Цетиризин Гексал інструкція по застосуванню

Цетиризин Гексал фото, инструкция
Немає Реєстрації
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
таблетки, в/плів. обол. по 10 мг №20
Виробник:
Реєстрація:
- № -
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 08.04.2021
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

 • склад: 1 таблетка містить цетиризину дигідро хлориду 10 мг;
 • допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза, лактози моногідрат, макроголь 4000, магнію стеарат, кремнію діоксид високодисперсний, титану діоксид (Е 171).

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки довгастої форми, білого кольору, з насічкою на одному боці.

Виробник:

Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина

Місцезнаходження виробника:

Отто-вон-Гюріке-Алеє 1, 39179, Барлебен

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби для системного застосування.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. 

Цетиризину дигідрохлорид – антигістамінний засіб, селективний та потужний блокатор Н1-рецепторів. Цетиризин – похідне піперазину, що за своєю хімічною структурою декарбоксильованим похідним гідроксизину – його головним метаболітом. Через виражену полярність та сильне зв’язування з білками плазми крові, цетиризин значно гірше проникає через гематоенцефалічний бар’єр, ніж гідроксизин, через що практично не виявляє пригнічувальної дії на ЦНС. Це значною мірою є наслідком низької ліпофільності препарату.

Цетиризин зменшує вплив нейромедіаторів на алергічні реакції (простагландин Д2 та гістамін), а також проявляє антагоністичний ефект щодо міграції еозинофілів у пацієнтів за топічними реакціями. Знижує індуковану гістаміном бронхоконстрикцію при бронхіальній астмі. Селективна дія на Н1-рецептори є довго тривалою.

Фармакокінетика. 

Цетиризин дигідрохлорид швидко абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальні концентрації у плазмі звичайно визначаються через 40 - 60 хв після внутрішнього застосування. Максимальний терапевтичний ефект розвивається приблизно через 4 - 8 год і триває до 24 год. Приблизно 93% цетиризину зв’язується з білками плазми крові. Об’єм розподілу цетиризину становить приблизно 0,56 - 0,8 л/кг. Приблизно 70% введеної дози виділяється через нирки, переважно у незміненому вигляді протягом 24 год. У дітей за 24 годвиводиться тільки 40% препарату. При нирковій недостатності елімінація препарату уповільнюється.

Показання до застосування:

Для симптоматичного лікування алергічних захворюваннь:

 • хронічний (цілорічний) алергічний риніт;
 • сезонний алергічний риніт;
 • алергічний кон’юнктивіт;
 • хронічна ідіопатична кропив’янка;
 • алергічний дерматит.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до активного інгредієнту, абодо будь-якого з неактивних інгредієнтів; тяжкі форми нефропатії; період вагітності та лактації; немовлята та діти віком до 2 років.

Особливості застосування:

Попередження для хворих на цукровий діабет: 1 таблетка містить менше 0,01 обмінних одиниць карбогідрату.

Алкоголь.

Хоча в дослідженнях встановлено, що ефекти алкоголю (концентрація алкоголю в крові 80 мл) не посилюються таблетками Цетиризин Гексал®, їх сумісний прийом не рекомендований.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність і лактація.

Хоча дослідження на тваринах не виявили будь-якого тератогенного ефекту, Цетиризин Гексал® не слід застосовувати при вагітності, оскільки відповідні дані стосовно впливу препарату на плід відсутні.

Оскільки в експериментальних дослідженнях встановлено, що активний інгредієнт цетиризин проникає в материнське молоко, а екскреція з грудним молокому людини не досліджувалася, жінкам, які годують груддю, не слід приймати Цетиризин Гексал®.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Порівняльні клінічні дослідження не виявили будь-яких свідчень щодо порушень уваги, швидкості реакції та здатності керувати автомобілем після прийому цетиризину гідро хлоридув рекомендованих дозах. Однак ми рекомендуємо пацієнтам, які керують автомобілем, працюють у небезпечних умовах або користуються технікою, не перевищувати встановлені дози та зважити на можливість індивідуальних реакцій (запаморочення, сонливість) на лікарський препарат.

