медичний Газовий Сервіс"
Адреса заявника:162510, Росія, Вологодська обл., п. Кадуй, вул. Жовтнева, буд. 13
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама