Цефіксим-Здоров'Я інструкція по застосуванню

Цефіксим-Здоров’Я фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Цефіксим-Здоров'Я капсули по 200 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3381/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 11.04.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 капсула містить цефіксиму тригідрату 230 мг у перерахуванні на цефіксим 200 мг; допоміжні речовини: тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули № 1 із кришечкою білого кольору і корпусом зеленого кольору, що містять порошок жовтувато-білого кольору;

Виробник:

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Фармакотерапевтична група:

Антибіотики групи цефалоспоринів

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цефалоспориновий антибіотик III покоління для прийому внутрішньо. Діє бактерицидно, порушуючи синтез клітинної стінки мікроорганізму. Має широкий спектр дії, що включає різні аеробні та анаеробні грампозитивні і грамнегативні мікроорганізми, у т. ч. синьогнійну паличку. Стійкий до β-лактамаз як грампозитивних, так і грамнегативних мікроорганізмів.Фармакокінетика. Добре всмоктується при прийомі внутрішньо, біодоступність становить 45%. Максимальна концентрація в крові досягається через 2,5–4,5 год після перорального прийому. Період напіввиведення – 3–3,5 год. З організму виділяється переважно в незмінному вигляді печінкою (60%) і нирками (40%). Застосування у добовій дозі кумулятивного ефекту не викликає. Високі концентрації препарату довго зберігаються в сироватці крові, жовчі, сечі.

Показання до застосування:

Інфекції, викликані чутливими до препарату мікроорганізмами: в оториноларингології: синусит, тонзиліт, фарингіт, середній отит; інфекції дихальних шляхів: гострий і хронічний бронхіт, пневмонія, плеврит; інфекції жовчних протоків: холангіт, холецистит; захворювання урогенітального тракту: цистит, пієлонефрит, ендометрит, простатит, неускладнена гонорея сечовипускального каналу і шийки матки; інфекції шкіри, м'яких тканин і кісток.Спосіб застосування та дози. Встановлюють індивідуально, з урахуванням тяжкості, перебігу і локалізації інфекції, чутливості збудника. Внутрішньо застосовують дорослим і дітям з масою тіла більше 30 кг – 400 мг одноразово або по 200 мг 2 рази на добу. У дітей залежно від тяжкості захворювання добова доза цефіксиму становить 1,5–8 мг/кг маси тіла. Середня тривалість курсу лікування – 7–10 днів. При неускладненій гонореї сечовипускального каналу і шийки матки – 400 мг 1 раз на добу. При захворюваннях, викликаних Str. pyogenes, курс лікування – не менше 10 днів. При порушенні видільної функції нирок, дозу встановлюють залежно від показника кліренса креатиніну (КК) у сироватці крові: при КК 21–60 мл/хв або у пацієнтів, що перебувають на гемодіалізі, добову дозу необхідно зменшити на 25%; при КК 20 мл/хв та менше або у пацієнтів, що перебувають на перитонеальному діалізі, добову дозу необхідно зменшити вдвічі.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до пеніцилінів та цефалоспоринів, бронхіальна астма, вагітність, період лактації.

Передозування:

У випадку розвитку діареї необхідно виключити розвиток псевдомембранозного коліту, викликаного токсинами Clostridium difficile. Якщо ознаки коліту виражені помірно, досить припинити прийом препарату. У випадку важкого плину показано парентеральне введення рідини та електролітів, білкових препаратів, призначення протимікробних засобів, ефективних щодо Clostridium difficile. Особливості застосування. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до пеніцилінів можливі алергічні реакції на цефалоспоринові антибіотики. У період лікування не можна вживати алкоголь. У процесі лікування може реєструватися пряма реакція Кумбса і хибнопозитивна реакція сечі на глюкозу.З обережністю застосовують для лікування у літніх пацієнтів. При порушенні функції нирок потрібна корекція режиму дозування залежно від величини КК. З обережністю призначають особам похилого віку, пацієнтам з нирковою недостатністю, колітом (в анамнезі).З обережністю застосовують препарат пацієнтам, робота яких потребує підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій (водіям автотранспорту) через можливість появи запаморочення.Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Підвищує нефротоксичність поліміксинів і аміноглікозидів. Ефект підсилюють бактерицидні антибактеріальні засоби, послабляють – бактеріостатичні.

Побічні дії:

Алергічні реакції (кропив’янка, гіперемія шкіри, шкірний свербіж, еозинофілія, пропасниця); нудота, блювання, діарея, стоматит, псевдомембранозний ентероколіт, інтерстиціальний нефрит, підвищення активності лужної фосфатази; кандидамікоз, дисбактеріоз; запаморочення, задишка, шум у вухах; лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія, гемолітична анемія, розвиток гіповітамінозу В.

Термін придатності:

Зберігати в сухому захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі від 15 0С до 30 0С. Термін придатності –  3 роки.

Форма випуску / упаковка:

Капсули, по 200 мг, № 10 або № 10х2 у контурних чарункових упаковках, розфасовані із “in bulk” фірми “Intermed”, Індія. Виробник. ТОВ Фармацевтична компанія Здоров'я.Адреса. 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуКапсули.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Цефіксим-Здоров’Я
Виробник:ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"
Форма випуску: Капсули, по 200 мг, № 10 або № 10х2 у контурних чарункових упаковках, розфасовані із “in bulk” фірми “Intermed”, Індія. Виробник. ТОВ Фармацевтична компанія Здоров'я.Адреса. 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3381/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Cefixime
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 капсула містить цефіксиму тригідрату 230 мг у перерахуванні на цефіксим 200 мг; допоміжні речовини: тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Антибіотики групи цефалоспоринів
Код АТС:J01DD08 - Цефіксим
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Гастрит
Що таке гастритКласифікаціяВиди інфекційного гастр...
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Реклама
Експерти сказали, який риб'ячий жир корисний для здоров'я мозку
Риб'ячий жир є цінним джерелом незамінних жирних к...
Вчені пояснили, чому потрібно мити м'ясо
Інфекції сечовивідних шляхів (МП) виникають, коли ...
Реклама