Діти:

Через відсутність відповідних даних застосування Цетиризину Гексал® у немовлят та дітей віком до 2 років не рекомендовано. Препарат у вигляді таблеток застосовують з 6 років. Препарат необхідно відмінити за декілька днів до запланованого проведення шкірних проб з алергенами.

Спосіб застосування та дози:

Підлітки від 12 років та дорослі: по 1 таблетці на добу, бажано ввечері.

У дітей віком від 6 до 12 років дозування залежить від їх маси тіла:

 • при масі тіла менше 30 кг: ½ таблетки, вкритої оболонкою, надобу, ввечері (таблетка має насічку на одному боці, це дає змогу ділити її навпіл);
 • при масі тіла понад 30 кг: 1 таблетка, вкрита оболонкою на добу, розділена на 2 прийоми (1/2 таблетки ранком і 1/2– ввечері), якщо це можливо, в конкретному випадку.

Цетиризин Гексал® можна приймати незалежно від прийому їжі. Таблетку, вкриту оболонкою, слід ковтати, не розжовуючи і запиваючи рідиною.

У пацієнтів з нирковою недостатністю рекомендовану дозу слід зменшити наполовину.

У пацієнтів з печінковою недостатністю належну дозу слід підбирати індивідуально, особливо у випадках наявності супутньої ниркової недостатності. Хворі похилого віку можуть виявляти більшу чутливість до препарату, що потребує корекції дози.

Тривалість лікування залежить від природи, тривалості та динаміки симптоматики і визначається лікарем.

Передозування:

При значному передозуванні (50 мг цетиризину дигідрохлориду одноразово) може виникати сонливість та підсилення побічної дії.

У випадках значного передозування слід застосовувати стандартні заходи по видаленню препарату та попередженню його подальшої абсорбції, зокрема промивання шлунка. Слід спостерігати за подальшим станом пацієнта. Специфічний антидот невідомий.

Цетиризин дигідро хлорид не діалізується. Терапія симптоматична.

Побічні дії:

У поодиноких випадках можливі транзиторні побічні ефекти, зокрема головний біль, запаморочення, збудження, слабкість, ксеростомія, прояви шкірних алергічних реакцій, підвищена втомлюваність, ларингіт, біль у животі, кашель, діарея, носова кровотеча, бронхоспазм, нудота, блювота, ангіо невротичний набряк.

В окремих пацієнтів спостерігалися реакції підвищеної чутливості та прояви печінкової дисфункції (гепатит, підвищення рівнів трансаміназ).

Лікарська взаємодія:

Сумісний прийом цетиризину дигідро хлориду 20мг та циметидину 400 мг не впливає на прояви шкірної реакції, спричиненого ін’єкцією гістаміну порівняно з аналогічною реакцією при прийомі самого цетиризину дигідрохлориду.

Незважаючи на відсутність прямих доказів взаємодії циметидину з препаратами, що пригнічують ЦНС, необхідно дотримуватись обережності при їх сумісному призначенні.

Одночасне застосування цетиризину із засобами, які виявляють ототоксичний ефект, наприклад гентаміцином, може маскувати такі симптоми ототоксичності, як шум у вухах та запаморочення. Відмічалось зменшеня елімінації цетиризину з організму у випадку одночасного його застосування з теофіліном у дозі 400 мг.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі не вище 25 С. 

Форма випуску / упаковка:

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 10 мг № 7, № 20.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R06AE07:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Цетиризин Гексал
Виробник:Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина
Форма випуску:

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 10 мг № 7, № 20.

Реєстраційне посвідчення:- № -
Міжнародне непатентоване найменування:Cetirizine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:
 • склад: 1 таблетка містить цетиризину дигідро хлориду 10 мг;
 • допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза, лактози моногідрат, макроголь 4000, магнію стеарат, кремнію діоксид високодисперсний, титану діоксид (Е 171).
Фармакотерапевтична група:Антигістамінні засоби для системного застосування.
Код АТС:R06AE07 - Цетиризин
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама